Sponsorlu Bağlantılar

Ek Puan Kalktı Mı? 2016 YGS-LYS

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Ek Puan Kalktı Mı? 2016

“2012-2013 eğitim öğretim yılı itibariyle meslek ve öğretmen liselerinde okumaya başlayanlar (lise-1) için ek puan (0.06) artık uygulanmayacak. Yani meslek lisesi öğrencileri, 2016 yılında mezun
oldukları zaman ek puan alamayacak.

Fakat 2012-2013 eğitim öğretim yılında 10, 11 ve 12.sınıfta okumakta olan ve mezun durumdaki öğrenciler için ek puan (0.06) uygulanmaya devam edilecektir (Madde 16′daki geçici 61 madde).”

Meslek Liselilerin 4 yıllık bölümlerdeki ek puan almaları kaldırıldı ancak 2 yıllık bölümlere (kendi alanları olması şartıyla) sınavsız geçişleri devam etmektedir.

En doğru ve güncel bilgiyi ÖSYM’nin güncel kılavuzlarından öğrenebilirsiniz.

Hemşirelik Ek Puan Kalktı Mı?, Meslek Lisesi Ek Puan Kalktı Mı?, Öğretmentlik Ek Puan Kalktı Mı

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

 1. Hocam ben saglik meslek lisesi mezunuyum bi karar verdim tip okumak istiyorum ama istekle kalmıyor korkuyorum cevremdekiler sagliktan kazanamazsin diyolar okul puanim düşük. Siz ve kazanma ihtimalim var mi. Bilgilendirmisiniz

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Kazanıp kazanamamak sizin elinizde bir fen lisesi veya anadolu lisesi öğrencisine ne bir ek puan veriyorlar ne de onlara farklı ve kolay soru soruyorlar. Tek var gördüğünüz eğitimde bulunmaktadır. Bu farkı kapatmakta sizin elinizde, düzenli ve sistemli bir çalışma ile neden olmasın.

 2. Acaba ek puan kaldırıldığı için seçmek istediğimiz üniversitenin puanları düşer mi?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  2015 Üniversite sınavında bu sisteme geçildi. 2015 verilerine bakarak zaten istediğiniz yerin düşüp düşmediğini görebilirsiniz.

 3. Hocam ben eşit agırlık bölümünde okuyorum ama matematik de temelim saglam degil ygs de sadece sözel dersleri yapsam olur mu?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Buna karar verecek olacaksınız sizsiniz ben size yapmayın diyemem. İstediğiniz bölüm ve üniversiteye ayrıca diğer derslerdeki başarınıza göre çalışmalarınızı ayarlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir