Sponsorlu Bağlantılar

YGS ve LYS Hakkında Sorum Var

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS ve LYS Hakkında Sorum Var

Merabalar..

Hizmetiniz için tekrar teşekkür ediyorum. Sitenizi takibe başladığımda, ygs bilgilerim sıfırdı. Şu an denemelerde 30-35 net Türkçe, 10-15 net matematik bırakabiliyorum. Hedefim, Karabük Üniversitesi matematik bölümü..
Size sormak istediğim; ilk ve son olarak 97′ de ÖSS ye girmiş ve Aöf işletme bölümüne yerleşmiştim bundan dolayı ve zaman aşımından okuldan gelelecek puanımda kesinti olur mu?
Eğer kesinti olmaza diploma notum: 3.52, okuldan ne kadar puan alırım?
Son olarak ta, yukarıda belirttiğim netlerle sizce lys de fen bilimleri sınavına girmeden hedeflediğim bölüme girebilir miyim? ( lys mat sınavında en fazla 10 net yapabilirim:)

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Kusura bakmayın biraz geç cevap verdim. Hemen Sorularınıza Cevap vereyim. Okul puanınızda herhangi bir kesinti olmayacaktır. Okul Puanı = (Diploma Notu X 5) X 0,12 şeklinde hesaplanıyor.(100’lük sisteme göre) Bu durumda size 42-43 arası bir puan gelecektir. Belirttiğiniz netlerle kazanma şansınız var ama fen bilimleri sınavına da girmenizi öneririm. 1 net bile size katkı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. Çok teşekkür ederim tekrardan tarih coğ ya puanlık iyi hele ki coğ yapabiliyorum sizin sayenizde

 2. Öncelikle merabalar ben 12.sınıfa yeni geçtim ve ygs ye hazırlanıyorum tarih ve coğrafyam berbat nasıl çalışcam hiç bilmiyorum.bir de mağlum ramazan geldi ilk 15 gün evdeyim daha sonrada memleketimize gideceğiz orda nasıl çlışcam bilgi verirseniz sevinirim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Bu sayfada Coğrafya Ders Çalışma Stratejileri ve Tarih Dersi Nasıl Çalışmalı? ve çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. Ama bn fen görmüyorum o ne olcak

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Fen görmüyor olmanız bir şeyi değiştirmez istediğiniz bölüm YGS+LYS-1+LYS-2 puan türlerinden öğrenci almaktadır. Bu yüzden o derse de çalışmalısınız; ben hiç fen görmedim çalışmam diyorsanız (asla önermem) daha baştan ne kadarlık bir kaybınız olduğunu aşağıdan görebilirsiniz. Belki diğer sınav türlerinden o zaman çok çok yüksek netler yaparsanız ancak kazanabilirsiniz.

  MF-1’de;

  -YGS-
  Türkçe yüzde 11,
  Temel Matematik yüzde 16,
  Sosyal yüzde 5,
  Fen yüzde 8,
  Matematik yüzde 26,
  Geometri yüzde 13,
  -LYS-
  Fizik yüzde 10,
  Kimya yüzde 6
  ve Biyoloji yüzde 5;

 4. Benim sorum şu olacak benim bolumum tm ama bn matematik öğretmenliği istiyorum olur mu

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Evet olabilir. İstediğiniz alandan sınava girebilirsiniz eğer MF’den alan bir bölüm tercih etmek istiyorsanız MF sınavlarına (YGS+LYS-1+LYS-2) girmeniz gerekiyor.

 5. Ben sinif öğretmenliği istiyorum ve lys1 ile lys 3 e girmek zorundayım.ama matematikten hic anlamıyorum.sinawda lys 1 e grsem ama hic soru yapamasam ama sinif öğretmenliğine yetecek puani lys3 ten alsam o zaman sinif öğretmenliği tercih edebilir miyim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Evet edebilirsiniz ancak LYS-3’den çok iyi bir net yapmanız lazım ama Matematiğe de çalışmanızı önerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir