Sponsorlu Bağlantılar

Genetik ve biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik Hakkında

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Genetik ve biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik Hakkında

hocam iyi akşamlaar.. Bir sorum olacaktı

SORU-1:

– Genetik ve biyomühendislik
– Biyomühendislik
– Biyokimya
– Moleküler Biyoloji ve Genetik ..
tercihlerde bu bölümlerden bir tanesini düşünüyorum araştırmalarımda iş olanakları hakkında net bir cevap bulamadım kafam karışık :(( bilginiz varsa benide aydınlatır mısınız şimdiden teşekkür ederim.

SORU:2:

hocalarıma göre mühendislikteki iş alımı üniversitenin başarısına göreymiş örneğin Ege Üniverstesi ile Cumhuriyet Üniverstesi mezunları arasında fark olunabiliyormuş peki bu ne derece doğru kurumdan kuruma göreceli midir?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

genetikMerhabalar. Belirttiğiniz mesleklerin çalışma alanları birbirine çok yakın sağlı ( hastane ve klinikler) ve ilaç sektörü, tarım, gıda,TSE gibi yasal yükümlülükleri olan kuruluşlarda, genetik tanı ve tedavi merkezlerinde, aşı üretim tesislerinde, ithalat – ihracat şirketlerinde görev alabilirler. Benim fikrim bu 4 meslekten herhangi birinde rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Bu yüzde iş bulma bakımından herhangi bir korkunuz olmasın. Diğer kraterlere göre kendinize uygun mesleğin hangisi olduğunu tespit edebilirsiniz.

İlk mezun olduğunuzda; Belli Üniversiteleri saymazsak (İTÜ, ODTÜ, Boğaziçi gibi) üniversiteden üniversiteye çok fark olmaz. İş bulabilmek birazda sizin kendinizi geliştirmenize, girişkenliğinize bağlı olarak değişir.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. merhabalar ben lise son sınıfım düz lise den mezun olucam yaşlı bölümünü istiyorum sınavsız geçişle alınıyo bildiğim kadarıyla, benim ygs 2 sıralamam 260 bin lerde acaba boşyer kalırsa yerleşebilir miyim bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz sizce iş olanakları iyimi yani okul bittikten sonra hemen işe başlayabilinir mi

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Bu bölümün Sağlık Meslek Liselilerin yerleşme önceliği bulunmaktadır. Eğer Boş kontenjan kalırsa yerleşme şansınız var ancak kesin bir şey söylemek zor. Ayrıca bölüm mezunları rahatlıkla iş bulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir