Sponsorlu Bağlantılar

Çalışma Programımı Yorumlar Mısınız?

Categories Rehberlik, Video Kategorisi
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Çalışma Programımı Yorumlar Mısınız?

Merhaba. Öncelikle ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Şu şekilde yapsam iyi olur diye düşündüm.hafta içi okul derslerine, sınavlarına çalışmayı
hafta sonu ygs derslerine(fizik,kimya,matematik,geometri,biyoloji) çalışmayı düşünüyorum. hafta içi pazartesi,salı ve çarşamba günü staj yapıyorum. Saat 6’da evde oluyorum. Stajdan geldiğimde okul derslerime, sınavlarıma çalışayım. Hafta sonu sadece sayısal derslerine çalışmayı düşünüyorum. Bölümüm sayısal. Bu sene sayısal çalışıp seneye bir iki ayda sözel çalışırım diye düşünüyorum. Hafta sonu matematik dersine 3 saat, fizik,kimya,biyoloji ve geometri derslerine de ayrı ayrı birer saat ayırmayı düşünüyorum. İlk önce konu anlatımlı video sonra aldığım kaynak kitaplardan konu anlatım çalışmayı ve son olarakta konu ile ilgili test çözmeyi düşünüyorum. Her hafta her dersten birer konu bitirmiş olmayı istiyorum. Sizce uygun mudur? Zaman yeterli midir? Şimdiden teşekkür ederim

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Öncelikle her dersten her hafta bir konu bitirmeye çalışmak sizin için zor olabilir. Örneğin Matematik dersinde kolay bir konuyu bitirmeniz 30 dk sürerken çok zor bir konuyu bitirmeniz 3 gün sürebilir. Bu yüzden konuları bitireceğim diye konuyu tam öğrenmeden sakın geçmeyin. Daha sonra okuldaki boş vakitlerinde yanında getirdiğin soru bankasından soru çözmeni öneririm. Hafta içi, hafta sonu çalıştığın konularla ilgili soru çözmen konunun tam olarak kavramasına yardımcı olacaktır. Ayrıca hafta sonu ders çalışırken cumartesi günü matematik, fizik,kimya,biyoloji, geometri gibi tüm derslere çalışmak yerine bunları 2 güne yayın. Size göre zor ve kolayları belirleyin zor ve kolaylar yan yana gelecek şekilde; Örneğin Matematik sizin için zor biyoloji kolay ise cumartesi günü Matematik ve Biyoloji çalışabilirsiniz. Bu sayede veriminiz daha fazla artacaktır. Birazda sayısal derslerden uzaklaşmak sizi rahatlatabilir. Bir sayısal dersten den başka sayısal derse geçerken arada biraz dinlenme daha sonra sözel birkaç konu çalışmak veya sözel soru çözmek faydalı olacaktır. Çok yoğun olduğunun farkındayım ancak işi şimdiden sıkı tutmanız seneye çok rahat etmenize yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Merhaba böyle yardımcı olduğunuz için ben ve benim,gibi bir çok öğrenci eminim ki minnettar size. Ben hafta içi mezun grup bir dershane öğrencisiyim. Psikoloji istiyorum. Şuan sözel derslerden bir sıkıntım yok. Sadece bol soru çözerek pekiştirmem gerek. Matematik ise normal de çok iyi değilken dershane hocamın derslerini çok iyi dinlediğimden şuana kadar geldiğimiz konuların hiç birinde sıkıntı yok. Kolay kolay soru kaçırmıyorum. Umarım boyle devam ederse ygs de 25-30 arası net çıkarabilirim. Ama sorun şu ki geometriye daha başlamadım. Sizce başlasam yavaş yavaş belirli konular üzerinde çalışarak bitirebilir miyim. Ve Aralık ayında itibaren mat 2 ve edebiyat çalışmayı düşünüyorum malum lys daha önemli. Sizce bu iyi bir fikir mi. Yetiştirebilir, miyim ? Şimdiden teşekkürler..

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Merhabalar. Öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Sorunuza gelirsek; önünüzde kalan sürede iyi bir çalışma ile geometriyi halledebilirsiniz. Dershanede geometri dersi de görüyor olmanız lazım olabildiğince o dersin temposuna uyarak çalışmak veriminizi artırabilirsiniz. LYS’nin YGS’ye oranla etkisi daha fazla olup, YGS’den daha zor bir sınavdır. Dolayısıyla LYS’ye ağırlık vermeniz doğru olacaktır. Ayrıca Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir