Sponsorlu Bağlantılar

LYS Az Kaldı Konular Yetişmeyecek Diye Korkuyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

LYS Az Kaldı Konular Yetişmeyecek Diye Korkuyorum

Miray:hocam ben 85 bindeyim. en az 35 bine girmek istiyordum ama konular yetişmiyor. sanki sınav çoktan gelmiş gibi, bir ayda hiçbir şey düzelmezmiş gibi hissediyorum.. bu duygular içinde çalışınca stres oluyorum,başım ağrıyor. kendimi kandırıyormuşum ve yapamayacakmışım gibi hissediyorum. üstelik bu benim ilk girişim de değil ve panik olmuş durumdayım. ne önerirsiniz? şimdiden teşekkürler.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle panik yapacak bir şey yok şu önünüzdeki süreyi %100 verimle çalışırsanız tüm eksiklerinizi giderebilirsiniz. Ayrıca çalışınca stres olmanızın başınızın ağrımasının sebebi büyük ihtimal çalışma isteğinizin olmamasından kaynaklanıyor. Öncelikle kendinizde çalışma istediği oluşturmalısınız. Mesela bir konuyu çok iyi anlayıp o konudan soruları rahat rahat çözdüğünüzde eminim başınız ağrımıyordur ama istemediğiniz ve başarısız olduğunuz bir konu geldiğinde yapamadığınızı düşünerek başınızı ağrıyordur dolayısıyla konulara hakim oldukça stresiniz ve başınızın ağrısı geçecektir. Gelelim diğer konumuza eksik olduğunuz konuları olabildiğince tamamlamaya çalışın. Dershaneye gidiyorsanız hocaların yakalarına yapışın anlamadığınız yerleri sorun 🙂 Soru sormaktan çekinmeyin. Eğer dershaneye de gitmiyorsanız önemli değil elinizdeki kaynaklardan eksiklerinizi giderin yapamadığınız ve yanlış yaptığınız yerlerin doğrularını öğrenin. Bol bol soru ve deneme çözün konulara hakim oldukça telaşınız azalacaktır. Önünüzde çok az bir zaman kaldı o zamanı da olabildiğince verimli kullanın. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

  1. merhaba hocam ben buse ben ygsden 230 aldım tmciyim lysyi bırakmadım ama matematikte zorlanıyorum özellikle testlerde bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz bide ben ikinci seneye kalmak istemiyorum bu yüzden tmden hangi bölümleri tercih etmem benim yararıma olur ?

    1. Merhabalar. Aynı yorumu 2 kere ve farklı isimlerle atmışsınız o yüzden isminizi geçiyorum. Gelelim konunuza bu sayfamızda Matematik Dersinden nasıl başarılı olunacağı hakkında detaylı bir bilgi bulunmaktadır okumanızda fayda var. Gelelim diğer sorunuza sırf 2. seneye kalmamak için tercih yapılmaz. 1 sene için hayatınızın geri kalanında sevmeyeceğiniz bir mesleği yapmanızı istemem dolayısıyla size hangi bölümleri tercih etmenizi önermem. Eğer meslek seçimi konusunda kafanız karışıksa sitemizdeki Meslek Seçimi Yazısını okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

    1. Önünüzde çok kısa bir süre kaldı panik yapıp korkmamızın bir anlamı yok sadece Türkçe konuları bitirmiş olabilirsiniz umut ediyorum ki diğer derslerden bazı eksikleriniz vardır. Bu derslerdeki eksiklerinizi olabildiğince gidermenizi öneririm. Ayrıca yukarıdaki yazıyı okuyun size katkı sağlıyacaktır. Kafanıza takılan bir olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir