Sponsorlu Bağlantılar

Hemşirelik Gelir Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hemşirelik Gelir Mi?

yeşim:benim bu sene beraber 2 inci 3 üncüyü de göreceğiz anlaşılan nerdeyse kazansaydım ünüv bitiriyordum aslında boş bir insan değilim ticaret meslek lisesi bitirdim diploma puanım 73,49 okul ikincisi oldum hırslı bir insan olmayı çok isterdim ama değilim maalesef tercihlere gelince bana kal geliyor resmen yardım alsamda olmuyor benden daha aşağıda puandaki kişiler gidiyor ben gidemiyorum çok umutsuzum birde en önemlisi hedefim olmaması birkaç gün sonra şunu olucam diyorum hemen ama böyle olunca tm ağırlık yoksa ts ye mi mf ağırlık veriyim bilemiyorum ama ilgi yanlarımı biliyorum hukuk,siyaset ,bayılırım ama suan hemşireliği düşünüyorum atanması kolay meslek düşünüyorum benim olayım zaten aynı şeyleri yapmaktan nefret ederim belki serum takacağım ama aynı kişiler olmayacak belki abulans ta da çalışabilirim benim bu sene ts2 277 taban sıralamam 182 bin edebiyat tarih geliyordu ama akşam bir baktım gelmemiş çok büyük hayal kırıklığı yükselmiş diyor neyse o olayı hiç açmıyım ek tercih yapıcam meslek lisesi olduğum için sınavsız geçiş hakkımı kullanacağım uluslar arası ticaret yönetim ,dış ticaret ,lojistik ,sivil hava ulaştırma işletmeciliği yazıcam ama gelmicek biliyorum adım kadar ilk tercihim gelmediyse siz ce gelme yüzdesi kaç ? benim 2 inci yılım ayretten söyliyim ….gelmesse sayısal çalışıp hemşire olucam atanma derdim olmaz en azından kaç net yapmam lazım ben biyoloji ve kimya çok severim fizik ehhh işte …mat ve geo türkçeden tarihten daha zevkle çalışırım ama sınavda olmuyor kal geliyor onada ama yapacak birşey yok bana ne kadar çalışmam gerek kaç tane yapmam lazım hangi dersten günlük çalışmam ne kadar derseniz yapıcam ek trcih gelmezse oturduğum yerden 2 saat uzak yere gidip yurtta ders çalışmayı planlıyorum çünkü evde olmuyor belki büyük ihtimalle eczanede çalışmaya başlıcam akşamları ders çalışsam yapabilir miyim sizce hemşirelik ünüv okumakla liseden olan hemşirelik arada ki fark nedir sizce olabilir miyim gerçeği söyleyin ama umut bazen umutsuzluktan daha can yakıcı birşey bana dönn olur mu bir de son bir şey kyk başvurusuna yetişemem demi ek tercihe kaldığım için sınavsız geçiş yapacağım bölümler hakkında iş olnakları ve sizin fikirlarinizi de rica etsem şimdiden sağolun.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

İlk sorunuza tam olarak anlamayamadım ilk tercihim gelmediyse siz ce gelme yüzdesi kaç ? sorunuzu biraz daha açarmısınız? Kaçar net yapacağınızı söymemem sizi yanıltır. İnternette puan hesaplama motları bulunmakta oraya ilginize göre yaptığınız netleri yazarak alacağınız puanı görerek daha doğru bir sonuç elde edebilirsiniz. Ayrıca sınavda kal geliyor diye bir durum yok eğer bol bol ders çalışıp, soru çözerseniz bu sorun ortadan kalkacaktır. Ders çalışmak için Program oluştururken sitemizdeki çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısını okumanızı öneririm. Bu programdaki uyarıları dikkate alarak çalışamaya başlar, düzenli ve sistemli olursanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz.Bir yerde çalışıp başarılı olan birçok öğrenci var bu birazda kişiye bağlı olarak değişir. Zaten sizde çalışmaya başladığınızda eczanede çalışmanın size zararı dokunup dokunmadığını anlarsınız. Eğer zararlı oluyorsa bırakmanızı öneririm. Diğer sorunuza gelirsek hemşirelik neden olmasın olmaması için bir neden yok umutsuzluğa kapılmayın. KYS ek tercih zamanı tercih yaparsanız geç kalmamış olursunuz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. Hocam bu yıl ki sınav sistemi değişicekmiş msanırım Lys devri bitti yazmış ÖSYM haberinde ben anlamadım hemşireliği kazanmayı çok istiyorum sınav değişikliği hakkında bir bilginiz var mı ?

  1. Yeşim Yorumunuza Cevap:

   DGS’de alımlar Üniversitedeki rakamlar kadar yüksek değil ÖSYM’nin sitesinden kontenjanlar hakkında bilgi bulabilirsiniz. Gitmek için tıklayınız. Hukuk eşit ağırlıktan öğrenci alır. 2 Yıl yeterli bir süre eğer düzenli olursanız çok rahat yeter hatta artar dershane konusu ise size kalmış bir konu eğer kendi başınıza yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız gerek yok. Bunun dışında DGS’de Birey, Murat, Güvender vb birçok yayın var hepsi kalitelidir rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   Miray Yorumunuza Cevap:
   Şuan için kesin bir bilgi yok yine YGS ve LYS olacaktır. Belki önümüzdeki sene değilde ondan sonraki sene değişim olabilir ama olup olmayacağı veya nasıl olacağı hakkında bir bilgi yok.

 2. açıktan adalet yazmayı planlıyorum ilk tercih gelmedi çünkü farklı alan ve örgün yazmıştım ek tercihi bekliyorum …..dgs hukuk istiyorum dgs kaç net yapmam lazım sayısal ve sözelden gidebiliyim hukuk kontenjanı nasıl ne kadar alım var planım 2 yıllık adalet bitene kadar şimdiden başlayarak 2 yıl boyunca soru ve deneme çözmek bana dgs ilgili kaynak önerir misiniz dershaneye gidiyim mi 2 yıl yoksa evde mi çalışıyım

 3. merhaba ben sayısal öğrencisiyim. Son sınıfa geçtim. Yazın ygs çalışıyorum. Acaba lys ye ne zaman başlamalıyım ve öncelik hangi derste olmalıdır?

 4. ankaraya gidiyorum bir şirkette yönetim asistanı olarak acaba sınavsız geçiş hakkı kullansam ticaret meslek lisesi mezunuyum dış ticaret ve uluslararası ticaret ve yönetim ,lojistik ithalatve ihracat bana lazım olan bölümler sınavsız geçiş alan ünüversiteler var mı ankara olması şart ama açık öğretimde olur daha önceki soruma cvp verdiğiniz için teşekkürler

  1. Hülya Yorumunuza Cevap:
   YGS konularında ilerlemeye başladığınızda (ortalarına doğru) LYS konularına da çalışmaya başlayabilirsiniz. Alanınızı dikkate alarak eksiklerinize göre derslere ağırlık vermeniz gerekmektedir.
   Yeşim Yorumunuza Cevap:
   Sınavsız geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz kılavuzdan Ankaradaki Üniversitelere incelemenizi öneririm Ankara veya açıköğretimde rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir