Sponsorlu Bağlantılar

Eşit Ağrılık Öğrencisiyim Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Eşit Ağrılık Öğrencisiyim Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Selam. Ben bu sene 12.sınıfa geçtim.Yaz tatilinin ilk üç haftasında dershanede yaz kursu vardı ve bu kursta 12. sınıf konularından biraz işledik kurstan sonra evde kendim ygs ve lysye birlikte çalışmaya başladım . Üç hafta içinde Karmaşık Sayılar,Trigonometri,Parabol,Basİt Makinalar,Denge Moment,Problemler,Dünyanın Şekli ve Hareketleri , Coğrafi Konum , Harita Bilgisi,İklim Bilgisi,Tarih Blimine Giriş , İlk Çağ Uygarlıkları ,Hidrokarbonlar konularını çalıştım fakat gün içinde ders çalışma zamanlarını ayarlamakta büyük sorunlar yaşıyorum sizce ne yapmalıyım ? Yaz tatilinde coğrafyayı çalışmak bana fayda sağlar mı ? Kitap okumam ve düzenli olarak paragraf sorusu çözmeme rağmen paragraf sorulanda hala sorunlarım var sizce düzeltmek için ne yapmalıyım? Matematik soruları çözerkende konuya hakim olmama rağmen fazla zaman harcıyorum sizce bunun nedeni nedir ? ve son olarak felsele sorularını daha iyi nasıl çözebilirim ??

Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler .

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar soruların cevabını tek tek vereyim.

1- Ders çalışma zamanlarını ayarlamakta büyük sorunlar yaşıyorum sizce ne yapmalıyım ?

Cevap: 1- Programı oluştururken sitemizdeki çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısını okumanızı öneririm. Bu programdaki uyarıları dikkate alarak çalışamaya başlar, düzenli ve sistemli olursanız istediğiniz başarıyı rahatlıkla elde edebilirsiniz.

362- Yaz tatilinde coğrafyayı çalışmak bana fayda sağlar mı ?

Cevap: 2- Bir eşit ağırlık öğrencisi olduğunuz için tabi ki yarar sağlayacaktır. Çalışmanızı öneririm. Eğer ileride çalıştığımı unuturum o yüzden sonra çalışırım diye düşünüyorsanız buna gerek yok. Düzeli tekrar yaparsanız bilgi taze kalır ve ileride size büyük bir avantaj olarak döner.

3- Kitap okumam ve düzenli olarak paragraf sorusu çözmeme rağmen paragraf sorulan da hala sorunlarım var sizce düzeltmek için ne yapmalıyım?

Cevap: 3- Öncelikle moralinizi bozmadan soru çözmeye devam edin. Yaptığınız hataları veya boş bıraktığınız soruların çözümlerini öğrenin ve neyi gözden kaçırdığınızı iyice kavrayın. Her gün düzenli paragraf çözün 1 ay sonra hatalarınızın büyük bir çoğunluğunun gittiğini göreceksiniz. Soruları okurken de öncelikle soruda bizden ne istediğini iyice kavrayın ve ona göre soruyu okuyun.

4-  Matematik soruları çözerken de konuya hakim olmama rağmen fazla zaman harcıyorum sizce bunun nedeni nedir ?

Cevap: 4- Bu sorunun nedeni de az soru çözmekten kaynaklanıyor bol bol soru çözersen bu sorun ortadan kalkacaktır hızında önemli bir artış olur.

5- Felselfe sorularını daha iyi nasıl çözebilirim?

Cevap: 5- Felsefe sorularının bazıları mantıkla çözebildiği gibi bazıları da doğrudan bilgi gerektiriyor bunun için önce konuya çalışmalısın daha sonra çalıştığın konu ile örnek sorular çözmelisin.

Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

7 Yorum

 1. ben sözel öğrencisiyim eşit ağırlık mat yapmam gerekiyor istediğim bölümüm eşit ağırlık bana nasıl çalışmam gerektiği hakkında bilgi verirmisiniz ağıırlıklı olarak mat nasıl çalışmam gerek

 2. selam ben enes eşit ağırlık 12.sınıf öğrencisiyim yaz tatilimi iyi değerlendirdim türkçe matematik edebiyat geometri konularımı bitirdim ama hiç tarih ve çoğrafya derslerine çalışmadım ve şuan çok sıkıntıdayım soruları oldukça yavaş çözüyorum felsefede aynı şekil ne yapmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.
  Coğrafya Ders Çalışma Stratejileri ve Tarih Dersi Nasıl Çalışmalı? başlıklarını inceleyebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. Merhaba. Ben polis olmak istiyorum 2 yıldır uğraşıyorum ama hep kıl payı kaçırıyorum. Ygs sınavından 5-10 puan yüzünden polislik sınavına giremıyorum. nasıl çalışmalıyım ki hedefime ulaşayım.

  1. hümeyra Yorumunuza Cevap:
   Sosyal derslerinizi de çalışmalısınız ancak sayısal dersiniz kadar ağrılık vermenizi önermem nasıl çalışmanız gerektiği konusuna gelirsek; kendi alan derslerinizi çalıştıktan sonra 30 dk-1 saat sosyal derslere çalışabilirsiniz. Ne zaman bitireceğiniz; Türkçe sizin anlama ve ilerleme hızınıza göre değişiklik gösterecektir.

   Osman Yorumunuza Cevap:
   Öncelikle alanınızdaki derslere ağırlık, alanınızdaki derslerden de eksik olduğunuz derse daha çok ağırlık vererek YGS konularından başlayın çalışma programı nasıl oluşturulur? yazısını okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 4. 2. yılıma kaldım.bu benim için çok zor olmadı.sayısalcıyım ve ilk yıl hiç sosyal çalışmadım sizce sosyalı sayısal derslerle birlikte nasıl halledebilirim?türkçe konuları düzenli bir çalışmayla ne kadar süreyle halledilebilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir