Sponsorlu Bağlantılar

Hedefim Psikoloji Bölümü

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Hedefim Psikoloji Bölümü

Merhaba hocamben bu yıl çalştım zihin engelliler öğretmenliği ya da psikoloji falan hedefliyordum fakat olmadı. çalıştım ama hatalarımda vardı bunu ilerledikçe daha iyi görüyorum eksiklerimi ve yanlışlarımı.Tercih etmedim puanım düşütü etrafımdakiler hep işte gelen yere git bu yıl olsa ne olucak çok bi şey mi değişek 94 doğumlusun yaşın geçiyor gibi hep negatif şeyler söylediler ama ben yapmadım. Çok şükür ailem yanımda ne olursa olsun.Artık başlayacağım tam anlamıyla dersaneye gider miyim bilmiyorum ama %50gitme ihtimalim var fakat gitsmde gitmesemde ben daha çok kendim azmedip yapmak istiyorum tekrardan çalışmak eksiklerimi düzeiterek.Sizce nasıul bi program yapmalıyım ? daha fazla iyi olmak için, hızlı olmak için ? vakit kaybetmek istemiyorum. Şimdiden cevabınız için teşekürler. İyi ki böyle bi iletişimde bulunuyorsunuz bizlerle Allah razı olsun,Rabbim gönlünüze göre versin..

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Azimli olmanıza sevimdim. Asla pes etmeyin. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

 1. merhabalar ben 10.sınıfa geçiyorum ve biliyorsunuz ki artık bölüm seçme 10.sınıfın sonlarında yapılıyor.ben psikoloji okumayı çok seviyorum ama kafam biraz karışık daha tam olarak karar verdiğimi sanmıyorum bir yandanda eğer kalbimin sesini dinlersem tabiki sonuna kadar psikoloji derim .akımdada hukuk var sizce kalbimimi yoksa aklımımı dinlemeliyim şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hukuk ve psikoloji bölümü ikisi de TM’den öğrenci almaktadır. Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız seçeceğiniz mesleği bulmanızda yardımcı olabilir. Hedefinizi belirledikten sonrada o hedef doğrultusunda hemen çalışmalara başlayabilirsiniz.

 2. merhaba öncelikle ben uzun zamandır psikoloji okumak istiyorum fakat okuldaki bölümüm sayısaldı şimdiye kadar şimdi 11’i bitirdim. okuldaki bölümümü değiştirmedim ama dersanede bölüm olarak eşit ağırlığa geçtim eşit ağırlığa geçmemin tek nedeni psikolojinin eşit ağırlıktan alması değil aslında fizik kimya gibi derslerde de çok başarılı olduğum söylenemez ve tarih ve türkçe-edebiyat gibi derslerde daha başarılıyım ve psikolojiyi gerçekten çok istiyorum. Ama şuan aklım çok karışık son senede bölümümü değiştirmiş olmamdan dolayı yapapmama endişelerim var sizce nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Genellikle sayısal öğrenciler eşit ağırlıktan sınava girdiklerinde başarılı olurlar. Bu yüzden moralinizi bozmayın. Çalışmalarınızı düzenli olarak devam edin. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. Arkadaşım aynı sorun benim de başıma geldi. Bende psikoloji okumayı çok istiyorum. Ama,bu sene kısmet olmadı ve çevremde ki herkes boş ver bir sene daha boşa gitmesin zaten seneye kalsan bile şimdi aldığın puandan en fazla 20 puan fazla alırsın dediler. Ama bende senin gibi yapıp onları dinlemedim ve tercih yapmadım. İnanıyorum ki azimli ve doğru çalışma ile yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Umarım ikimiz de bu sene çok iyi şekilde çalışır ve hedefimiz olan psikolojiye yerleşiriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir