Sponsorlu Bağlantılar

Düzenli Olarak Çalışamıyorum Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

merhaba
1- plan kuruyorum ama uygulayamıyorum.mesela bugün türkçeden sunları yapıcam dıyorum çalışmaya başlıyorum sanki beynim onları bitirmemem için ısrar ediyo çok cabuk dikkatim dağılıyo.
2- telefon bagımlısıyım kendimi evde 3-4 günlüğüne kampa koyacagım zaman telefonumu anneme veriyorum ve o süreç içerisinde planladığım derslere çalışamıyorum başka şeylerle ugraşıyorum(anne ve babama yardım ediyorum) bunları yapıncada çok cabuk yoruluyorum ve ders çalışamıyorum.
3-yazarak çalışıyorum ama bende çok zaman kaybettiriyo yazarak çalışmadıgım zaman içim rahat etmiyo sanki konuları bitirmemişim gibi geliyo sizce bu hislerimden kurtulmak için ne yapmalıyım?
4- test çözemiyorum yani çok cabuk sıkılıyorum test çözmekten bunun için ne yapmalıyım.
5- psikoloji bölümünü okumak istiyorum.tercih yaparken ygs puanından mı yoksa TM-3 puanından mı tercih ediliyor?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar.Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır?  çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için ile ilgili makaleyi okumanız faydalı olacaktır. Tekefonla aranıza mesefe koyun. İnternet paketiniz varsa bunu kapatabilirsiniz veya sizin yaptığınız gibi telefonunuzu evde olduğunuz zaman ailenize bırakabilirsiniz.Ders çalışırken konun önemli yerlerini kısa kısa notlar çıkarın, uzun notlar değil bu durumda sizinde belirttiğiniz gibi vakit kaybına neden olacaktır. Kısa notlar baktığınızda size hatırlatsın yeter. Diğer sorunuza gelirsek psikoloji bölümü TM-3 puan türünden öğrenci almaktadır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

11 Yorum

 1. Merhabalar hocam ben çalışkan bir öğrenciyim fakat sınavlarda yapamıyorum okuduğmu anlamıyorum plan kuruyorum kendime fakat uymuyorum sıkılıyorum aceleye getiriyorum dikkatim çabucak dağılıyor. Paragraf çözerken aşırı sıkılıyorum düzenli çalışamıyorum lütfen yardım edin napmam gerekiyor

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Tabii ki yardımcı olmak isteriz. admin@derscalisiyorum.com.tr‘ye mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

 2. Hocam ne kadar çabalasamda derslerde başarılı olmuyorum özellikle buna dahil olan matematik. Aynı zamanda bi programa uymam en fazla 1 hafta sürüyor ne yapmam lazım

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle etrafınıza dikkatinizi dağıtan, çalışmanızı engelleyen; bir kişi, bilgisayar, tv, telefon, vb. çalışma ortamınızdan uzak tutun. O gün içinde yapacağınız çalışmayı o gün içerinde bitirmeye özen gösterecekseniz.

 3. Kendime Çalışma Programı Kurdum Ama Ne Yapsam Uyamıyorum Mutlaka Bişey Çıkıyo Ne Yapmalıyım

  (7.Sınıfım)

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Çalışma programanızda sorun olabilir. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 4. Hocam,
  4 senedir aşık olduğum kişi ile bu sene yakınlaştık ve maalesef bu sene ikimizin de sınav senesi. Tüm gün onunla konuşuyoruz. Bırakamıyorum, ve biliyorum bu iyi bir şey değil ama kısıtlayamıyorum ne yapmalıyım?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  İkinizin iyiliği için önünüzde iki seçenek var; birincisi ilişkinizi sınavlar geçene kadar geçici bir süreliğine bitirmek veya bir karar alıp birbirinize ayırdığınız zamanı azaltacaksınız. Sizler artık yetişkin insanlarsınız, aranıza ufak bir mesafe koymakta zorlanacağınızı sanmıyorumç

 5. HOCCAM BEN GAYRET ETMEYE DERSLERİME CALIŞIYORUM AMMA KAFAM ALMIYOR KONULARA NE YAPMAM GEREKİR HOCCAM YERDIMCI OLURSANIZ SEVENİRİM YGS KONULARINI HİC ANLAMIYORUM DAHADA

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sitemizdeki çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 6. Sağlık bolumu iş olanakları nasıl?ve uluslararası ilişkiler bolumu?konuları bitirip bitirmediğimi anlayamıyorum napmaltım?tekrar da yapıyorum testte çızuyorım ama olmuyor özellikle coğrafya dersim berbattttttt

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sağlık sektörünün iş olanakları yüksektir. Uluslar ilişkilerde iş imkanı biraz daha düşüktür ancak kendi beceri ve yeteneklerinize göre çok iyi bir kariyer yapabilirsiniz. Diğer sorunuza gelirsek, konuyu bitirip bitirmediğinizi anlamanın yolu; soru çözmektedir. Konuyu çalıştıktan sonra soru çözerseniz eksiklerinizi ve yanlışlarınızı görürsünüz. Bu yanlışlarında cevabını öğrenirseniz. Konuyu tam olarak kavrarsınız. Aynı şekilde deneme çözmekte eksiklerinizi görmenize yardımcı olacaktır. Diğer sorunuza gelirsek Coğrafya Ders Çalışma Stratejilerini okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 7. Lys ne zaman çalışılmaya başlanmalı

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  YGS konularında girişi geçtikten sonra çalışmaya başlayabilirsiniz.

 8. HOCCAM BEN ÜNÜVERSİTE SINAVINA CALIŞIYORUM AMMA KAFFAM ALMIYOR NEDENSE BİR TÜRLÜ KONULARI ANLAYAMIYORUM VE TESTLERİDE PEK CÖZEMİYORUM NE YAPMAM GEREKİYOR BİRDE MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM:

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 9. MERAHA HOCCAM NASIL DÜZENLİ DERS CALIŞACAM BEN BU SENE MESLEK LİSESİ MOBİLYA BÖLÜMÜNÜ BİTİRDİM EKSİGİM COK KONULARDA NE YAPMAM GEREKİYOR YGS SINAVI İCİN GÜNDE KAC SAAT CALIŞMAM GEREKİYOR…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 10. geometri dersini anlamıyorum çalışsamda olmuyo soru çözmümleri yapamıyorum ne yapmalıyım?teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Geometri dersine gelirsek geometri dersinde tüm konuları, formülleri bilseniz bile soruları doğru çözemeye bilirsiniz ki bunun nedeni sorudaki görmeniz gereken yeri görememeniz bunu yenmenin tek yolu maalesef bol bol soru çözmek. Geometri öğretmeninizi soru çözerken izlemişsinizdir o kadar çok soru çözdüğü için görmesi gerek ince ayrıntıyı hemen görüp soruyu çözüyor sizde soru ne kadar kolaymış diyorsunuz mesele işte o ayrıntıyı görebilmek. Kafanıza takılan bir şey olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir