Sponsorlu Bağlantılar

Tıp Fakültesini Kazanabilir Miyim?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Tıp Fakültesini Kazanabilir Miyim?

Esra: Merhaba hocam. Ben ygs2 de 20 bindeyim. Puanım 420 civarlarında. Ne istediğime tam karar veremiyorum onun için hangi derse ağırlık vereceğimi şaşırıyorum. Ağırlıklı olarak tip fakültesini düşünüyorum. Tabi lys de daha iyi bi sonuçla olucak bu. Ama eğer iyi bi tip fakültesi olmazsa yani ilk 8 bine giremezsem mühendislik yazmayı düşünüyorum. Onun için bio az çalışsam mat çalışmadığım için moralim bozuluyor ya da tam tersi. Eğer kesin bir şeye karar vermiş olsaydım ona göre yoğunlaşırdim ama olmuyor meslek seçemiyorum. Matematik fizik alanında çok iyiyim biyolojim kötü onun için biyolojiye çok yoğunlaştım ama eğer tip olmazsa çok üzülürüm zamanımı fizik çalışmayıp biyoloji çalışarak harcadığım için. Birde hocam ben ygs derecemi ilk beş bine çekebilir miyim? Çok teşekkür ederim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle Meslek Seçimi makalemizi okumanızı öneririm. Kafanızda bir fikir oluşmasına yardımcı olacaktır. Gelelim diğer sorunuza bence tüm sayısal derslere yoğunlaşmalısınız zaten başarınız ve istediğinizden anladığım kadarı ile sizde bunu yapabilecek bir yetenek var dolasıyla biyolojiyi de yoğunlaşın diğer derslere de önünüzde çok kısa bir süre kaldı ve bu süre zarfında tüm eksiklerinizi gidermeye çalışın. Diğer sorunuza gelirsek YGS dereceni ilk 5000 çekebilirsiniz ama tüm derslerden çok yüksek bir başarı göstermelisiniz. Okul puanınızı bilmediğim için kesin bir şey diyemiyor. Ayrıca moralinizi bozmayın eğer düzenli ve sistemli çalıştıysanız çok rahat TIP kazanıp okuyabilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Merhabalar size cok tesekkur etmek istiyorum gercekten cok guzel konu anlatımları var . Ygs de 63 bindeyim sizce bu sene tıp olur mu ve sunu soracağım fizik derslerine nasıl çalışmalıyım konu bildiğim halde soruları çözemiyorum da . Teşekkürler

    1. Tabi ki olur neden olmasın eğer tüm eksiklerinizi giderip düzenli ve sistemli çalıştıysanız dilediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz ama LYS’den çok çok iyi bir sonuç olmalısınız gerçeğini unutmayalım. Gelelim diğer sorunuza Fizik dersi sayısal bir ders ve doğrudan bilgi gerektirir dolayısıyla fizikten bir konuya çalıştıktan hemen sonra mutlaka ama mutlaka soru çöz. Soru çözmezsen konu asla kafanda oturmaz. illaki yanlışların olacaktır ama bu senin moralini bozmasın burada kritik nokta yapamadığın soruların çözümlerini öğrenmek eğer yanlışlarını öğrenmezsen yanlış yapa yapa ilerlersin. Önünde çok az bir süre kaldı bu süreyi iyi kullan ve tüm eksiklerini gider. Kafana takılan bir olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir