Sponsorlu Bağlantılar

Lise Derslerine Nasıl Çalışılmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Lise Derslerine Nasıl Çalışılmalı?

gülce: Hocam ben bu sene liseye yeni başladım. ilköğretimde matematiğimin çok iyi olmasına karşın lisede çok fazla zorlanmaya başladım ve birden bu kadar çok dersin üstüme yüklenmesi konusundan da korkmuş olabilirim diye düşünüyorum. matematik yapamayacağımı başladım ilk sınav notumu öğrenince, nasıl bir programla çalışmalıyım matematik dersine notlar alıyorum sorular çözüyorum olmuyor bu da beni üzüyor ve başaramayacağımı hissediyorum. ne yapmalıyım ne şekilde çalışmalıyım sadece matematik değil diğer derslerim de de nasıl bir çalışma programı izlemeliyim?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

ders çalışmaÖnce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Bu yüzden dersi iyi dinleyin. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak hocanızın anlattığı yerlere ait soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin. Diğer sayısal derslerde de aynı sisteme çalışma şeklini kullanabilirsiniz. Sözel ağırlıklı derslerde ise yine soru çözmekle beraber konu anlatımı ve tekrarına daha çok ağırlık vermelisiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Hocam peki not derse nasıl ve ‘ne karar çalışmalıyım bazen derse oturuyom3 saat çalışıyom yinede bişey kazanamıyorum dersten bi yardımcı olsanız 😁

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Eğer bir şey kazanmadığınızı düşünüyorsanız o zaman çalışmanızda bir hata var demektedir. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

  2. Peki kitap okumak ne derece yapilmalidir?

    Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
    Eğitiminizi etkilemeyecek şekilde okumalısınız. Örneğin TV izlemek, internette takılmak yerine kitap okuyabiliriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir