Sponsorlu Bağlantılar

Hukuk veya Psikoloji İstiyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hukuk veya Psikoloji İstiyorum

Ben 2 senelik beykent üniversitesi halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu, öncesinde de aydın dogan anadolu iletişim meslek lisesi mezunuyum. üniversitemden mezun olalı 7 sene oldu ve şu an türk hava yollarında kabin memuru olarak görev alıyorum. şirket içinde bir pozisyon almam yada kendime yenilik getirmek adına hukuk veya psikolojiyle ilgili 4 senelik üniversite için sınava aynı zamanda da 2 senelik üniversiteyi 4 e tamamlamak ıcın olan dgs sınavına girmek istiyorum. sorum şu ki ikisine de aynı sene içinde girebilirmiyim( çünkü hangisi tutarsa ona devam edeeğim) yada 4 senelik okumak için ne yapmam gerekiyor meslek lisesi cıkıslı olmam bu bolumlere sorun teşkil edermi. açıkcası bu unıversıte sınavı sıstemınden cok habersizim. sızden yardımcı olmanızı rıca edıyorum sımdden tesekkurler

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Üniversite sınavına ve DGS’ye aynı anda girebilirsiniz. Hangisi uygun olursa o doğrultuda devam edebilirsiniz. DGS’den 4 yıllığa tamamlayacağınız bölümler alanınızla ilgili olmalı. Üniversite Sınavında ise (YGS-LYS) ilgili sınavlara girmeniz ve yeterli puanı almalısınız. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

 1. Merhaba Ygs’ ye hazırlanıyorum ve henüz 17 gün kaldı çok az bir süre ..Paragraf çözmekte hâla sıkıntı yaşıyorum. Ve baraji ancak geçebildim dershaneye gidiyorum Bölüm konusunda bile bir hedefim yok ..Bana öneriniz ne olur Aydınlatırsanız sevinirim.

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Sınava çok kısa bir süre kaldı. Olabildiğince eksiklerinizi gidermelisiniz. Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız seçeceğiniz mesleği bulmanızda yardımcı olabilir.
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. merabalar şimdiden yardımınız için teşekür ederim ben lise son sınıf ögrencisiyim sayısalcıyım hukuk istiyorum bu sene karar verdim sizce nasıl çalışmalıyım vede riske atmış olurmuyum*

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Herhangi birşeyi riske atmadınız merak etmeyin. Sınava bir TM’ci gibi çalışmalısınız. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir