Sponsorlu Bağlantılar

Ders Çalışma Alışkanlığım Yok

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Ders Çalışma Alışkanlığım Yok

Hocam ben de sağlık bölümünü hedefliyorum.Genel olarak derslerim iyi ama ders çalışma açısından çok düzensizim.Bu düzensizliğimi önlemek için program yaptım, bir çok şeyi denedim ama nafile…Hedefime ulaşabilmem için çok iyi çalışmam gerektiğini biliyorum ama ders çalışma konusuna gelince ben de biraz gevşeklik başlıyor.Bu zamana kadar ygs-lys de okul ve dersane ile paralel gitmeye çalıştım ama  ders çalışırken veya program yaparken hep sıkıntı çekiyorum.Bunu aşabilmem için ne yapmalıyım?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Bunu önlemek için yapabileceğiniz en önemli şey düşünce olarak, çalışmaya tam olarak hazırlıklı olmalısınız. Canım sıkılıyor, yapamıyorum, dikkatim dağılıyor gibi düşünceleri bir kenara bırakıp sınava odaklanmalısınız. Zaten önünüzde kısa bir süre var, bu süre zarfında hayatınızdan vereceğiniz ufak tavizler sayesinde hayallerinize ulaşabilirsiniz. Bunun için ilk olarak kafanızda çalışmaya hazırlıklı olmalısınız, ikinci olarak çevrenizde sizin dikkatinizi dağıtacak olan TV, Bilgisayar, Telefon vb şeylerden uzak durun. Çalışma alanınızı, çalışmanıza en uygun şekilde ayarlayın. Üçüncü olarak eksiklerinize göre kendinize bir program yapın ve bu programa olabildiğince uymaya çalışın. Dördüncü olarak da öğretmenlerinizden, ailenizden sizi denetlemesini isteyin. Örneğin dershanedeki rehberlik öğretmeniz ile oturup, eksiklerinizi göre güzel bir çalışma programı oluşturun ve öğretmeninizden bu programa uyup uymadığınızı düzenli olarak denetlemesini isteyin. İnanın bunu belli bir süre yaptığınızda artık her gün düzenli ders çalışma istediğiniz oluşacaktır. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

  1. Sorumu cevapladınığız için teşekkür ederim.Elimden geldiğince bunları uygulayacağım.Böylece hedefime ulaşabilir miyim?

  2. Aslında 2 ayda konuları bitirebilirim. Ama eksiğimin çok olması beni üzüyor. Sizce son ayda bol bol tekrar yapsam faydası olur mu ? Yada şöyle sorayım sizce kalan 3 ayda nasıl ders çalışmalıyım ? Eksikliklerimi nasıl kapatabilirim ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Konuları bitirdiyseniz bu saatten sonra bolca soru çözerek tekrar yapmalısınız aynı şekilde yine bolca deneme çözmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir