Sponsorlu Bağlantılar

Fizik, Kimya, Coğrafya Çalışmak

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Fizik, Kimya, Coğrafya Çalışmak

Merhaba ben ham puan olarak 435 puan yapmayı hedefliyorum. Ve bunun için hangi dersten kaç net yapmam gerektiğini de biliyorum. Yalnız sorunum şu ki fizik kimya biyoloji ve dil bilgisi beni deli ediyor. Fizikte 3 konuda var bu sıkıntım kimyada 2 konuda. biyolojiye ise alerjim var diyebilirim. 9. sınıftan beri hep 1 düşmüştür son sınavlarda bi şekilde kurtarmışımdır. Sayısal öğrencisiyim mf4 ten giricem. Bu arada matematiğimde sıkıntım yok 33 net yapıyorum türkçe 32 paragraftan 28 29 net çıkarabiliyorum. sosyalden 10 net yapabiliyorum. fizik 7 kimya 8 biyoloji 0 net yapıyorum ortlma sizden ricam; dil bilgisi biyoloji coğraafya ve fizik,kimya da ki o konularımı nasıl halledebilirim. bu arada gerekli netlerim; Türkçe 35 sosyal 20 mat 35 fen 35 bunları yaparsam 435 civarı bir puan geliyor mf4 ten. rica ediyorum tez zamanda yardımcı olun.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Konuyu bir öğretmenden dinlemek önemlidir bu yüzden konuyu bir öğrenmen ile dinlerken konun önemli yerlerini dikkatlice dinleyin. kısa kısa notlar çıkarın. Sayısal öğrencisi olduğunuz için Coğrafyada doğrudan ve detaylı bilgi sorusu gelmeyecektir. Bu yüzden konun önemli yerlerini, olayların mantığını kavramaya çalışın. Fizik ve kimyada durumunuzun kötü olduğunu belirtmişsiniz; elinizde yazılı kaynaklar olsun. Eğer yok elinizde yeterli kaynak yoksa,birçok kaliteli yayın mevcut dilediğiniz bir yayını almanızı öneririm ancak Fizik ve Kimya seçeceğiniz yayın çok zor olmazın. Bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alarak çalışabilirsiniz. Ders çalışma şeklinize gelirsek konuyu çalışırken önemli yerleri kısa kısa notlar alın, konuyu çalıştıktan sonra mutlaka ama mutlaka soru çözmelisin elbette birçok yanlış çıkacaktır bu seni üzmesin yanlış yapa yapa konuyu anlayacaksınız. Çıkan bu yanlışları ve yapamadıklarınız çözümlerini öğreneceksin ki bilgi havada kalmasın kafanıza tam olarak otursun ancak bu sayede konuyu tam olarak kavrayacaksınız. Biyoloji konusuna gelirsek; Biyoloji ders sayısal bir ders olmasına rağmen sözel ağırlık bir derstir bu yüzden ders çalışıp konuyu anlasanız bile düzenli tekrar yapmazsanız konuyu unutabilirsiniz. Bu derse çalışırken, konun özetini çıkarın veya diğer derslerde de tavsiye ettiğim gibi kısa hatırlatıcı notlar alabilirsiniz ileride konuyu tekrar ederken bu notlar size hatırlatıcı olacaktır. Konuya çalıştıktan sonra yine soru çözmeyi unutmayın. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

 1. hocam, benim mat-2’im çok iyi ama mat-1’im hiç iyi değil.fizik
  dersinde konuyu çok iyi anlıyorum ama soru çözemiyorum.11. sınıftayım ve tıp istiyorum. nasıl çalışmalıyım? ve önerdiğiniz kaynaklar neler?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Bunun dışında da bir çok kaliteli kaynak yayınları mevcut Güvender, Fem, Esen Pi Analitik, Birey vb. istediğinizi kullanabilirsiniz.

 2. Orta seviyede olan test kitapları hangileridir? ben genelde esen yayınları kullanıyorum sizce bu kitap bana fizikte yardımcı olabilir mi?
  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Evet yardımcı olacaktır. Esen yayınları kaliteli bir yayındır. Bunun dışında da bir çok yayın mevcut Güvender, Fem, Pi Analitik, Birey vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir