Sponsorlu Bağlantılar

Sadece Matematik ve Türkçe Çözmek Yeterli Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sadece Matematik ve Türkçe Çözmek Yeterli Mi?


Merabalar..Öncelikle bu güzel hizmetiniz için çok teşekkür ediyorum…Bir sorum olacak; Seneye YGS’ye girmeyi düşünüyorum fakat geometri ve fen bilimleri çalışmıyorum.. İst. Ün. Matematik bölümü tercih etmek istiyorum.. YGS’de sadece Türkçe ve matematik, LYS’de sadece matematik yapsam olur mu?
Çünkü diğer derslerde temelim olmadığı için anlayamıyorum…Bu sebeple matematiğe yoğunlaşmak istiyorum.
Tekrar teşekkürler..

 

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Sorunuza Cevap:

Merhabalar; güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Dediğiniz derslerden yüksek netler yaparsanız istediğiniz bölümü kazanabilirsiniz ama önünüzde kocaman 1 sene var bu süre içersin de bence diğer derslere de bakın yoksa ileride keşke baksaydım gibi bir şey demezsiniz. Israrla 37yapmayacağım derseniz bile en azından fizik, kimya, biyoloji bir temel atın (Ayrıca Tarih Coğrafya ve Felsefede de ama bu dersler fen bilimleri kadar öncelikli olmasın). Temelinizin olmadığını söylemişsiniz belki o dersleri rahatlıkla anlayıp yapacaksınız en azından biraz gayret gösterip sonuçlarına bakmak lazım. Ayrıca sınavda vaktiniz kalırsa ekstradan bu derslerin sorusunu çözersiniz bu bile 10.000’lerce kişinin önüne geçmenize yardımcı olacaktır ama belirttiğim gibi eğer matematik, Türkçe ve Geometri yüksek oranlarda net yapmanız yeterli olur gibi görünüyor. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. mrh ben bu yıl ygs ve lys ye gireceğim ve ygsden türkçe,mat ve fen yapsam lysden de mat ve fen yapsam olur mu lütfen cevap bekliyorum tşk.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Durumunuz hakkında daha fazla bir bilgi verirseniz daha iyi bir yorum yapabilirim. MF öğrencisi olduğunu düşünürsek; Bu durumda sadece YGS’den Sosyal yapayacaksanız benim size önerim size etkisi olan tüm derslere çalışmanız tabi ki en çok etkisi olan derslere daha fazla ağırlık vermek şartıyla.

 2. ben yeni sınav sisteminden biraz uzak kaldım hukuk fakultesi düşünüyorum hangi derslerden ne kadar yapmam lazım ve hangi 1 soru hangi dersten kaç puan etkili cevaplarsanız sevinirim

  1. Size hangi derslerden ne kadar yapmanız gerektiğini söylemem çünkü YGS’den ne kadar aldığınızı, hangi derslerden başarılı hangi derslerde başarısız olduğunuzu bilmediğim için sizi yanlış yönlendirmiş olurum. Hukuk Fakültesinin geçen seneki taban puanlarına bakıp, internetteki puan hesaplama motorlarına kendinizin yapabileceğine inandığınız netleri kullanırsanız kafanızda daha doğru bir fikir canlanır. Hukuk Fakültesi Tm-2 puan türünden öğrenci almaktadır. Aşağıda size Tm-2 puan türüne göre derslerin yüzde ağırlıklarını verdim. Kafanıza bir soru takılırsa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

   TM-2’de;
   —YGS—
   Türkçe yüzde 14,
   Temel Matematik yüzde 14,
   Sosyal yüzde 7,
   Fen yüzde 5,
   —LYS—
   Matematik yüzde 22,
   Geometri yüzde 8,
   Türk Dili ve Edebiyati yüzde 22
   ve Coğrafya-1 yüzde 8;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir