Sponsorlu Bağlantılar

Dershanede Geri Kalıyorum Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershanede Geri Kalıyorum Ne Yapmalıyım?

safiye: merahaba hocam  kaç soru çözmem lazım ve  diğerlerinden çok geriym (çünkü açık lise mezunuyum ) ve dershaneye başladım ama onlardan çok geride kalıyorum ne yapmalıyım?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Dershanelerin kuruluş amacı öğrenciyi sınava en iyi şekilde hazırlamak, yıllardır bu işi yaptıkları için katkıları çok fazla olduğu bir gerçek. Bu yüzden öncelikle size tavsiyem dershane temposunu yakalamaya çalışın. Açıklise mezunu olduğunuz için bir dezavantajınız olabilir ancak bu dezavantajı rahatlıkla kapatabilirsiniz. Dershanede yeni bir konu işlediğinde hemen o konun tekrarını yapıp, sorularını çözün, yapamadığınız veya anlayamadığınız yerleri de hocanıza sorarak konuyu kavrayarak ilerleyin. Hocalarınıza soru sormaktan çekinmeyin anlamadığınız bir yer varsa 50 kerede olsa anlayana kadar sorun bu sayede belirttiğiniz geride kalma sorununu yaşamazsınız. Şuan için yapmanız gereken şey, dershanede işlenen konulara çalıştıktan sonra kalan vaktinizde geride kaldığınız yerleri çalışın yoksa sürekli geriden gelerek çalışırsanız aradaki fark daha da açılabilir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. peki bi konuyu anlamışım gede kalınca diyerlerde kayıyor tm sözel derslerde sorun olmaz ama saysallar bibirne balı .. ne yapalım nası çalışmalıyım

    1. Belirttiğiniz gibi Sayısal derslerde bir konu başka bir konuya bağlı olabiliyor. Eğer o bağlı olduğu konu yüzünden işlenen konuyu anlayamıyorsanız o zaman öncelikle o konuya çalışacaksınız sonra işlenen konuyu çalışmak zorundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir