Sponsorlu Bağlantılar

Ygs Konularını Ne Zaman Bitirmeliyiz?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Ygs Konularını Ne Zaman Bitirmeliyiz?

Sorular:

1)ygs konularını ne zaman bitirmeliyiz?

2)ygs konuları bittikten sonra soru bankası alıp sadece test mi çözmeliyim?

3)lys ye ne zaman başlanmalı?

4)elimde fen mat ilk adım kitabı var soru bankası sıfır karakok var mat geo için Güray küçüğün açılar üçgenler konu anlatımlı kitabı var ama hiç çözemiyorum hangi yayın olmalı?başka

5)tarih coğrafyam berbat fem var tarihten coğrafya için hiç kitap yok ?lys için hangi yayınları önerir siniz

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Sorularınızı tek tek cevaplayayım

1) Normalde üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin Eylül Ayının ortalarına doğru YGS’nin konularının çoğuna hakim olması lazım. Ancak sizin seviyenizi bilmediğim için şu tarihe kadar bitmelidir gibi kesin bir ifade kullanamam.

2) YGS konuları bitmeden elinizde soru bankaları olmalı ve konulara çalıştıktan sonra test çözerek pratik yapmalısınız. Konular bittikten sonrada konuları unutmamak yani tekrar amacıyla soru çözmelisiniz.

3) YGS konularında ilerlendikten sonra LYS’ye giriş yapılabilir

4-5) Bu sorun 2 nedenden kaynaklanabilir. En çok karşılanan olan konulara çalışmadan doğrudan soru çözmeye geçmek diğeri ise zorluk seviyesi yüksek yayınlar çözmek. Kendinize uygun seviyede kaynaklar seçin (Fen,Birey, Pi Analitik vb)

Sorular:

çok teşekkur ederim cevaplarınız için söylediklerinizi uyulayacağım.daha bir çok sorum var aslında pdr mi psikoloji mi yoksa uluslararası ilişkiler mi???????ben bu 3 mesleğin birisini seçeceğim bunda herhangi bir sorunum yokkkkk.ama hangisi işte onda sorun var??????istediğim üniversite hacettepe pdr ve psikolojinin puanları aşırı derece yuksek.uluslararası ilişkler ise düşük????ama arkdaşlarım hep hukuk,psikoloji,pdr gibi bölümleri istiyor ama ben onlardan aşağı kalmak istemiyorum ne yapmam gerekiyor????
2)ders çalışma programı nasıl olmalı???kendim ypatım olmadı hoca yaptı o da olmadı????
3)ygs den 400 puan almalyım ????fen hiç yapmıycam????kaçar net lazım???
4)telefon ve bilgisayar çok vaktimi alıyor odamda değil tabikide az bakmam için ne yapmalyım??????
5?uluslararası ilişkiler okursam kpss var mı???

bunları yanıtlarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

1-2) Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

3) Fen Çözmenizi öneririm azda olsa size bir etkisi olacaktır.  Yine de ben çözmeyeceğim diyorsanız Okul puanınızı da dikkate alarak sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanabilirsiniz. Derslere olan ilginizi, yapabileceğiniz netleri girerek daha doğru bir fikir elde edebilirsiniz.

4) Belirttiğiniz aletleri çalışmaları ortamınızda bulundurmayınız.

5) Eğer Devlet kuruluşlarına girecekseniz KPSS’ye girmelisiniz. (Not: KPSS artık kaldırıldı. Yeni gelen sisteme girmek zorundasınız.)

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Ben sayısal öğrencisiyim.ingilizce öğretmeni tercih etmek istiyorum. Sadece dil bölümünde olanlar mi tercih yapior? .İngilizCe öğretmeninin ataması zor mu. Sizden ing. Ogretmenligi hakkinda bilgi alabilir miyim?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Dil sınavına girerek tercih edebilirsiniz. Atanması hakkında detaylı bir bilgim yok ama diğer öğretmenliklerle kıyasladığımızda zor olduğu söylenemez.

  2. merhaba dersanede bitirdigimiz konuları işleyince tekrar konu anlatımına çalışmalımıyız? teşekkürler

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Eğer konuda eksikleriniz olduğunu düşünüyorsanız konuya tekrar çalışıp soru çözmelisiniz. Eksiğiniz yoksa doğrudan soru çözerek tekrar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir