Sponsorlu Bağlantılar

Sözelciyim Sayısal Yapmasam Ne Olur?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sözelciyim Sayısal Yapmasam Ne Olur?

merhabalar hocam ygs sınavına hazırlanıyorum yalnız sözelciyim sayısalım hic yok sınava çok az zaman kaldı bu saatten sonra matematik çalışsamda yapacağımı sanmıyorum yalnız bu ders yerine biyoloji dersine çalışsam olur mu yani bu saatten sonra biyoloji dersinin bana yararı olurmu yoksa sadece sözel dersineni ağırlık vereyim bana yardımcı olursanız ve sorumu cabuk cevaplasanız çok sevinrim şimdiden çok teşekkür erim

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Öncelikle biyoloji çalışırsanız tabi ki yararı olur sınavda sorulan derslerden herhangi birine çalışsanız bile Fizik,Kimya, Matematik farketmez faydası olacaktır. Size aşağıda derslerin etkisini verdim. . Tablodan da anlaşılacağı gibi Matematiğin size etkisi Biyolojiden daha fazla olacaktır. Size etkisi fazla olan derslere ağırlık vermekle birlikte diğer derslerde de çalışma yapmanızı en azından bir temel oluşturmanızı öneririm

YGS Derslerin Etkileri

Sonuçta size %30 gibi bir etkisi var sayısal derslerin.Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

 1. hocam ben ygs sınavında mat hiç yapmamayı düşünüyorum o zaman sınavım geçersiz olurmu sadece türkçe ve sosyalbilimlere girecem.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Geçersiz olma gibi bir durum yok diğer derslerdeki başarınızla barajı geçerseniz puanınız hesaplanacaktır.

 2. Hocam ben ygs4 e giricem ve ben sözelciyim matematik yapmayacağım benim ne gibi dezavantajım olur yani yaptığim kadarından hesaplanmıyormu bilgi
  alabilirmiyim teşekkürler…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  YGS-4 puan türüne derslerin etkisi aşağıdaki gibidir. Ne kadarlık bir kaybınız olacağını görebiliyorsunuz. Benim size önerim Matematikte çözmeniz.

  Türkçe’nin ağırlıgı yüzde 30,
  Temel Matematik’in ağırlıgı yüzde 20,
  Sosyal’in ağırlıgı yüzde 40,
  Fen’in ağırlıgı yüzde 10,

 3. Hocam ben 9.sınıf anadolu lisesinde okuyorum benimde sayısalım sıfır 0 anlamadım yapamadığım bir şeye çalışmak bana hem mantıklı gelmiyor hem de çalışsam bile yapamam artık.
  Bana biraz bilgi verebilirmisiniz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Derse ön yargı ile yaklaşmayın daha 9.Sınıftasınız konuları en temelden alarak çalışmaya başlarsanız eminim ki kavramaya başlarsınız.

 4. merhabalar hocam ygs sınavına hazırlanıyorum ve bu 2.yılım.sayısal öğrencisiyim ama tmden de girmek istiyorum bu sene sınava çok az kaldı.genelde kendi alanıma yoğunlaşıp tm derslerine vakit ayırmamın gereksiz olacağı söyleniyor sizce de böyle mi.ygs sınavında sözel derslerdende yapsam bana puan olarak getirisi olurmu.şimdiden teşekkür ederim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  TM’den sınava girmek istiyorsanız ama TM’ye çalışmak gereksiz diyorsunuz ortada çelişki bulunmakta :). Size en çok katkısı olan derslere ağırlık vererek eksikleriniz doğrultusunda da diğer derslere çalışabilirsiniz. Bu yüzden TM dersleri ağırlıklı olmak sureti ile sözel derslere de çalışmanız faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir