Sponsorlu Bağlantılar

Sınava Evde Hazırlanmak

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınava Evde Hazırlanmak

Nur: Hocam merhabalar.Sınav zamanı gitgide yaklaşıyor ve ben hala sürekli en başa sarıp duruyorum hala ders çalışamadım yani çalıştım da başa döndüğüm için çalışmamış sayıyorum sürekli programı değiştiriyorum bu sonuncu hali yorumlarınızı almak istedim böyle çalışarak Tıp Fakültesini kazanabilir miyim şunu da belirtmek istiyorum ben bu yıl mezun oldum muhasebe bölümünden ve her dersim zayıf ama çalışınca olduğunu görüyorum.Birde evde ders çalışıyorum.

DERS ÇALIŞILMASI
*Konu Anlatım
*Video Anlatım
*Video Çözümlü Test
*Kitap Çözümlü Test
*50 Test
DERS BİTİMİNDEN SONRA;
DİĞER DERSLERE ÖN HAZIRLIK:
*Konu Anlatım
*Video Anlatım
ÖN HAZIRLIK BİTTİKTEN SONRA :
*Her bitmiş konudan aksatmadan her gün 5 test
Kucuk kağıtlara notlar çıkarıyorum
*Her gün not çıkarılmış kağıtları aksatmadan aksam oku
*her gün 100 sayfa kitap oku
Tekrar Günleri
HER BİTMİŞ KONU ;
*Konu Anlatım
*Video Anlatım
*Video çözümlü test
*Kitap çözümlü test
*50 Test
DENEME SINAVI
*Ygs Deneme kitaplar
*ÖSS-YGS Çıkmış kitapçıklar(internetten )
*OKS-SBS Çıkmış kitapçıklar (internetten)

Ana olarak Zirve konu Anlatım çalışacağım ve eski kaynaklarım var yani bir sürü ek kaynaklarım var onları aynı konuları tekrar gününe yaydım olmayanları normalde 5 farklı ders çalışıyodum 1 tanede olmayanları ekledim 6 oldu çok ağır program oldu keşke zamanım daha çok olsa günlük 2 konu çalışsam ama işte ancak bu kadar zamanda düzenleye bildim programlarımı hocam umut vermeyin olur mu olur diyorsanız hedefimi Tıp olarak belirliycem istiyorum çünkü ama kazanamayacağım diye üzülüyorum çünkü eşit ağırlıktan mezundum ve her konuda zayıftım ama böyle bu kadar emek vererek çalışmaya da olur diye düşünüyorum bi yandan verimli çünkü Ne diyorsunuz böyle çalışmayla olur mu sizce Lys sınavına da giricem ama lysyi ygsyi atlattıktan sonra çalışmak zorundayım daha fazla konu çalışamam çünkü yardım edin hocam çok istiyorum tıp okumayı gerçekten gönülden istiyorum 🙁

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle hedefinizi başaracağınıza inan. Eşit ağırlık mezunu olduğunuz için bir dezavantajınız olabilir ama düzenli ve sistemli çalışırsanız belirttiğiniz Tıp Fakültesini rahatlıkla kazanabilirsiniz. Sorularınıza gelirsek çalışma şekliniz gayet güzel ama bir iki tavsiye vermek isterim örneğin tekrar günlerinde, Konu Anlatım, Video Anlatım, Video çözümlü test, Kitap çözümlü test, 50 Test yazmışsınız örneğin sizin için kolay bir konu veya çok iyi bildiğiniz bir konun tekrarı olabilir böyle durumlarda Konu Anlatım ve Video Anlatım kısımlarını hızlıca geçip, (çıkarmış olduğunuz notları okuyabilirsiniz) doğrudan soru çözmeye başlayabilirsiniz. Tabi ki zor bir konu veya unuttuğunuz, anlamadığınız bir konu ise  Konu Anlatım ve Video Anlatım kısımlarına ağırlık verdikten sonra soru çözümüne geçebilirsiniz. Ayrıca 50 tane Test yazmışsınız illa bu sayıya uğraşacağım diye kendinizi zorlamayın, bazı sizin için hafif olacak konular gelebilir o günlerde 60 Testi rahatlıkla bitirebilirken bazı günler ağır konuların olduğu testler gelebilir 40 Testi bile bitiremeyebilirsiniz dolayısıyla en yüksek verimi alacak şekilde çalışmanızı yapın. Ayrıca gün içinde çok fazla farklı ders çalışmayın yani 1 günde Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Geometri, Türkçe çalışmayın aynı şekilde aynı gün boyuncada tek ders çalışmayın, Örneğin tüm gün boyunca Matematik çalışmayın, onun yerine gün içinde Matematik, Biyoloji, Türkçe çalışabilirsiniz. Ayrıca size bir önerim LYS’ye YGS’yi atlattıktan sonra çalışmayın 6 ay boyunca YGS’ye çalışıp, 3 Ay boyuncada LYS’ye çalışmak sizin için hata olacaktır. YGS konuları Temel konular olup, doğrudan bilgi gerektirmeden çözebileceğiniz sorulardan oluşur. LYS ise daha zor ve doğrudan bilgi gerektiren sorulardan oluşur. Dolayısıyla sisteminizi oturup YGS konularında ilerledikten sonra LYS konularına da çalışmanızı öneririm. Ayrıca Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır? yazımızı okuyup, oradaki uyarıları da dikkate almanızı öneririm. Artık olmuyor, çalışamıyorum, ne yapacağım?, kazanabilecek miyim? gibi düşünceleri kenara bırakıp sınava odaklanın. Kafanıza takılan birşey olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

 1. Hocam ben liseyi dışarıdan okudum. Şimdi de açıktan ön lisans ilahiyat okuyorum. Tekrar sınava girmek istiyorum. Mf bölümünden. 5 ay kaldı sınava nasıl çalışmam gerek hiçbir fikrim yok. Yapamayacağım gibime geliyor. Tercih yapıp okula yerleştiğim için diploma notum da eklenmiyor. Ne yapmam gerek nasıl başarabilirim. Yardımcı olur musunuz?

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Diploma notunuz eklenecektir. Sadece 2018 senesinde yerleştiyseniz okul puanınız yarıyarıya kesilecektir. Önünüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Öncelikle kendinizin başarabileceğinize inanması lazım. Eğer yapamam diyorsanız daha savaşmadan kaybetmiş olursunuz. Gelelim sorunuza; Elinizde yazılı kaynaklar olsun. Öncelikle internette bulunan konu anlatımlı videoları izleyeceksiniz ve not tutacaksınız. Daha sonra elinizdeki yazılı kaynakları inceleyip soru çözeceksiniz. Mümkünse çözümlü ve kolay testlerden başlayın. Yapamayacağınız veya yanlış yaptığınız sorular olacak bu sizin moralinizi bozmasın bu gayet normal

 2. ben 12. meslek sınıfındayım türkçe sorularında çok zorlanıyorum özellikle anlatım bozuklugu sorularını hiç yapamıyorum bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz

  1. Öncelikle anlatım bozukları konusuna çalışın hangi anlatım bozukları olduğunu örnekler üzerinden kavramaya çalışın daha sonra çözümlü soruların olduğu soruları çözün yanlış yaptığınız veya yapamadığınız sorular olabilir o sorularında çözümünden mutlaka öğrenin. Hatalarınızı ve eksiklerinizi giderdikten sonra bir sonraki teste geçin böyle hatanızı gidererek ve bol bol soru çözerek ilerlerseniz artık bir alışkanlık haline gelecek ve soruya bakar bakmaz cevabı görebileceksiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

  1. Özge Yorumunuza Cevap:
   Din Kültürü sorularını çözmek istemeyen onun yerine felsefe sorularını çözebiliyor başarınıza göre hangisini çözeceğinize sizin karar vermeniz gerekiyor.

   Emre Yorumunuza Cevap:
   Çalışmamanızdan, çalışma şeklinizden veya birçok nedenden olabilir. Genellikle düzenli bir çalışma alışkanlığı olmadığı için 1. konuya çalışmıyorsunuz dolayısıyla anlamıyorsunuz sonra 2.konuya geçildiğinde yine çalışmıyorsunuz yine anlamıyorsunuz sonra 3. konu geliyor ama içinde birinci konu bilgileri de var hadi çalışayım dediğimde anlamakta zorlanıyorsunuz Bu sayfada çalışma şeklinizin nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alarak çalışmanızı öneririm.

 3. merhaba sözel öğrencisiyim de ben 2 sene önce mezun oldum geçen sene lys de din ile ilgili sorular çıktı yaptım ama zaman kaybettim ve puan da gelmedi bu sene de çıkıcak yapmalı mıyım seçmeli değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir