Sponsorlu Bağlantılar

Sayısal Dersler Nasıl Çalışılır?

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sayısal Dersler Nasıl Çalışılır?

Ebru: merhaba hocam meslek lisesi mezunuyum bölümümü değiştirmek istiyorum hemşire olmak istiyrum derslerim orta matematik, fizik,kimya temelim yok. matematik,fizik,kimya konularına calışıyorum ama testte yspamıyorum daha doğrusu test çözme tekniğni bilmiyorum bana bu konuda ne önerebilirsiniz,çalışıyorum ama yapamıyorum testte sayısal derslere ne kadar zaman ayırmam gerekiyor.azimliyim sayısal dersleri yapmaya, başarmaya benim tek korkum testte yapamamam soruda çok çözüyorum ama yanlışlarım çok çıkıyor dikkat etmeme rağmen bana bu konuda yardım edin lütfen üzülmek istemiyorum.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Öncelikle Hemşire olmak istediğinizi belirtmişsiniz bu durumda sayısal derslere ağırlık vermeniz gerekiyor çözüm hızınıza göre ayarlayamaya sizin yapmanız lazım bunu da en iyi deneme çözerken anlarsınız. Denemeyi çözerken sanki sınavdaymışsınız gibi süreli çözün, başından kalkıp 30 dk dinleneyim sonra devam ederim gibi bir durum olmasın dediğim gibi sınavdaymış gibi çözeceksiniz. Sorunlarınıza gelirsek bir derse çalışmaya daha başlamadan yapamıyorum, olmuyor, çok yanlışım çıkıyor mantığı ile yaklaşırsanız kafadan -1 ile başlarsınız bunun için öncelikle kendinize inanın. Düzenli ve sistemli çalışma ile yapılmayacak, anlaşılmayacak bir ders yok.  Nasıl çalışmanız gerektiği hakkında birkaç tavsiye vereyim öncelikle ilk kez gördüğünüz veya fazla bir bilginiz olmayan bir dersi özellikle sayısal bir dersi çalışırken görsellik çok önemli eğer imkanınız varsa bir hocadan dinleyin yoksada internetten konun videolarını izlemenizi öneririm. Konu size anlatıldıktan sonra bir kere de siz tekrar edin bu tekrarda konun önemli yerlerine ait ufak ufak hatırlatıcı notlar alabilirsiniz, uzun not almaya gerek yok. Elinizde kesinlikle bir yazılı kaynak olsun zorlandığınızı belirtmişsiniz çözümlü soruların bol olduğu bir yayın alabilirsiniz. Konu anlatıldı, tekrar edilerek pekiştirildi bundan sonra en önemli kısım olan soru çözmek geliyor eğer soru çözmezseniz bir konuyu asla tam olarak kavrayamazsınız. Soruyu çözerken asla sorununun çözümüne bakmayın, önce kendiniz deneyin olmuyorsa sorunun çözümüne bakın, daha sonra soruyu bir de siz çözün kesinlikle ama kesinlikle kendiniz çözüme bakmadan çözün. Testlerde yapamadığınız veya yanlış yaptığınız sorular olacaktır o sorularda da nerede hata yaptığınızı öğrenerek ilerleyin. Düzenli olarak eskiden çalıştığınız konuları tekrar edin bu tekrar konu çalışmak ve o konun testini çözmek olduğu gibi eğer konuyu hatırlıyorsanız doğrudan test çözmekte olabilir. Dediğim gibi düzenli ve sistemli çalışırsanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

 1. ben Eşit ağırlıkçıydım. yeni sayısala geçtim. matematik temelimde yok. ama fiziği ve kimyayı anlayıp çözebiliyorum fakat çok yavaş ve pekte verimli olmuyor. ne yapmalıyım. istediğim meslek mimarlık ve istediğim üniversitedeki puanı oldukça yüksek. HELPP

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Yukarıdaki yazımızda sayısal derslerin nasıl çalışacağı yazmaktadır öncelikle yazımızı okumanızı öneriyorum. Soruları yavaş çözmenizin nedeni az sayıda soru çözmenizdir. Soru çözdükçe hızınız da artacaktır. Ayrıca bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. Hocam onumde 170 gun civari var. Esit agirlikciyim ve hukuk dusunuyorum sozelim iyi fakat sayilsaldan dolayi bu sene mezuna kaldim temelim az bucuk denecek kadar az dedigim gibi sozel kisimda iyiyim peki bu sure zarfinda kurs arti videolar falan izleyip verimli gecirebilirsem sayisaldaki hedefimede ulasabilir miyim ? Zaman kisitli ve sayisaldan korkuyorum.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  İyi bir çalışma ile hedefinize tabiki ulaşabilirsiniz. Bu sizin elinizde 🙂

 3. peki hocam ben 122 günde nasıl bitirebilirim bana ders programı yapabilir misiniz ben başkası yapınca uyarım ama kendim yapınca uyamıyorum. Lütfen yardım edin

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ama programı benim hazırlamamı beklerseniz herkes için standart olan bir program yazabilir. Bu da düşük verime neden olabilir. Bu yüzden; sayfamızdaki çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alıp, kendiniz için kabaca bir program hazırlayıp tarafıma yollayabilirsiniz. Daha sonra programınızdaki eksikleri, hataları beraber yorumlarız.

 4. merhaba hocam ben meslek lisesinde oluyorum ama eşitağırlık Derslerini yaşamıyorum ygs ye 123 gün kaldı sizce ben sayısaldan hayırlınayım mı cevap verirseniz çok sevinirim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Buna karar verecek olan sizsiniz. Hedefleriniz ve isteklerini gözönüne alarak çalışmalarınıza hemen başlamalısınız. Önünüzde çok kısa bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmaya çalışın.

 5. merhaba hocam ben endüstri meslek lisesi mezunuyum bu sene ara verdim dersaneye gidiyorum sayılsaldan hazırlanıyorum ama temelim hiç yok o yüzden anlamakta biraz sıkıntı cekiyorum. özellikle matematik,geometri ve fizikte. ders calısmak ıstıyorum ama dersın basına oturunca aklım baska yerlere gıdıyo tekrar yapamıyorum her zaman . bana ne onerebılırsınız ?

  Ümit Yorumunuza Cevap:
  Öncelikle çalışamıyorum, olmuyor, ne yapacağım?, düşünceleri kenara bırakıp sınava odaklanın. Etrafınız da dikkatinizi dağıtacak şeyleri çalışma ortamınızda bulundurmayın. Ayrıca Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır? yazımızı okuyup, oradaki uyarıları da dikkate almanızı öneririm. Kafanıza takılan bir şey olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.
  Eylül Yorumunuza Cevap:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir