Sponsorlu Bağlantılar

Matematik ve Geometri Netlerini Arttırmanın Yolu

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Matematik ve Geometri Netlerini Arttırmanın Yolu

bahar: hocam ben dershanelerdeki denemelerde matematikten en fazla 10-15 net yapabiliyorum 2 yıldır bu böyle hiç 20-30 a yükselmedi ne yapabilirim geometriden de çalışıyorum ama sorularda nasıl yapacağımı bilemiyorum ve hiç yapamıyorum yardımcı oluranız çok sevinirim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Önce bir konuyu ilk kez görüyorsanız veya hiç bir bilginiz yoksa görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa internetten çeşitli görsel kaynaklardan faydalanabilirsiniz zaten dershaneye gittiğinizi belirtmişsiniz oradaki hocalardan rahatlıkla bilgi alabilirsiniz soru sormaktan çekinmeyin. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın. Önemli noktaları kısımları elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere sadece dersi dinlemek veya not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. 39Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir kitap öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin.

Geometri dersine gelirsek geometri dersinde tüm konuları, formülleri bilseniz bile soruları doğru çözemeye bilirsiniz ki bunun nedeni sorudaki görmeniz gereken yeri görememeniz bunu yenmenin tek yolu maalesef bol bol soru çözmek. Geometri öğretmeninizi soru çözerken izlemişsinizdir o kadar çok soru çözdüğü için görmesi gerek ince ayrıntıyı hemen görüp soruyu çözüyor sizde soru ne kadar kolaymış diyorsunuz mesele işte o ayrıntıyı görebilmek. Kafanıza takılan bir şey olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir