Sponsorlu Bağlantılar

Herhangi Bir YGS Puan Türünde Barajı Geçmek LYS İçin Yeterli Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Herhangi Bir YGS Puan Türünde Barajı Geçmek LYS’ye Girmek İçin Yeterli Mi?

Merhaba efendim . ben sayısalcıyım 12. sınıf öğrencisiyim . ve ygs 1 -2 den barajı geçemedim . ama diğerlerinden geçtim. sonuçlarda lyslere girebilir yazıyor. hala okuyorum . yani benim aop puanım daha ygs’ye eklenmemiş . eğer o eklendikten sonra ygs yine hesaplanacak ya işte orada lys 1-2 ye girebilecek miyim . çünkü kendi alanımdan barajı geçmeliyim . kafanızı çok karıştırdım  lütfen beni bilgilendirin ne olursunuz  ve ben çok fazla soru yapmadım kendi alanımdan fiziğe hiç karışmamıştım.

 

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Sorunuzun Cevabı:

Merhabalar. Kafanıza karıştıracak bir konu söz konusu değil merak etmeyin. Herhangi bir YGS puan türünden barajı geçmeniz LYS’ye girmenize yeterli. Yani sizin durumunuza göre YGS 1-2 den barajı geçememeniz bir şeyi değiştirmeyecektir. (En az bir ygs puanınızın barajı geçmesi yeterli olacaktır. )

Sponsorlu Bağlantılar

18 Yorum

 1. düz lise 12 snıfım sadece tm3den barajı geçtim sayısalcıyım. diğer puanlarımda 179 küsür. dershane hocasyla konştuğumda lyslere girebilirsin fakar ygsden gelecek %30luk oranı alamıyorsun. ancak lysenn %70 kısmıyla snav puanın geçerli olur demişti. yani lysden en az 270 280 almalıyımki lys barajını geçebilirmişim doğrumudur. ygsdeki 180 lik puanlarma okul puanıda eklenip tercih yapabilecekmiyim kafam çok karıştı

  1. Hocanız gereksiz yere kafa karıştırmış. Herhangi Bir YGS Puan Türünde Barajı Geçersen LYS’ye girersin.270-280’ni neye göre verdiğini anlayamadım. Diğer sorunuza gelirsek; YGS’de okul puanlarınız eklenir ancak 180’ni geçemediğiniz puan türlerinde 4 yıllık tercih yapma hakkınız yoktur.

 2. Ben Ygs 3,4,5,6 140 Barajı’nı geçmişim sadece
  Ygs 1,2 geçememiştim.Zaten iki yıllık Açıköğretim istiyorum tercih yapabiliyorum degil mi ?

 3. ben ygs 3456 dan barajı gçtim ama ygs 1 2 den geçemedim ama ygs 1 ve 2 den tercih yapabilir miyim

 4. Tekrar merhabalar efendim
  Peki tercih verebilirmiyim?? onunla ilgili kafam çok karışıkta bana yardımcı olursanız sevinirim
  Mimarlık tercihi verecem de kafam çok karışık

  1. Merhabalar. Mimarlık MF-4’den öğrenci alıyor. MF-4 puan türünden barajı geçerseniz tercih yapabilirsiniz.

 5. hocam ben ygs 1 den 160 ygs2 den 164 aldım ama dıgerlerınden gectım mtoktan muhendıslık ıstıyorum lysden sayısaldan barajı gecersem ygs 1 ın %40 ı alınıyormu okul puan verıyormu yanı bır yere gırebılırmıyım

  1. Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Biraz daha detaylı yazar mısınız? Okul puanı alacaksınızdır.

 6. hocam ben ygs 1 den 160 ygs2 den 164 aldım ama dıgerlerınden gectım mtok tan muhendıslık ıstıyorum lys den de sayısal barajını geçersem ygs 1 ın %40 alınıyor mu yanı bı yere gıre bılırmıyım okul puan verır mı

  1. Herhangi bir puan türünden barajı geçtiyseniz LYS’ye girebilirsiniz. YGS’se puanınızın %40 alınacaktır. Okul puanınızda eklecektir.

 7. ygs 1 ve 2 den barajı geçemedim ama diğerlerinden geçtim. hocalarım lys lere girebileceğimi fakat mf4 puanlarımın hesaplanmayacağını söyledi bu bilgi ne kadar doğrudur ?

 8. Merhaba efendim.
  Ben 12.sınıf öğrencisiyim sayısalcıyım ygs 1 ve 2de barajı geçemedim ama ygs 5 ve 6 da geçtim. Sınava girme durumuna girebilir yazıyor. Şimdi ben lys sınavına girsem ve sonra mimarlık ve mühendislik tercih verebilirmiyim.

  1. Merhabalar. Herhangi bir puan türünden barajı geçmeniz LYS için yeterlidir kaygınız olmasın.

 9. Ygs de mesela ygs 3ten baraji gectim ve bu bolum sadece sozel bu yuzden lys ye basvururken esit agirliktan felan da basvurabilirmiyim

  1. Başvurabilirsiniz. Herhangi Bir YGS Puan Türünde Barajı Geçmek LYS için yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir