Sponsorlu Bağlantılar

Sınav Süresini Verimli Kullanma

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınav Süresini Verimli Kullanma

Mustafa: Öncelikle iyi günler diliyorum. Sizden öneri almam gerekiyor bi kaç sorunum var. Şu ana kadar bir çok deneme sınavına girdim (yaklaşık 2013 haziran ayından beri). Fem denemeleri, zirve denemeleri, körfez denemeleri, zaman denemeleri ve en son dün olan türkiye geneli güvender ygs denemesi gibi bir çok yayının denemeleri. Sorunum şu. Olduğum bu denemelerin hepsinde de süre sıkıntısı yaşadım. Bu soruna bi öneriniz varmı nasıl hallederim bunu? Ama asıl sorunum şu. Girdiğim denemelerin çoğunda 160 sorunun yarısını bile işaretleme fırsatı bulamadım ( yaklaşık 70-75 civarı soru yaptım ) (3-4 deneme istisna 80 soru yaptım ). Ve kafayı yemek üzereyim artık bu sorun yüzünden . Sanki boşa soru çözüyormuşum gibime geliyor bu sorun yüzünden. Elimde fem 11li ygs deneme seti var. pazartesi başlıyacam sınava kadar her gün 1 deneme çözerek bitirmeyi planlıyorum. En azından bu denemelerde 80 soru üzeri işaretleyip sınava kadar fazla soru yapmış olmak isityorum belki sınavdada 80 üzeri soru işaretliyim. Bu iki sorunuma önerinizi bekliyorum. Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki 160 sorunun yarısını bile yetiştiremiyorsanız o zaman bir şeyleri yanlış yaptığınız kesin. Sınav Taktikleri ile ilgili makalemizi okumanızı öneririm. Makalede Çözüme Hangi Testten Başlamalısınız?, Sınavlarda Zamanınız Neden Yetişmiyor?, Hangi Teste Ne Kadar Süre Ayrılmalıdır? başlıkları bulunmakta sorularınızın cevabını bulabileceğinizi düşünüyorum. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. merhabalar. Sınava yalnızca 40 gündür vakit ayırabildim İstanbul üniversitesi auzef coğrafya öğrencisiyim polisliği çok istediğim için sınava girmek istedim ancak çalışma durumum planladığım gibi olmadı okul dersleri sağolsun 🙁 size sorum sadece Türkçe ve sosyal yapacağım ve bu şekilde başarılı olabilir miyim, denemeler de pek iç açıcı değil. şimdiden teşekkürler …

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Türkçe ve Sosyalden olabildiğince yüksek net yapmaya çalışmanızın yanında en azından Temel bir bilgi ile bazı Matematik ve Fen Sorularını yapmanızı öneririm. Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi eksik olduğunuz ve çıkma ihtimali yüksek konulara çalışarak geçirmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir