Sponsorlu Bağlantılar

Dershaneye Gitmiyorum Hedefim Tıp Fakültesi

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dershaneye Gitmiyorum Hedefim Tıp Fakültesi

Merhabalar. Bu yıl Kız Meslek mezunu oldum. 2015 sınavına tekrar hazırlanıyorum. Dershaneye gidemiyorum. Sayısal temelim pek yok bu yıl sayısaldan hazırlanmak istiyorum. Son sınıfta pek hazırlanamadım. Hedefim Tıp Fakültesi benim için zor olduğunu özellikle de dershanesiz zor olduğunun farkındayım. Fakat çalışırsam yapamıycakmışım gibi de hissetmiyorum. Evimde internet var. Bayram geçtikten sonra hemen çalışmalarıma başlamak istiyorum. Umarım çok geç kalmamışımdır. Sormak istediğim nasıl bir yol izlemeliyim. En az kaç saat çalışmalıyım. Sözel ve sayısal derslerim çok eksik. Bir de acaba böyle başaranlar var mı ? Bu konuda bi bilginiz var mı ? Derslerde çok eksiği olup kendi başına çalışıp kazanabilen. BEn çok araştırıyorum kazananlar ya dershaneyle kazanmış ya özel ders ile ya da hem dershane hem de özel ders ile benim bu tür imkanlarım yok sadece evimde internet var bu şekilde hazırlanacağım biraz korkum var açıkçası yardımcı olabilir misiniz ? Şimdiden çok teşekkür ederim. Bayramınız Mübarek Olsun. Hayırlı Bayramlar 🙂

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Tıpİyi Bayramlar. Merhabalar. Eğer düzenli ve sistemli olarak çalışırsanız ayrıca tüm eksiklerini tek başına giderebiliyorsanız (Kafanıza takılan bir konu, soru vb.) başaramamanız için önünüzde hiçbir engel yok. Örnekleri tabi ki var ancak her koyun kendi bacağından asılır 🙂 Öncelikle eksiklerinizi belirlemelisiniz. Daha sonra temelden alarak YGS konularına çalışmaya başlayabilirsiniz. YGS konularında biraz ilerledikten sonra LYS konularıda giriş yapabilirsiniz. Çalışmalarınızı eksiklerinize ve derslerin size etkisine göre ağırlık vermelisiniz. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. merhabalar hocam. ben bu sene okuldan mezun oldum. sayısal öğrenciyim fakat konu eksiklerim çok. diş hekimliği fakültesinde okumak istiyorum. nasıl bir çalışma izleyerek hedefime varabilirim? bana yardımcı olursanız sevinirim.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 2. hocam ben bu sene 12. sınıfa geçtim ve ders çalışamıyorum. internetten ders çalışınca anlıyorum ama sosyal paylaşım sitelerine çok takılıyorum.şu an için çok mantıksız bir uğraş ama girmden duramıyorum bunun için ne yapmalıyım. birde ben nerden hangi dersten başlayacağımı da bilmiyorum fizik açıyorum bırakıyorum kimya falan derken hiçbir şey yapamıyorum ben istediğimi bölümü yani gerçekten istiyorum çalışmak istiyorum ama bit türlü çalışamıyorum lütfen yardım edin

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. Hocam ben bu sene tercih yapmadım ve seneye hazırlanmak istiyorum. Hedefim de hukuk veya psikoloji var. Sizce bunlardan hangisi daha iyi. İkisini de istiyorum ama karar veremiyorum. Sizce hangisi seçilmeli ?? Bir de çok çalışırsam sizce başarabilir miyim ?? İlk 10 bind girebilir miyim ??

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  İki mesleğin birbirinden çok farklı yönleri bulunmaktadır. Öncelikle sitemizdeki Meslek Seçimi yazısını okuyun daha sonra iyice oturup düşün etrafınızda varsa o mesleği yapanlara danışın görüşlerini alın, kendinizin ve ilginizin ne olduğuna karar verin eminim sonunda kafanızda 2 seçenekten 1’e düşmüş olacaksınız. Diğer sorunuza gelirsek düzenli ver verimli çalışırsanız istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz.

 4. iyi akşamlar hocam.
  ben 2010 kız meslek mezunuyum daha önce ünv. kazandım ama gitmedim istedigim bölümler olmayınca açıktan uluslararsı ilişkiler okuyorum ama mimarlık veye meloküler biyoloji istiyorum sayısalım hiç yok nasıl bir yol izlemeliyim kararsızım fizik ve geometridende çok korkuyorum 🙁

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 5. hocam merhabalar ben 12. sınıfa geçicem şimdiden çalışmaya başladım tm ciyim kendi bölümümden pdr ve sosyal hizmet bana göre olan meslekler ve ben çalışmaya önce hedefimdeki mesleği belirledikten sonra tam olarak başlamak istiyorum dediğim gibi bu iki meslek arasında kaldım gelecekteki durumu da dikkate alırsak bu mesleklerden hangisi daha avantajlı hangisine öncelik tanımalıyım ve neden? bana yanıt verirseniz çook sevinirim teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Sitemizdeki meslek seçimi (Gitmek için tıklayınız.) yazısını okumanız seçeceğiniz mesleği bulmanızda yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir