Sponsorlu Bağlantılar

3 Ayda YGS Konularını Bitirebilir Miyim?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

3 Ayda YGS Konuları Bitirebilir Miyim?

Merhaba hocam iyi günler. Size bir sorum olacaktı benim ygs den eksik çalışmam gereken konularım var ve ben bunları ygs ye 1 aydan fazla bir sürede nasıl bitirebilirim
onu sormak istiyorum. Şöyle belirteyim:
TARİH
osmanlı kültür medeniyeti
20.yy da osmanlı devleti
1.dünya savaşı
mondros ateşkesi,işgaller ve cemiyetler
kurtuluş savaşına hazırlık dönemi
1. tbmm dönemi
kurtuluş savaşı ve anlaşmalar
2. tbmm ve çok partili hayata geçiş
atatürk dönemi dış politika
türkiyede inkilap hareketleri

TÜRKÇE
ses bilgisi yazım kuralları
noktalama işaretleri
cümlenin ögeleri
cümle türleri anlatım bozuklukları

COĞRAFYA

dış kuvvetler
nüfüs ve yerleşme
türkiyenin yeryüzü şekilleri
türkiyenin iklimi
kıyı bölgeler
iç bölgeler

FELSEFE

bilim felsefesi
varlık felsefesi
ahlak felsefesi
siyaset felsefesi
estetik felsefesi

MATEMATİK

Matematiği şöyle belirteyimı:
Benim istediğim bölüm sosyal hizmetler açıköğretim fakültesi 4 yıllık lisans bölümü.
ve biliyorsunuzdur hangi puan türüyle olursa olsun onların baraj koyduğu puanı yakalamak önemli.
Ben de sözel daha iyi yaptığım için kendimi sözel derslere yönelttim.
Ayrıca geçen yıl tercih yapıp gidemediğim için 15 puan okul puanından düşecek diye biliyorum.Normalde 31 olarak verildiğine göre 16 puan tek geelecek okuldan.

matematikten üslü sayılardan itibaren hiç çalışmadım bu yıl ama temelim var tabi önceki yıllar matematiği çok çalışıyordum sadece 15 tane yapmam yeterli matematik için..

Ve dediğim gibi bu konularım kaldı sınava 3 ay var ve ben 1.5 ayda bu konuları bitirebilir miyim çünkü geri kalan zamanlarımda yalnızca test ve deneme çözmek istiyorum.. ve matematikten neler yapılabilir.

Bana yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür Ederim !

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Belirttiğiniz konuları çalışma şekliniz ve temponuza göre bölebilirsiniz ancak bu bölme sırasında herşey noktasına göre aynı gidecek diye kendinizi kasmayın. Örneğin ilk haftaya gelen konular sizin için ağır gelebilir böyle bir durumda, çalışma programını kaçırmamak için konuları hızlı hızlı geçmeyin. (Ama sadece keyfi olarak yarın devam ederim derseniz o zaman sorun var demektir 🙂 ) Aynı şekilde 2. Haftaki konularınız kolay olabilir böyle bir durumda da daha erken bitebilir bu sefer konuları belirttiğiniz tarihten önce bitirebilirsiniz. Bu durumda da kalan vaktinizde diğer konuları çalışabilirsiniz. Kısacası konuları kendi çalışma şeklinize göre günlere ayırın bu tarihi mümkün olduğunca planınızı kaçırmamaya özen gösterin. Bu çalışmanızın içinde daha önceki çalıştığınız konularda dahil olmak üzerine düzenli tekrarlarınız olsun bu sayede çalıştığınız bilginizi taze tutabilirsiniz. Matematik konusuna gelirsek, konulara hakimim demişsiniz bu yüzden Matematiğe yönelikte ufak bir çalışma ile daha önceden öğrendiğiniz bilgileri hatırlayarak, belirttiğiniz başarıyı rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Fen Bilimleri dersinden hiç söz etmemişsiniz en azından temel düzeyde de olsa bir bilginiz olursa orada da puanlar kazanabilirsiniz. Bu sayfada çalışma yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Eğer düzenli ve sistemli olarak çalışırsanız belirttiğiniz süreden bile önce konuları bitirebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

 1. Hocam merhaba ygs sinavina tam iki ay kaldi.Ben tam olarak bastan calismadim.Sozelciyim hocam mat hic yapamiyorum.Sözel konularini 2 ayda yetistirebilir nolur yardimci olun simdiden tesekkurler…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bitirip bitirememek size bağlı bir durum. Yorum yapmam doğru olmaz. Eğer düzenli olarak çalışırsanız eksiklerinizi giderebilirsiniz. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. Merhaba, çok az bir zaman kaldi ve ben hala ilk bastaki konularda takili kaldim. Mezun grubuyum, dershaneye gidiyorum ama temelim sağlam olmadiği icin surekli konularim eksik kaliyor bende tekrardan başa sarıyorum. Çalisma tekniğim cok yanlis lutfen bana yardim eder misiniz kendimi cok caresiz hissediyorum ve az kalan bi süre oldugu icin strese girdim. Yardımınozı bekliyorum, ufak bi tavsiye de bulunsaniz bile bana yardimi dokunucaktik elbet.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğer düzenli olarak çalışırsanız zorlanacağınızı sanmam. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 3. 3 ayda sifirdan ygs konulari bitermi

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu konu hakkında bir yorum yapamam. Size bağlı bir durum.

 4. Hocam ygsye 95 gün var ve ben Coğrafya yapamıyorum ve türkçede dilbilgisi sorunum var bunu nasıl yeneceğim ve yapacağım? Bana lütfen yardım edin.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.
  Coğrafya Ders Çalışma Stratejileri başlıklarını inceleyebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 5. hocam ben ygsde daha yolun başındayım ve sınava şuan 4 ay var 3 ayda bütün ygsyi en iyi şekilde bitirebilirmiyim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu size bağlı bir durum. Eğer düzenli çalışıp eksiklerinizi giderirseniz, bitirebiliriz.

 6. Hocam merahaba.Ben İÜ lisans programına kayıtlıyım.Bu yıl ygs-2 den hemşirelik bölümünü istiyorum ama fen bilimleri dersini en son ortaokulda dershanede gördüm ve turizm lisesi mezunuyum.Sizce gerçekleşme imkanı nedir?Alan dışı olduğum için ve ek puanımın düşeceği için bu beni çok etkiler mi?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Tabi ki kazanma ihtimaliniz var alan dışı seçimlerinizde okul puanınızda herhangi bir kesilme olmamaktadır ama ek puan alamazsınız. Ek puanınızın olmamasının size etkisi olacaktır ancak çok büyük bir etki söz konusu değil.

 7. merhabalar ben lise mezunuyum daha öncede ygs sınavına girdim ama istedim bölüm ne yazıkki gelmedi bu sene de ygs sınavına gireceğim yalnız sözelciyim sayısalım hiç yok yanı matematik kimya fizik gibi dersleri hiç yapamıyorum. istediğim bölüm din kültürü öğretmenliği bu da ygs 4 ten alıyor sizden isteğim bu kısa sürede netlerimi daha da yükseltmek için sözel derslerin haricinde sayısal derslere çalışayım yoksa sadece sözel derslerime mi ağırlık vereyim ayrıca sayısal derslerden biyoloji dersi bana daha kolay geliyor 2 ayda çalışsam bana faydası olur mu okul puanım 72 benim en az 300 puan almam lazım ne yapmalıyım sınava çok az süre kaldı bana bir fikir verirseniz çok rahatlayacağım saygılar…

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Sizin sorunuzla başka bir öğrenci arkadaşımızın sorduğu soru birbirine çok paralellik gösteriyor. Sözeciyim Sayısal Yapmasam Ne Olur? başlıklı soru-cevap bölümündeki yazıyı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir