Sponsorlu Bağlantılar

Denemelerde Yapamıyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Denemelerde Yapamıyorum

merhabalar hocam bu seneki ygs sınavına sizin sitenizden çalıştım  2011 i.h.l mezunuyum 2 kere sınava girdim 1 yılda araverdim bu sene yeniden sınava hazırlanmaya başladım ygs konularını bitirdim yalnız denemelerde çok yanlışım çıkıyor konuyu bilmediğimden değil sınav günü de bu hatayı yapacağımdan korkuyorum çok fazla konu tekrarı da yapıyorum ama denemelere gelince takılıp kalıyorum  özellikle türkçe sorularında hata yapıyorum kendimi nasıl düzeltebilirim bu arada bazı arkadaşların yorumlarına da göz attım bende onlar gibi  sözelciyim sayısalı yapamıyorum  sadece sözel derslere çalışıyorum  sayısal yapamadığımdan kendimi sözel derslere daha çok verdim.bunun bana yararı olur mu sadece sözelden tercih yapmak istiyorum size göre ben yanlış bir yol mu izliyorum bana bir yol gösterirseniz çok mutlu olurum şimdiden  çok teşekkür ederim hocam kolay gelsin.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Düzenli çalıştığınız halde yapamamanızın nedenleri; stres veya yanlış çalışma şeklinden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikle her Eğitimdenemeden sonra yapamadığınız sorularınızı, neden yanlış yaptığınızı öğreneceksiniz. Eğer yaptığınız hataları öğrenmeden bir sonraki denemeye geçtiğinizde yine aynı hataları yapacaksınız. Bunun dışında  bir konuya çalıştıktan sonra o konu ile ilgili soru çözmelisiniz ve yapamadığınız soruların çözümlerini öğrenmelisiniz. Daha sonra kendiniz düzenli olarak deneme çözün (Süreli, sanki sınavdaymışsın gibi) yine aynı şekilde yapmış hataları görün ve neden hata yaptığınızı öğrenin. Yapamadığınız soruların çözümünü öğrenerek ilerlerseniz, bir sonraki denemede daha az hatanız çıkacaktır. Deneme çözmeniz heyecanınızın azalmasına neden olacak ve sizi sınava hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Diğer sorunuza gelirsek sözelden tercih yapacağınız için size sözel derslerin etkisi daha fazla olacaktır ancak sayısal derslere de göz atmanızı, en azından bir temel oluşturarak ilerlemenizi öneririm. Kafanıza Takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. Merhaba ben 8. Sınıf LGS öğrencisiyim derslerime çalışıyorum soru çözüyorurum yanlışlarımı ve anlamadığım soru tiplerinide soruyorum ama denemelerde bir türlü başarı elde edemiyorum 17 net sonra 15 net 10 net 6 net ve 5 net düştüm yaptığımz her denemede bıyle düşüyorum benim sayısalım iyidir ama sayısalı kötü olan arkadaşlarım bile beni geçiyor ne yapacağımı bilmiyorum 1. Dönemde bitti ben ne yapacağım ne yim eksik bilmiyorum.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle kendinizin başarabileceğinize inanması lazım. Eğer yapamam diyorsanız daha savaşmadan kaybetmiş olursunuz. Gelelim sorunuza; Elinizde yazılı kaynaklar olsun. Öncelikle internette bulunan konu anlatımlı videoları izleyeceksiniz ve not tutacaksınız. Daha sonra elinizdeki yazılı kaynakları inceleyip soru çözeceksiniz. Mümkünse çözümlü ve kolay testlerden başlayın. Yapamayacağınız veya yanlış yaptığınız sorular olacak bu sizin moralinizi bozmasın bu gayet normal 🙂 Önemli olan o sorulardaki yanlışın ne olduğunu öğrenmek bu yüzden yapamadığınız sorulardaki hatalarınızı, eksiklerinizi mutlaka öğrenin. Bir konun öğrenilmesi ancak ve ancak soru çözmekle gerçekleşecektir. Dolayısıyla çalışmanızı; Konu Anlatımı> Bolca Soru Çözümü > Eksik ve hataların nedenini öğrenme > Tekrar Etme (Soru Çözümü) olarak gerçekleştirin. İş konusuna gelecek olursak; günün kalanını verimli olarak çalışırsanız kalan süre size yetecektir.

 2. mrb ben 2003 çocuk gelişimi mezunuyum ygs ye baş vurdum diploma notum 3.56 5 lik sistem dişardan okumak istiyorum çünkü 2 tane çocuğum var .aöf den sosyal hizmetler için kaç soru çözmeliyim 60 ile65net sadece yapabiliyorum 80 sorunun üzerine çıkamıyorum bu konudada yardımınız için
  şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  2 yıllık AÖF Sosyal Hizmetler bölümü kontenjansız bir bölüm olup, sınavdan barajı geçmeniz yeterli olacaktır. 2 Yıllıklar için baraj 140, 4 Yıllıklar için 180 ve üzeridir. Belirtiğiniz netleri yapıyorsanız rahatlıkla yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir