Sponsorlu Bağlantılar

Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır Motive Olmak İçin İpuçları

Birçok öğrencinin en büyük sorunu Ders Çalışma istediğinin olmamasıdır. Bu yüzden en çok duyduğumuz ifadelerden bazuları; Ders çalışmak istemiyorum, Bir süre çalıştıktan sonra sıkılıyorum , başım ağrıyor, canım sıkılıyor, nasıl olsa yapamıyorum vb. Ders çalışma isteğinin ortaya çıkabilmesi ve artabilmesi için ders çalışma isteğin gelmesini beklemeden çalışmaya başlamak ve çalışmayı sürdürmek, çalışmaların karşılığını almak (başarılı olmak) gerekmektedir.

Ders Çalışma İsteğine Etki Eden Faktörler

 • Öncelikle çalışmaya ön yargı ile yaklaşmayın. Yapamıyorum, olmuyor gibi düşünceleri bir kenara bırakın. Eğer ders çalışmaya olumsuz olarak yaklaşırsanız, doğal olarak davranışlarınız da olumsuz olacaktır. Düşüncelerinize siz karar verebilirsiniz bu yüzden ders çalışmaya ön yargı ile yaklaşmayın.
 • Kendinize kısa süreli hedefler koyun. Bu kısa hedefler gerçekleşmeden uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştiremezseniz.
 • En fazla yaşanan sorunlardan biri öğrencinin çalışmaya başladıktan sonra ders isteğinin azalması, baş ağrısı ve yorgunluk gibi hislerin azalmasının nedeni ortamın yeteri kadar havalandırılmamasından kaynaklanıyor. Yetersiz oksijen yüzünden baş ağrsı gibi hisler ortaya çıkar. Bu yüzden çalışma ortamınızın düzenli olarak havalandırılmasını sağlayınız.
 • Ders çalışırken zor sorularla, anlayamadığı konularla karşılaştığında pes etmeden çalışmaya devam edebilmesidir.
 • Her gün düzenli olarak ders çalışmasıdır.
 • Diğer en fazla yaşanan sorunlardan biri öğrencinin ne kadar çalışacağını bilmemesinden kaynaklanmaktadır. Çok uzun süre çalışmalar derse olan ilgilinin azalması, dikkat dağınıklığının oluşmasına neden olur. Bu yüzden bir konuyu öğrenirken çalışmanız 50 dakika ile 1 saat arasında olmalıdır. Eğer soru konuyu kavradıktan sonra konuyu pekiştirmek için soru çözüyorsanız çalışmanız 1,5-2 saate kadar çıkabilir. Uzun süre masanın başından kalkmadan çalışmak size verimli gibi gözükse de size olumsuz olarak geri dönecektir. Bu yüzden  çalışmalarınızı yaptıktan sonra kısa aralar (15-20 dk) vererek dinlenebilirsiniz.
 • Dinlenme süreni çalışma ortamınızın dışında geçirebilirsiniz. Farklı bir mekanda dinlenmek psikolojik olarak sizi daha fazla rahatlatacaktır.
 • Hedefinize belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için çalışmalarınızı ve planlarınızı yapın.
Sponsorlu Bağlantılar

28 Yorum

 1. Ders çalışırken kafam sürekli başka yerde ne yapmalıyım

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yukarıdaki ders çalışma isteği nasıl artırılır yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa admin@derscalisiyorum.com.tr mail adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 2. Hocam selamun aleyküm. Ben 8. Sınıfım. Okulda eve gidip ders calısıcam onulardaki eksiklerimi tamamlayacağım diyorum ama eve gelince de yarın calısıcam diyorum. Hep böyle oluyo. İnkilap da da dersi dinleyip çalışmadığım için 2 ünite eksiğim var. Konu anlatımlı kitap var. Ondan ger gün 9 sayfa özer çalışarak o ünite eksiğimi tamamlamaya çalışıyorum ama ger seferinde beziyorum. Nasıl bu isteksizlik gider hocam?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yukarıdaki makalemiz bu konu üzerine yazılmış. Okumanız ve tavsiyelere uyarsanız bu sorunu aşabileceğinize inanıyorum.

 3. hocam ben 11.sınıfım ve pilot olmak istiyorum özel fen lisesindeyim ve bir anda 8 saat çalışmamızı istiyorlar beceremiyorum bunun zorluğu ne olacaktır

 4. Merhaba bn yeni menzun oldum tercih yaptım 2 yıllık bir üniversite yerleştim 2 ay gittim snra kayidimi sildirdim bu sene yine sinava girecgm Diploma puanım Ne kadar düşer ne kadar puan alabilirım diploma notu olarak tercihlerimde

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. 2017 yılında yerleştiyseniz. Bu sene okul puanınız yarı yarıya düşecektir.

 5. Hocam merhabalar òncelikle vede herkesin sorusuna cvp verdiginiz icin sahsim adina tsk ederim soyle bi sorum olcak yeni sinav sistemi olan tyt ve yks ygs gibi yuzeyselmi yoksa lys temelden kavrayarak calisilmali bnde 2017 ygs , lys var once hangisine calismaliyim tskler..:))

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. ÖSYM’nin yayınladığı örnek soruları incelemenizi öneririm. Nasıl bir sınav olacağı kafanızda daha iyi canlanacaktır. 🙂 Eğer temel bilginiz yoksa 2.oturumu yapamazsınız. O yüzden ilk oturumda en azından temeli atıp ikisini de bir arada götürebilirsiniz.

 6. Hocam be ders çalışmayı sürekli erteliyorum ne yapmalıyım

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yukarıdaki yazıyı okumanızı öneririm. Kendinize uygun bir çalışma programı hazırlayın ve mümkün olduğunca programınıza bağlı kalmaya çalışın.

 7. hocam ben mezuna kaldim evde internet uzerinden calsyorum sozel ve ezber yetnegim oldugu icin dersaneye gitmedim sizce vermli olur mu boyle mi devm ediyim bi oneriniz varmi? bide hedefim ilahiyat yardmci olursaniz sevinirm

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Verimli olup olmadığını kendiniz karar vermelisiniz. Eğer konuları zorlanmadan yapabiliyorsanız devam edebilirsiniz.

 8. hocam merhaba ben mezunum evde internet üzerinden ders çalışıyorum. ama bu aralar şunu farkettim derslerden sıkılmaya başladım proğramım var ama sıkılmalar başladı sıkılmaları tekrardan nasıl yok edebilirim sonuçta evde çalıstıgım için azimle çalışann insanları goremiyorum ve göremedıgım ıcın de bende de fazla azim yok gibi geliyor napmalıyım hocam

  yardım ederseniz sevinirim.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır ile ilgili bir makalemiz bulunmaktadır. Okumanızı öneririm.

 9. Abi\abla
  ben 8 sinifim 2 sene once hollandadan geldim ve suan karamanin en iyi okulundayim, fakat ben bir sey fark ettim ders calisamiyorum 1 saatden sonra istek gelmiyor ve bu suanki karisikla cok kotu bence bana yardimci olursaniz cok sevinirm simdiden tessekurler

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır,çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 10. Merhaba hocam,
  Sözel derslerde çok iyiyim ama istediğim tüm meslekler sayısal
  dersler üzerine, bu sene sayısal derslere çalışmaya başladım
  Ama fizik gibi dersler beni çok zorluyor ,konunun mantığını bir türlü öğrenemiyorum formüller beni çok sıkıyor,bide biraz rahatıma düşkün biriyim rica etsem bana bir yöntem önerebilir misiniz.teşekürler

  1. Merhabalar. Ders çalışma konusunda biraz kendinizi sıkacaksınız. Pes etmek, sıkılıp bırakmak yok 🙂 Düzenli ve sistemli çalışma ile yapılmayacak, anlaşılmayacak bir ders yok.  Nasıl çalışmanız gerektiği hakkında birkaç tavsiye vereyim öncelikle ilk kez gördüğünüz veya fazla bir bilginiz olmayan bir dersi özellikle sayısal bir dersi çalışırken görsellik çok önemli eğer imkanınız varsa bir hocadan dinleyin yoksada internetten konun videolarını izlemenizi öneririm. Konu size anlatıldıktan sonra bir kere de siz tekrar edin bu tekrarda konun önemli yerlerine ait ufak ufak hatırlatıcı notlar alabilirsiniz (Formüller vb) uzun not almaya gerek yok. Elinizde kesinlikle bir yazılı kaynak olsun zorlandığınızı belirtmişsiniz çözümlü soruların bol olduğu bir yayın alabilirsiniz. Konu anlatıldı, tekrar edilerek pekiştirildi bundan sonra en önemli kısım olan soru çözmek geliyor eğer soru çözmezseniz bir konuyu asla tam olarak kavrayamazsınız. Soruyu çözerken asla sorununun çözümüne bakmayın, önce kendiniz deneyin olmuyorsa sorunun çözümüne bakın, daha sonra soruyu bir de siz çözün kesinlikle ama kesinlikle kendiniz çözüme bakmadan çözün. Testlerde yapamadığınız veya yanlış yaptığınız sorular olacaktır o sorularda da nerede hata yaptığınızı öğrenerek ilerleyin. Düzenli olarak eskiden çalıştığınız konuları tekrar edin bu tekrar konu çalışmak ve o konun testini çözmek olduğu gibi eğer konuyu hatırlıyorsanız doğrudan test çözmekte olabilir. Dediğim gibi düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 11. Hocam ben 11. Sınıftayım 2018 de sınava gitçem tip İ seçtim sizce iimi anandolu tıp eğitim okulundan mezunum 453 puanla

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Sorunuzu tam olarak anlayamadım daha detaylı yazarsanız sevinirim.

 12. Hocam iyi günler kardeşim ygs ye girdi ve ygs 2 de 52 bin yaptı 355 puanı var. Hocam kardeşimin LYS ile 18 bine çekmesi için kaçar soru yapması gerekir 80 soru matematikten ben 70 / 90 soru fenden ben 78 net yapsa hedefine ulaşabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim iyi günler..

  1. Merhabalar. Net sayısı vererek sizi yanılmak istemem. Puan hesaplama motorlarını kullanarak daha iyi bir fikir elde edebilirsiniz. Örneğin puanza.com burada geçmiş yıllara göre sıralamanızı da görebilirsiniz. YGS sıralamanızı 52 bine ayarlayıp hedefiniz için ne kadar bir başarı elde etmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

 13. Merhaba hocam,11.sınıf öğrencisiyim ve önümde daha yüzünü bile açmadığım yığınla ygs konularım var sizce güzel bir bölüm (mühendislik) için geç kaldım mı?

  1. Merhabalar. Geç kaldım mı diye düşünmek yerine sınava çalışmaya başlamanız daha iyi olacaktır. İyi bir çalışma temposu ile hedefinizi elde edebilirsiniz.

 14. Merhaba hocam,ben 11.sınıf Bilişim Teknik Servis’i öğrencisiyim.Okulda çok iyiyim çok iyiyim fakat ailede problemlerim var öncelikle annem ve babam ayrı ve ben mahkeme kararınca babama verildim fakat üvey annem bana yapmadığını bırakmadı ve ben 1 yıl hastanede yattım bunun 2 ay yoğun bakımda geçti.Annem dava açarak beni aldı şimdi üvey baba elindeyim üvey babam birtakım değilde bankalara baya borçları var eve her ay haciz geliyor benim de ders çalışıp annemi bu zalimden kurtarmam gerekiyor.Okul hayatım baya iyi sınıf birincisiyim de testlere gelince birazcık zorlanıyorum bazen sallıyorum olmuyor.hedefim çoktan belli de temelim baya iyi yapıyorum yorum sorularını matematik iyi testlerde biraz karışık görünüyor ne yapmam lazım ve evde hergün kavga oluyor psikolojim aşırı derecede bozuk ağlanılacak yere gülüyorum.psikiyatriye gittim bir ara o da olmadı ne yapmam lazım motive olacak testlere ağırlaşacak yardımızdan dolayı teşekkür ederim.Selamlar

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Öncelikle geçmiş olsun. Ailenizle oturup yaşadığınız sorunları onlara anlatıp anlayış göstermelerini söyleyiniz. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 15. merhaba hocam ben şimdi 10. sınıfım ve tıp okumayı çok istiyorum doktorluk benim küçüklük hayalim ama korkumda çok fazla ne yapmam gerektiğini bilmiyorum sayısal dersleri seviyorum ama bu dersler pekte iyi sayılmaz onları düzeltememekten ve sınavdan düşük almaktan çok korkuyorum bu senenin sonunda alan secicem bazıları tm sec derken bazıları mf seç diyolar kafam karışıyo ama istediğim meslek mfde ygs de ve lysde en az kaç net yapmam gerektiğinide gördüm bi yanım başarırsın diyo bi yanım ise tam tersini korkuyorum ailemide hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum sizce bu derslerin üzerine gidersem başarılı olur muyum ve en önemlisi çalışırsam tıpı kazanırmıyım ??

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle kendinize inanmalısınız. Düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Bu sizin elinizde olan bir durum. Dediğim gibi kendinize inanın

 16. merabalar hocam ygs sınavına hazırlanıyorum konularımın bitmesine az bi sürem kladı test cözüyorum m okul denemelerimde 51 net falan oluyo matematik ve geometri yapmıyorum çümkü eksik lkonularım var calıştıktan sonra bir 20 matematik yapmak istiyorum fakat matematiği hiç anlamıyorum ne yapacağimida bilemiyorum deneme sonuçlarım kötüü daha iyi olmasını istiyorum ne yapöalıyım biraz yardımcı olur musunuz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eksiklerinizi en kısa sürede gidermelisiniz. Önce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa internetten çeşitli görsel kaynaklardan faydalanabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Ayrıca düzenli tekrarlar yaparak bilgilerinizin güncel kalmasını sağlamalısınız. Aynı şekilde bu uyarıları dikkate alarak ders çalışırsanız kendinizdeki gelişmeyi görebilirsiniz., Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 17. hocam ben şu an lise 3 e gidiyorum çocukluğumdan beri hayalimde tıp fakültesi var ama lisede ilk iki yıldan temelim biraz kötü şimdiden lys ye çalışmam gerekiyormuş dershaneye gitmiyorum seneyede dershaneler kapanıyor sizce bu sene dershaneye gitmelimiyim ve tıp fakültesini kazanmak için neler yapmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Buna karar verecek olan sizsiniz. Maddi imkanlarınızı da dikkate alarak, kendi eksiklerinizi giderip, kendi kendinize düzenli bir çalışma ortamı oluşturabiliyorsanız dershaneye ihtiyacınız yok. Ama bunları tek başınıza yapamıyorsanız destek almanızı öneririm.

 18. merhaba hocam benim ygs1 sıralamam 10 binde ama ben bunu 2 bine çekmem lazım bunu içinde matematiği tama yakın yapmam lazım bunun için ne önerirsiniz ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Zaten 10.000 başarı sırası gayet iyi bir çalışmanın sonucudur. Eminim kendinize ait bir çalışma düzeniniz vardır. Bu yüzden çalışma düzeninizi bozmadan eksik konuları olabildiğince giderip, bolca soru ve deneme çözerek konuları pekiştirip, kendinizi sınava hazırlayın. Buradaki soru-cevap kısmını okumanızı öneririm. Gitmek için tıklayınız.

 19. ygs-2 de 24 binlerdeyim sizce lys de fizik kimya biyoloji mat geo dan kaçar net yaparsam 15 binlere çekebilirim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Benim net önermem doğru olmayacaktır. Ancak istediğiniz başarı için hemen hemen hepsinden çok yüksek netlere sahip olmanız gerekli. Okul puanınızı da dikkate alarak sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanmanızı öneririm. Derslere olan ilginizi, yapabileceğiniz netleri girerek daha doğru bir fikir elde edebilirsiniz. Benim size sayı vermem sizi yanıltabilir. Sizin derslere olan ilginizi bilmediğimden tüm dersler için ortalama değerler ama siz X dersinde kötü Y dersinde iyi olup o dengeyi yine kurabilirsiniz. Bu yüzden sizin hesaplamanız daha doğru sonuçlar verecektir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 20. Mrb hocam ygs siralamam 329binlerde ygs5 puanim 273 geldi. bu kadar kötü hayal etmemiştim. ama katü veya samsun 19mayıs pdryi çok istiyorum. sizce lysye cok çalışıp bunu basarabilmem mümkün mü? Çok umutsuzm bana bi yol gösterin lütfen..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Öncelikle moralinizi bozmayın LYS’den iyi bir netle bu bölümü kazanabilirsiniz. İsteğiniz bölüm geçen sene 395 civarında kapatmış (2.Öğretim ). Yapılamayacak birşey yok eğer alt yapınız sağlam ve bugüne kadar düzenli bir çalışma yaptıysanız ve önünüzdeki süreyi verimli kullanırsanız istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Bu yüzden moralinizi bozmayı kenara bırakıp sınavınıza odaklanın.

 21. Merhaba ben 2015 de sınava gireceğim şuan 11. sınıftayım ve nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Bazı hocalarım YGS önemli ona çalış diyor bazıları ise 11. sınıfı tamamla YGS ye başlamak için daha erken diyor ne yapmalıyım?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Sizin şuan 11.Sınıf derslerini tam anlamıyla kavradıktan sonra kalan vaktinizde de YGS’ye yönelik çalışma yapabilirsiniz. YGS’ye veya LYS’ye çalışmak için erken değil hatta şuandan itibaren çalışmaya başlarsanız ileride o kadar rahat olursunuz. Zaten 11.Sınıf derslerine çalıştığınızda da LYS’ye de çalışmış olacaksınız (Eğer LYS’ye girecekseniz) kalan vaktinizde de YGS’ye çalışmanızı öneririm.

 22. merhaba hocam ben dokuzuncu sınıfa gidiyorum ve aklımda planladığım psikolog istiyorum ama sayısal seçmek istiyorum çünkü sayısal yeteneğim daha fazla aklıma başka meslek de gelmiyor kendime uygun bu durumda ne yapmalıyım ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Sizi tarafsız gözle gözlemleyebilecek biri olan Rehberlik hocanıza danışmanızı öneririm. Ayrıca Ailenizden de fikir alabilirsiniz. Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız seçeceğiniz mesleği bulmanızda yardımcı olabilir. Ek olarak Sayısal öğrencileri TM’den de sınava girse başarılı olabilirken, bir TM öğrencisinin Sayısaldan sınava girdiğinde benzer bir başarıyı elde etmesi daha zordur. (Derslerden kaynaklanan bir sorun) Alan seçimine kadar daha süre var bu süre zarfında kendinizi, ilgi alanlarınızı gözlemleyin, meslekleri araştırın ve hocalarınızdan tavsiyeler alın sonunda doğru kararı alacaksınızıdır merak etmeyin.

 23. merhabalar hocam ben sözelciyim ygs den sözelleri ful çeksem yani 80 de 80 yapsam ygs 4 ten en fazla kaç puan alırım teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. 390’a yakın bir ham puanınız olur.

 24. Merhabalar Hocam. Ben 2015 de tercih yapicam. Tip kazanabilirsem 6 yil egitim sureci var. Ben 9 sinifta sinif tekrarri yapmistim.2013 de mezun oldum. Bi dahaki sene ile birlikte 3 yil kaybim oluyor. Kardesime burs basvurusu yaparken mezun tarihini yanlis yazmisiz ve 1 yil kayip gozukup ‘ yil kaybi oldugundan isleme alinmamistir.’ Ama hic yil kaybi yoktu bunu duzelttirdik ve kredi cikti.Simdi benim yil kaybim fazla bu yuzden burs cikmiycak mi bana ve yurt basvurularindada mi boyle okuyor. Birde kyk dan cikmazsa baska burs basvurulari gormustum onlara basvursam cikma ihtimali oluyor mu veya kredinin ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkur ederim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle şunu berliteyim birçok kuruluş burs verebiliyor gerek özel olusun , gerek bazı belediyeler vb. bunlara başvurabilirsiniz. Ayrıca KYK’ya başvuru yaparsanız, çıkmasına engel olacak bir durum yok. Burs çıkmasa bile Kredi alabilirsiniz. (Kredi herkese verilmektedir.)

 25. Ayni sorunlarla karsilasiyorum bende hocam. Ben 40 dk ders 10 dk ara calisamadigimi farkettim. 30 dk ders 10 dk ara olarak belirledim. Birde sunu farkettim gun boyu ders calismayi planliyoruz ve 1 gun tatil olarak belirliyoruz. Acikcasi o 1 gun tatilden sonra buyuk tembellik olusuyor. bende Gun boyu ders calismakta bunaltiyor. Ben tatil programini soyle uygulamayi planladim hergun kendime 2 saat ayirma yaptim. ve bu saati gun icinde istedigim vakitte kullanmaya izin verdim. enazindan sevdigim bir dizi film izleyebilirim hergun bu saatin bir kisminda hava alabilirim oyun oynayabilirim yani her gun 2 saatte farkli gunlerde kendimi iyi hissedicek bi seyler yapabilirim tabi bu 2 saati gecmeyecek ve ders basina donmem gerektigini asla unutmuycam o konuda kendime guveniyorum. Ben tatilimi boyle planladim hocam sizce verimli olur degil mi 🙂 1 guluk tatili beklemektense hergun 2 saat tatil daha iyi olmaz mi 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  🙂 Zaten önünüzdeki kalan sürede 1 günlük tatil vermek yanlış olacaktır. Onun yerine sizin dediğiniz şekilde de yapabilirsiniz veya belirlediğiniz 1 günde hiç çalışmamak yerine diğer günlere oranla daha az çalışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir