Sponsorlu Bağlantılar

Sözel Öğrencisiyim YGS Matematik ve Fen Bilgim Yok

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sözel Öğrencisiyim YGS Matematik ve Fen Bilgim Yok

Merhabalar. Ben felsefe bolumu öğrencisiyim; ne yazık ki üçüncü sınıfa gelememiş bir öğrenci. Problemler silsilesinden ötürü bölümümden soğudum ve devam ettirebilecegimi düşünmüyorum. Yeniden sınava hazırlanıp derece yapmaya ve evvelden yaptığım hatalarin bir listesini yaparak bunlari tekrarlamamaya soz verecegim kendime. cunku yeni bir üniversitede yeni bi hayat kurmak ve herseye sifirdan baslamak niyetindeyim. Sozel bolumden mezunum ve lys ye de sozelden girecegim. Ancak ygs min cok iyi gecmesi gerekiyor lys den umutlu olabilmem icin. Matematik, fen… bunlar yok bende, nasil iyilestirebilirim? Detayli bir listeye ihtiyacım var cunku cok bunaldim artik; baskalarini düşünüyorum ne derler diye ama hedeflerim var hayata dair. Koskoca dort sene bombos gecti ve artik üreten bi birey olmak istiyorum. Yay burcuyum 🙂 hep ilerisi hep, geriye bakmak yay burclari icin bunalim ve son demektir. Dolayisiyla bu sorunu cozmeliyiz 🙂 tesekkur ediyorum, cevabinizi bekliyorum.

Derscalisiyorum Cevap:

Merhabalar.Öncelikle düzenli ve sistemli olarak ders çalışmalısınız. .Programda bir konu çalışacaksınız diyelim ki Köklü Sayılar… Önce bu konuyu görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa benim yada başka sitelerde konu anlatımı olan bir çok video bulabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere dersi dinlemek ve not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin.
Geometri dersinde tüm konuları, formülleri bilseniz bile soruları doğru çözemeye bilirsiniz ki bunun nedeni sorudaki görmeniz gereken yeri görememeniz bunu yenmenin tek yolu bol bol soru çözmek. Geometri öğretmeninizi soru çözerken izlemişsinizdir o kadar çok soru çözdüğü için görmesi gerek ince ayrıntıyı hemen görüp soruyu çözüyor sizde soru ne kadar kolaymış diyorsunuz mesele işte o ayrıntıyı görebilmek.

Aynı uyarılar fen dersleri içinde geçerli ayrıca; sitemizde yer alan çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir