Sponsorlu Bağlantılar

PDR İstiyorum YGS Sıralamam Çok Kötü

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

PDR İstiyorum YGS Sıralamam Çok Kötü

Meslek lisesi öğrencisiyim.Geçen yıl mezun oldum ve 2014 ygs sınavında barajı geçemediğim için normal olarak bir üniversiteye yerleşmedim.Bu sene evde kendi imkanlarımla bir şeyler yapıp sınavda barajı geçmeye başardım.Fakat sıralamam 1 milyonlarda ve çok kötü.Meslek lisesi mezunu olduğum için fen bilimlerinde ve matematikte temel sıkıntım var bu yüzden zorlanıyorum.Kitap okumayı sevdiğim için türkçe de sıkıntı çekmiyorum.Yalnız lys için dershaneye yazılmak istediğim de hocalar sıralama mı sordular ve gitmek istediğim bölümü.PDR istediğimi söyledim fakat bunun imkansız olduğunu bu bölüme gidemeyeceğimi söylediler.Sıralamamın düşük olduğunu biliyorum fakat PDR bölümüne gitmekte kararlı ve azimliyim başarıcağıma da inanıyorum.Dershaneye yazılmadım.Matematik için özel ders almaya başladım.Hepsini yapamasam da bişeyler yapıcağımdan eminim. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin.Hayallerimin gerçekleşmesini istiyorum.Hayal olarak kalmasını değil.Yapacağımdan eminim kendim güvenim var lütfen sadece ne yapmam gerektiğini söyleyin.Matematikten, türkçeden, coğrafyadan kaç net yaparsam PDR bölümüne gidebilirim.Sadece ne yapmam gerektiğini söyleyin ve gerisini bana bırakın.İyi günler.

Derscalisiyorum.com Cevap:

Merhabalar. İstediğiniz bölüm en son 47 binlerde almış.(Devlet Üniversiteleri için) İstediğiniz başarı elde edilebilir ancak çok çokimages yüksek net oranlarına sahip olmanız gerekli. Puan hesaplama motorlarını kullanarak daha iyi bir fikir elde edebilirsiniz. Çalışma konusunda ise Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmak zorundansınız.  Öncelikle sizi sizden iyi kimse tanıyamaz illaki kendinizi eksik hissettiğiniz ders veya konular vardır. Öncelikle onlara ağırlık verin ve eksiklerinizi
giderin. Her gün düzenli çalıştığınız konulara ve daha önceki zamanlarda çalıştığınız konulara yönelik olarak test çözün bu sayede bilgiyi daha iyi kavrar ve bilginin taze olmasını sağlarız. Düzenli olarak denemeler çözün süreli olsun (gerçek sınav ciddiyetinde) ve başından asla kalkmayın denemeler eksiklerinizi göstermede çok yardımcı olur ayrıca sizi sınava hazırlar. Konu çalışırken,test ve deneme çözerken illaki yapamadığınız veya yanlış yapacağınız sorular olabilir. Bu soruların çözümlerini en kısa sürede öğrenin.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Merhabalar hocam ben üniversite mezunuyum sosyal bilgiler öğretmenliği bitirdim yanlız atamam olmadı tekrar üniversite sınavına girdim din kültürü veya zihinsel engelliler öğretmenliği için siralamam 89 binlerde okulda bu verilen bilgilere göre 45 puan veriyor. Din Kültürü öğretmenliği kaldırılmış ve zihinsel engelliler öğretmenliği nin en düşük sıralaması 72900 bana gelme ihtimali var mı gelir diyen çok olduda bu sınav sisteminden anlamadığım için sorayım dedim cevap verirseniz sevinirim iyi akşamlar

    1. Merhabalar. Okul puanı sıralamanızı çok değiştirmeyecektir. Yine benzer bir sıralamanız olacaktır. Ancak zihinsel engelliler için şansınız biraz düşük. Ancak istediğiniz bir bölümse kesinlikle tercih listenizde bulunsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir