Sponsorlu Bağlantılar

TM Öğrencisiyim Matematik ve Geometri Yapmak Şart Mı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

TM Öğrencisiyim Matematik ve Geometri Yapmak Şart Mı?

oytun:Merhaba ben 11. sınıf tm bölümü öğrencisiyim. Sözel derslerim iyi fakat matematik ve geometri derslerinde oldukça başarısızım. İngilizce konusunda çok iyiyim okulumuzda dil bölümü bulunmadığından bu konuda bir dil bölümü seçip okuyamadım. Üniversitede bölüm olarak yabancı dil ile ilgili bir bölüm istiyorum ingilizcemi dahada geliştirmeye yönelik bir kursa gitmeyi düşünüyorum 2. dönem. Eğer ingilizce ile ilgili bir bölüm kazanamazsan üniversitede başka hangi bölümleri önerirsiniz? Birde lafı çok uzattım kusura bakmayın ama tm bölümünden üniversite sınavına girdiğimde matematik ve geometri derslerinden çok iyi netler çıkaramazsam sınavda başarısız olur muyum yani kısaca illaki şart mı o sorularıda çözmek? Cevabınızı bekliyor olacağım şimdiden teşekkürler..

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Öncelikle size bir bölüm önermem doğru olmaz. Yetenekleriniz ve ilginiz doğrultusunda uygun bir bölüm seçmesi gereken sizsiniz. Ben ancak bölümler hakkında herkes tarafından kabul gören bilgileri verebilir. Bir bölüm sizin için hayatınızın anlamı iken başkası için hiçbir değeri olmayabilir. Diğer sorunuza gelirsek; TM öğrencilerine en çok Türkçe ve Matematik etki etmektedir. Siz size en çok etki eden dersi çözmek şart mı diye soruyorsunuz. Hedefleriniz iyi bir bölüm ve üniversite ise çözmelisiniz. Ben düşük bir yer istiyorum diyorsanız  size kalmış bir durum. Ancak benim size tavsiyem Matematik ve Geometriye çalışmanız daha 11.Sınıfsınız eksiklerinizi gidermek için yeterli bir süreniz var. Ayrıca Sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanarak derslerin ne kadarlık bir etki ettiğini görebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Merhabalar. Ben mezun gruptan sınava hazırlanan bir öğrenciyim. İlk zamanlar çok verimli şekilde ders çalışıp gerçekten de iyiyken şuan eski tempom yok. Konularımın eksik kalmasından korkuyorum. Geometriye başlamadım. Ve mat 2ye çoktan başlamam gerekirken o da hala duruyor. Edebiyata nasıl çalışacağımı bilmiyorum. Çıkmaz da gibiyim ne yapacağımı bilmiyorum. Galiba kalan sure de hepsini tamamlamak zor olacak. Lütfen yardım edin bir yol gösterin. Şimdiden teşekkürler.

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Öncelikle temponuzu ciddi bir biçimde artırmalısınız ve tüm eksiklerinizi gidermelisiniz. Kaybedecek zamanınız yok önünüzdeki süreyi olabildiğince verimli kullanmaya çalışın. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

  2. Tavsiyeleriniz için teşekkürler. 🙂 Bir soru daha soracağım üniversite sınavında YDSye girersem diğer sınavlara girme zorunluluğum var mı?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    YDS için YGS ve LYS-5 sınavlarına girmeniz gerekli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir