Sponsorlu Bağlantılar

2015 Üniversite Sınav Sistemi Değişecek Mi?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

2015 Üniversite Sınav Sistemi Değişecek Mi?

Merhaba, öncelikle benim gibi birçok kafası karışık öğrencinin sorularını yanıtlayıp ilgilendiğiniz için size teşekkür ederim. Okuduğum bölümden bahsedeyim. Ben 12.sınıfa geçtim radyo televizyon bölümü öğrencisiyim. Gençliğim hep kısa film ve televizyon programı çekmekle geçiyor. Yorucu ama seçmiş olduğum mesleği gerçekten seviyorum. Benim sorunum şu bu sene Tv de stajım var ama sanırım en zor staj bizim bölüme ait bazen seçim dönemlerinde bile sabaha karşı saat 3-4 gibi haber peşinde bile koştuğumuz oluyor anlayacağınız vaktim çok kısıtlı ve çalışmam gereken ygs-lys sınavlarım var. Sözel bölüm öğrencisiyim bana puan getirecek olan şey ygs de matematik yapabilmek. Ve hedeflediğim üniversitenin puanı da biraz yüksek. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine gidebilmek hayalim.. Yani benim sorunum bu vakit sıkışıklığında kendime nasıl bi çalışma programı hazırlayabilirim hiç bilmiyorum gecemi gündüzüme katıp çalıştığım da oluyor ama bu sefer annem çok dert ettiğimi bu sefer de kendime zarar verdiğimi düşünüyor. En son düşündüğüm şey ama 1 sene bekleyeceğim heralde…
Diğer bir sorunum sınav sistemi hakkında.. Herkes başka bir şey söylüyor sınav sistemi değişti mi? Her ay bir sınav hazırlanacak denildi ama bir kesinlik var mı? Sınav sisteminden bile henüz haberimiz yok sınavlar daha sık yapılsa çok güzel olurdu yani en azından benim için.. Birden fazla şansımız olurdu ve en yüksek puanımızla tercih yapardık bu da beni biraz olsa rahatlatırdı.
Değerli vaktinizi ayırıp bunu okuduğunuz için çok teşekkür ederim sizin düşüncelerinize ihtiyacım var…

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Eğer belirttiğiniz şartlarda staj yapıyorsanız çok ağır bir staj yaptığınız konusunda haklısınız. Ama bu dediğiniz gibi seçimlerin getirdiği yoğunluktan olabilir.En kısa zamanlarda kendinize ders çalışabileceğiniz zamanı ayarlamalısınız. Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.Diğer sorunuza gelirsek. Sınav sisteminin değişiklik olup olmayacağı hakkında kesin bir bilgi yok. Siz şuan için mevcut sisteme göre çalışmalarınızı ayarlayınız. Eğer herhangi bir değişiklik olursa çalışmalarınızı o doğrultuda değiştirirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. hocam marmara üniversitesi almanca işletme enformatiği nasıldır acaba bana bilgi verebilirmsiniz bu konuda acaba birde kırık obp ile yerleştirmede ilk 70.000 de olmak için tm 1 de hamda kaç binde olmamız grekir obp:25.5

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    İyi bir meslek ancak buna ben değil siz istek ve yetenekleriniz doğrultusunda karar vermelisiniz. Diğer sorunuza gelirsek; 40.000 ve altında bir ham başarı sırasına sahip olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir