DGS Konu Anlatımı

Sponsorlu Bağlantılar

Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

DGS Konu Anlatımları

Sayfamızda DGS ana başlıklarını bir arada bulabilirsiniz.Başlıkların içerisinde konu anlatımlı videolar ve ders notları yer almaktadır.

DGS Geometri

DGS Türkçe

DGS Matematik

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

"DGS Konu Anlatımı" için 6 Yorum

 1. beyza tarafından 23 Temmuz 2014 21:16 tarihinde 

  Merhabalar hocam ben bu sene 12.sinifa gececegim ve fizyoterapistlik istiyorum ygsden tercih yapip 2yil sonunda dgs girersem cok kayibim olur mu?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğer kazanırsanız herhangi bir kaybınız olmaz. Hangi lise türünde okuyorsunuz?

 2. beyza tarafından 24 Temmuz 2014 20:05 tarihinde 

  Anadolu lisesindeyim hocam

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  İstediğiniz yer olan Fizyoterapi 2 yıllık (Önlisans) Meslek Y.O.’dur. Bu bölümlere Sağlık Meslek Liselilerin önceliği (Sınavsız geçiş) bulunmaktadır. Eğer boş bir kontenjan kalırsa yerleşebiliyorsunuz ancak bu bölümde devlet üniversitelerinde kolay kolay boş kontenjan kalmıyor.

 3. Onur Aybek tarafından 26 Temmuz 2014 20:30 tarihinde 

  Hocam merhaba ben kamuda çalışanım 26 yaşındayım fakat hukuk okumak istiyorum,10 yıl kadar derslerden uzağım baştan başlayacağım yani,bu anlattığım durumu düşünerek sizce adaletten dgs ile mi geçmeliyim yoksa direk çalışıp ygs ve lys ile mi girmem daha mantıklı olur.iş yeri açısından okul okumamda herhangi bi sıkıntı olmayacak onuda belirteyim,şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Buna karar verecek olan sizsiniz. DGS sınavı YGS ve LYS oranla daha kolay bir sınavdır. Ancak kontenjanıda çok azdır. Bu yüzden yüksek başarı ister. En kısa sürede hangi sınava gireceğinize karar verip, o doğrultuda çalışmalara başlamanızı öneririm.

 4. Merve tarafından 09 Şubat 2015 14:55 tarihinde 

  Hocam ben 12.sınıfım odyometriye sınavsız geçiş hakkım var bu sıralar odyoloji bolumude çok popüler ve maaşının iyi olduğunu oğrendim odyometri okuyup dgs ile odyolojiye geçsem diğer mezunlarla aramda bi maaş farkı vs olurmu?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Geçiş yaptıktan ve bölümü bitirdikten sonra herhangi bir farkınız olmaz.

 5. meliha tarafından 03 Ekim 2017 21:33 tarihinde 

  merhabalar. Ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum.2015 yılında DGS sınavına girdim fakat başarılı olamadım. Şimdi yeniden hazırlanıp 2 yıllık olan mezunuyetimi 4 yıllığa tamamlamak istiyorum. 2018 DGS ye girmek istiyorum. Ancak DGS ye nasıl çalışmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

 6. Admin tarafından 04 Ekim 2017 16:17 tarihinde 

  Merhabalar. Öncelikle elinizde en az 1 adet konu anlatımlı yayın olmalı. Daha sonra elinizdeki yazılı kaynakla beraber internettte ücretsiz ders anlatan, soru çözen hocalar bulunmaktadır. Bu kaynaklardan faydalanınız. Sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.