Sponsorlu Bağlantılar

YGS Yerine LYS Mi Çalışmalıyız?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS Yerine LYS Mi Çalışmalıyız?

ipek: Öncelikle bu siteyi kuranlara teşekkür ederim. ama kaç aydır kafamı kurcalayan sorular var ben 11. sınıf sayısal öğrencisiyim ve yazın sınava hazırlanmaya başlıyacağım ama ygsden daha çok lys ye önem vermek istiyorum çünkü zaten lys fizik biyolojı ve geometri konuları ygsyide kapsıyor ve pastanın buyuk bölümü lys. ama matamatikte hem ygs hem lys çok konu var ve ben bu yaz boyunca ygs ve lys nasıl halledeceğimi bilmiyorum. Kendime ders çalışma programı hazırlamak istiyorum , 1 hafta biyoloji öbür hafta kimya diye mi ayırsam yada pazartesi matematik salı fizik diyemi bilemiyorum dersanede ki öğretmenlerim ygs ye daha çok önem verdikleri için bana yardımcı olamıyorlar lütfen siz yardım edin çünkü marmara üniversitesi diş hekimliğini çalışırsam kazanacağıma inanıyorum.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Gelelim sorunuza YGS’den çok LYS’ye önem vermeniz güzel çünkü LYS konuları YGS’ye oranla daha çok ve doğrudan bilgi istediği için daha zordur ama bu YGS’ye hiç çalışmamalısınız demek değil. YGS ve LYS’de düzenli bir şekilde çalışmalısınız. Eğer konularda nasıl ilerleyeceğiniz konusunda sorun yaşıyorsanız Dershanede hocalarınızın işlediği sıralama ile ilerleyebilirsiniz. 33(Her ne kadar dershaneci sisteme karşıda olsam şuan içinde bulunduğumuz sistem dershanelerin oluşmasına neden olmuş ve dershanelerin kuruluş amacı doğrudan sınava yönelik olduğu için orayı takip etmeniz size yardımcı olabilir) Örneğin dershane bugün Matematikten A konusu işlendi o gün sizde oturun A konusunu tekrar yapın ve soru çözün yapamadığınız soruları hocanıza sorarak kesinlikle öğrenin. Daha sonra hafta sonları genel bir tekrar yapın bu tekrar önceki haftalarda çalıştığın konularla ilgili test çözmek olabilir bu sayede bilgi taze kalacaktır. Gelelim yaptığınız yanlışlardan birine bir hafta biyoloji 1 hafta kimya diye ayırmayın çünkü bir derse asla ama asla çok fazla ara vermeyin 1 Hafta biyoloji çalıştın sonra bir daha ki çalışman 1 ay sonra bu 1 ay boyunca ne biyoloji çalıştın ne tekrar yaptın o 1 hafta boyunca öğrendiğin konuların hepsini unutursun.  Dersleri günlere yaymak ve arada geçmiş konuları tekrar yapmak daha doğrudur. Eğer düzenli ve sistemli çalışırsan İstediğin Marmara Üniversite Diş Hekimliğini çok rahat kazanırsın. Kafana takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

 1. meraba ben şu an ygs ye hazırlanıyorum.çok başarılı bir öğrenciyim.hedefim hukuk.normalde şu an son sınıf olmam lazım ama ben okulun başında kaydımı açık liseye aldım ve kaç aydır her gün dershanede çok iyi çalışıyorum.iyi ki bırakmışım diyorum.çok araştırdım bir sorun olmaz dediler.sizce bir sorun yaşar mıyım ygs basvurularında ya da üni.ye girerken.şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Herhangi bir sorun yaşamazsınız.

 2. merhaba benim ygs sınavıma 5 ay var ve bn şu an en az 350 alacak kadar net yapıyorum.net sayım artmıyo.ben de ygsyi bırakıp lys yi çok sıkı çalışmayı düşünüyorum.hiç çalışmasam da yapacagım bi puan var zaten.tm öğrencisiyim.sizce nasıl

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. YGS’yi bırakmak yerine LYS ağırlık veren bir program yapmanız daha doğru olacaktır. Bu sayede YGS’deki eksiklerinizi giderebilir, puanınızı artırabilirsiniz. YGS sınavına 1 ay kalada YGS’ye ağırlık verirsiniz.

 3. Hocam merhaba.Şu an 11.sınıf sayısal öğrencisiyim ve 1.dönem bitti.Şu ana kadar derslerime önem verdim ve eksiklerimi en aza indirgemeye çalıştım.Fakat matematik ve özellikle de geometriden yana sıkıntılarım var.Her neyse benim şu zamanda ygs mi yoksa lys mi çalışmam gerekiyor?Lütfen yardım edin.Hedeflerim tıp kadar yüksek..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Sizin şu zamanda 11.Sınıf konularına tam anlamı ile hakim olmanız lazım zaten üniversite sınavında çalışmış olacaksınız. Daha sonra kalan vaktinizde 9 ve 10.Sınıf Konularına çalışırsanız zaten YGS ve LYS içinde şuana kadar gördüğünüz 9-10 ve 11.Sınıf 1.Dönem boyunca gördüğünüz tüm konulara çalışmış olacaksınız.

 4. sınava 3 haftalık bir süreç kalmış benm bazı bitirmediğim
  konularım da var ve ayrıca eski konulardanda tekrar etmem gereken konular var haftalık bi programa her ikisini demi yazmalıyım yoksa bitirmediklerimi mi önce halledeyim?teşekürler.

  1. Eğer eksikleriniz çok fazla eksik konulara biraz daha ağrılık verebilirsiniz ama ufak tefek birkaç eksiğiniz varsa tekrarla birlikte eksiklerinizi bir arada çalışmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir