Sponsorlu Bağlantılar

Sınava Yönelik Çalışma Programım

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınava Yönelik Çalışma Programım

Nur: Hocam merhabalar. Ben çok ders programı değiştirip durdum ve çoğunu size sunmuştum bilgilerinizi almıştım ama nedense programımı zaman uyduramadım ve çok strese girerek çok kez programı sürekli değiştirdim. Bugün 1 Ocak ve ben hiç konu ilerletmedim. 4 ay böyle gitti resmen 🙁 tabi buna streste dahil o stresle çalışamadığım zamanlarım oldu. Böyle yapa yapa zamanım bu kadar kaldı. Size yine sunmak isterim ve bilgilerinizi almak istiyorum çünkü hala çalışsam da yapamayacakmışım gibi geliyor bana. Temelim zayıftı ve mezunum evde çalışıyorum. Hemşirelik istiyorum ve istediğim üniversitenin en düşük puanı 413 🙁 buna göre değerlendirebilirsiniz. Konularım günde 4 konu çalışmasıyla 55 günde yetiştirebiliyorum. Bu aşamada çalışmam şöyle ;

*Konu Anlatım( ne kadar kaynak varsa hepsi )
*Kitap Çözümlü Test( ne kadar varsa hepsi)
*Konu Anlatım Testi( ne kadar soru varsa hepsi )
*Video Anlatım 1 tane (zamanım sadece bitaneye yetiyo)
*Video Çözümlü Test(1 tane)
*Test Kitabı Çözümü( ne kadar varsa hepsi )
*Akşamda gün içinde işlenilen konu tekrarı
*Her gün her bitmiş konudan sınava kadar 1 Soru (internetten çözeceğim)
*Uyumadan önce konuları bir kez daha tekrar edeceğim.

Bu aşamada haftalık tekrarım yok. Yanlış sorularımın cevaplarını öğrendikten sonra konu tekrarı yapmak daha faydalı oldu. Daha önce denedim. Konuyu daha iyi öğretti. Her günde bitirmiş olduğum konudan 1 soru çözüp onların yanlışlarını öğrenerek günü gününe 1 soruyla konunun tekrarını az da olsa hiç yoktan iyidir diyerek yaptım.

Son 20 Günde

*Deneme Sınavı
*Konu Tekrarları
*Deneme Sınavı
*Bitmiş tüm konunun 1 soru çözümü(toplamda 220)
Bu sizce öğretici bir program mı çok üzülüyorum kazanamayacağım diye ygs çıkmış sorulara baksam zor gelmiyor ama yine korku ve stres var ve hiç böyle olacağını tahmin etmemiştim bir de şu düşünceyle değiştirdim öğretici olmayacaksa hiç çalışmamış sayılırsın diyerek çok değiştirdim en son ki halini bu aldı. Aslında ders çalışma konusunda taktikleri falan baya bi öğrendim.Ama hala emin değilim bu gidişle yine kazanamıycam 🙁 Hemen cevap verirseniz sevinirim. Çok teşekkür ederim….

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Ders ProgramıMerhabalar. Öncelikle geç dönüş yaptığım için özür dilerim. Sorunlarınıza gelirsek öncelikle sakin olun ve moralinizi bozmayı bırakın. Sizinle daha öncede birkaç kez görüşmüştük, yeter ki sakin, düzenli ve sistemli olun yeterli olacaktır. Programınıza olabildiğince uymaya çalışın 1-2 kere programa uymadığınız için programı bırakmayın. Programın sizin için verimli olmadığını veya daha verimli bir sistem düşündüyseniz bırakabilirsiniz. Programınız hakkında bir kaç şey söylemek isterim 1 soru çözümü demişsin. Sanırım 1’er test kastediyorsunuz. Soru çözme kısmını arttırabilirsiniz ayrıca düzenli tekrarla da yapmanızı öneririm illa bu tekrar sanki sıfırdan konuyu çalışmak gibi yapmanıza gerek yok. Konuyu kısa kısa geçip, doğrudan soru çözümü ile tekrar edebilirsiniz. Konuyu unuttuğunuzu düşünüyorsanız da konu anlatımı kısmına biraz daha ağırlık verebilirsiniz.  Eğer belirttiğiniz gibi bu programın sizin için faydalı olduğunu düşünüyorsanız programda herhangi bir sorun bulunmamakta sadece verdiğim bir iki tavsiyeyi dikkate almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. hocam,15 tatili çok iyi değerlendirmek ve 2. döneme çok iyi bir başlangıç yapmak istiyorum.ama tatil boyunca evde olamayacağım sizce nasıl çalışayım ve günde kaç soru çözeyim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi maksimum verimle kullanmak zorundasınız. Öncelikle düzenli ve sistemli olarak ders çalışmalısınız. Size kaç soru çözmeniz gerektiğini söylemem, bu kişiden kişiye, derse göre, o günkü ruh ve fiziki duruma göre değişiklik gösterebilir ancak ortadaki bir gerçek var ki o da o günkü çalışmadan alabileceğiniz maksimum verim kadar soru çözmeniz gereğidir. Bu sayfada çalışma programı nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Eğer düzenli ve sitemli olursanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

 2. iyi günler sitenizde ders çalışamıyorum erişim engellenmiş neden
  yardımcı olur musunuz?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Vimeo’nun mahkeme kararı ile kapatılması yüzünden videoların izlenmesinde sorun yaşıyorsunuz sanırım. DNS ayarınızı değiştirerek bu sorunu giderebilirsiniz.

 3. Birde bunu yapmamın sebebi sayısal temelimi oluşturmak sadece bir tek sayısal zorluyo temelim olmadığı için

 4. Bir de o çalışmayı yapmamın amacı son tekrarımda hem temelden konuları yavaş yavaş pekiştirip konunun sorularını kolay oldukları için son aşamada biraz daha kavrayacağımı düşündüm. Ardından genel tekrarımda ygs kitabından yaparsam sonra denemelerimin yanlışlarını öğrenirsem faydalı olacağını düşündüm. 6.sınıf testlerini çözüyorum bi kaç gündür… Sanırım faydası olabilir açık kapatmakta sizce de öyle midir ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Temeliniz olmadığı için temelden alarak kavrayın daha sonra seviyenizi tekrarda bir üste taşıyabilirsiniz. Faydası olacaktır.

 5. Teşekkür ederim Hocam. Söylediklerinizi dikkate alacağım. Bi kaç gündür çalışıyorum iyi gitti . Ama bu aşamada ben yine değişiklik yaptım. Günlük 1 Soru çözümü (test değil sadece konudan 1 soru ) bıraktım. Son 25 gün bırakabildim. Şu aşamada sadece konularımı iyice pekiştirip sonra 4.sınıftan 9.sınıfa kadar tüm dersler kitabından konuları şöyle tekrar edeceğim diyelim 4.sınıftaki konu ygs kitabımda var ilk önce 4.sınıfın konusunu ve testini ardından ygs konu anlatımı tekrar edip baya bi açık kapatırım diye düşündüm. Bu aşamayı şöyle de düşündüm şuan konular fazlasıyla bi günde pekişiyor son 25 gündede bu çalışmayla 2 kez çalışmış oluyorum baya bi konular pekişir diye düşünüyorum…Denemelerimi fazlalaştırdım. Böyle bir çalışma yaptım faydası olur diye düşünüyorum ama yinede kararsızım. Sanırım sorunları çözdüm. Az zamanım var ama hala geç değil çok şey yapılır.Cevaplandırdığınız için çok teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir