Sponsorlu Bağlantılar

Dershaneye Gitmiyorum. Çalışma Programım Nasıl?

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu Bağlantılar



Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershaneye Gitmiyorum. Çalışma Programım Nasıl?

Öncelikle merhaba 🙂 şimdi ben yeni mezun oldum bu sene okul yok > sınava hazırlanıyorum tekrardan. Dersaneye de gitmiyorum. meslek > lisesi mezunuyum.Planım şöyle : > pazartesi kütüphanede matematik çalışıyorum 4 saat > salı, türkçe tarih çalışıyorum 2 şer saat > çarşamba, coğrafya felsefe 2 şer saat > perşembe,tarih türkçe > cuma biyoloji coğrafya > akşamda eve geldiğimde geceye doğru videolu anlatım izleyip soru > çözüyorum ve not olarak da sözel derslerde çözdüğüm > soruları verdiği bilgileri yazıyorum çünkü konu anlatımda not > aldığım zaman hepsi önemliymiş gibi gelip bütün kitabı > yazabiliyorum. Bu notları da yani test cevaplarını haftalık okuyup > tekrar ediyorum. her gün hangi dersi çalışıyorsam bir konusunu > çalışıyorum çünkü hesapladım ygs gününe kadar konular > yetişmiyor. Bölümümde eşit ağırlık.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Çalışma saatlerinizi biraz daha artırmanızı öneririm. Seviyenizi bilmiyorum ama genelde TM öğrencileri Matematikte zorlanır. Matematiğinde size etkisi yüksek olduğu için matematik çalışacağınız günlerin sayısını artırabilirsiniz. Bir gününüzü tek bir derse ayırmayın. Örneğin tüm gün boyunca Matematik çalışmayın. Bir günde en az 2 ders çalışın. Hiçbir zaman bir derse çalışmaya uzun süre ara vermeyin. Bazı öğrenciler ben bu hafta Matematik, haftaya Türkçe sonraki hafta biyoloji çalışacağım diye ayırıyor bu çok yanlış bir derse uzun süre ara vermek o dersi unutmanıza ve dersten soğumanıza neden olabilir. Ayrıca Konuya çalıştıktan sonra hangi ders olursa olsun konunun sorusunu çözün sakın ama sakın soru çözmeyi aksatmayın asıl başarıyı soru çözme getirir. Daha sonra yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini kesinlikle öğrenin.

Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Sponsorlu Bağlantılar

8 Yorum

 1. Merhaba 🙂 ben 10.sınıf fen lisesi öğrencisiyim yani MF okuyorum. Sözel derslerde artı biyolojide hiçbir problemim yok, denemelerde genelde full yapıyorum.Bir mf öğrencisi olmama rağmen matematikte zorlanıyorum malum mat ders saatlerimiz diğer okullarla eşitlendi ve hiçbir ayrıcalığımız kalmadı bu derste.Son seneye bırakmak istemiyorum matematiği. Nasıl bir çalışma programı izleyebilirim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. merhaba ilk kez ygsye gireceğim mezunum önce başvurumu yapacağım yoksa paramı yatıracağım cevaplarsanız sevinirim ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sınav ücretlerini belirtilen bankalara yatırıyoruz.
  Yatırdığımız ücretin dekontuyla birlikte ÖSYM Sınav Merkezi‘ne gidiyoruz. (Gerekli Evraklarla)
  ÖSYM Sınav Merkezi’nde Ygs Başvuru Formu‘nu Ygs Kılavuzu’na göre görevli eşliğinde dolduruyoruz.

  ÖSYM Kılavuzunda detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Gitmek İçin Tıklayınız.

 3. merhabe ben sayısal öğrencisiyim ve ygs denemelerinde genellikle hep 55 56 net geliyo sınava yaklaşık 2 ay var hemşirelik istiyorum denem netimin en az kaç olması lazım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfamızda Hemşirelik Taban Puanlarını görebilirsiniz. Daha sonrada okul puanınızı da dikkate alarak; Sitemizde ki YGS-LYS Puan Hesaplama motorunu kullanmanızı öneririm. Derslere olan ilginizi, yapabileceğiniz netleri girerek daha doğru bir fikir elde edebilirsiniz. Benim size sayı vermem sizi yanıltabilir. Sizin derslere olan ilginizi bilmediğimden tüm dersler için ortalama değerler ama siz X dersinde kötü Y dersinde iyi olup o dengeyi yine kurabilirsiniz. Bu yüzden sizin hesaplamanız daha doğru sonuçlar verecektir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 4. Ben 15 tatilde nasıl çalışmalıyım onu soracaktım?şimdiden teşekkür ederim detaylı olursa sevinirim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Mevcut çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Ayrıca ekstra zamanınız olacağı için bolca tekrar, test ve deneme çözerek pratik yapabilirsiniz.

 5. Benim asıl sormak istediğim ygs ye çalışırken örnek veriyorum matematik tüm konuları bitirip geometri ve fen derslerine mi yönelmek yoksa hepsini aynı anda mı ilerletmek.Bu konuya açıklık getirirseniz çok sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sürekli bir dersi çalışıp diğer derslere daha sonra çalışmak bir hatadır. Asla çalışacağınız derslere uzun süre aralar vermeyin. Benim size tavsiyem bir gün içinde en az 2 farklı ders çalışmanız.

 6. Ben 11.sınıf Sayısal öğrencisiyim 9.sınıf 83.7 10.sınıf 77 11.sınıf ilk dönem 77li bir ortalama bekliyorum.YGS hazırlanmak istiyorum ama YGS çalışırken nasıl bir çalışma izleyeceğim konusunda bir fikrim yok Endüstri Mühendisliği istiyorum sorumluluğun farkındayım sitenizdeki yazılara göz attım ama net bir cevap alabilmiş değilim ilgilenirseniz sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 7. Merhaba ben sınavsız geçiş hakkımı kullanacağım iki yıllık muhasebe olarak dgs sınavı varmış birde kpss okulda genel kültür dersleri oluyomuş ben sadece okuldaki derslere iyi çalışıp sürekli tekar etsem dgs ve kpss için bana yeterli olur mu yoksa ayrıyetten dgs ve kpss kitapları alıp mı çalışmam gerek ?
  Teşekkür Ederim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Sorunuzu tam olarak anlayamadım DGS ile 4 yıllık bir bölüme geçebilirsiniz. Belirttiğiniz gibi bir çalışma yeterli olamayacaktır. DGS ve KPSS kaynakları alıp çalışmalısınız.

 8. Merhaba Hocam Ygs Başvurusunu nasıl yapacağız ?
  Bilgilendirir misiniz?
  Teşekkür Ederim…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Adaylar, 2015 ÖSYS katılabilmek için 5-19 Ocak 2015 tarihleri arasında ÖSYM’nin başvuru merkezleri, sınav koordinatörlükleri veya bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Başvurunuzda alacağınız kişisel şifre ve T.C. kimlik numaranızla tüm işlemlerinizi ÖSYM’nin internet sayfasından takip edebilirsiniz. Başvuru işleminizin tamamlanabilmesi için ÖSYS başvuru ücretini 5-20 Ocak 2015 tarihleri arasında anlaşmalı bankalar aracılığıyla ya da http://www.osym.gov.tr adresindenki ödemeler sekmesinden yatırmanız gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için kılavuzu detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir