Sponsorlu Bağlantılar

Okul Puanını Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Okul Puanını Yükseltmek İçin Ne Yapmalıyım?

Merhabalar mail adresinizi bi siteden aldım ders çalışmayla ilgili sorununuz olursa mesaj atabilirsiniz yazmışsınız. ben 11. sınıf öğrencisiyim  9 ve 10. sınıflarda fen lisesindeydim fen lisesi ve anadolu lisesi arasındaki katsayı farkı kalkınca anadolu lisesine geçtim fen lisesinde karne ortalamamı daha fazla düşürmeyeyim diye ama anadolu lisesinde daha da düştü. neyse demem o i benim ddiploma ortalamam 79-80 civarı falan gelecek gibi. bana çok mu düşü bi puan gelir okuldan. 0,1 puan bile kaç işilik sıralamayı değiştirirken ben çok düşük puan gelsin istemiyorum. Ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Diploma notunuz çok düşük bir ortalama değil. Ne kadar düşüreceği puan aralığınıza göre değişir. İlk 50.000 ile etkisi başka 100.000’lerdeki ektisi daha farklı olacaktır.(Ama çok büyük bir kaybınız olmayacaktır) Eğer diploma notunuzu dahada fazla artırmak istiyorsanız sınıf derslerinize düzenli çalışmalısınız ve düzenli tekrarlar yapmalısınız. Tüm sınavlarınızı ciddiye alın.

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

 1. Ben9. Sınıf öğrencisiyim ve puanım 371.8497 civarı ve benim istediğim okul 392.600 le alıyor ben puan yükseltebilirmiyim.yükseltiliyorsa ne kadar yükseltir

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Başka bir liseye nakil yapabilmeniz için başvurduğunuz okulda boş kontenjan ve Yerleştirmeye Esas Puanınız (YEP), okulun puanına eşit ya da okulun puanından yüksek olmalıdır.

  1. Peki ortalama yükseltsek ona göre denesek halam rehber öğretmeni o bana dedi puan yükselt okulun 9. Sınıfların ortalaması mesela 75 ise senin 80 ise gidersin dedi

   Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
   Teog puanınızı ve gitmek istediğiniz okul puanını belirterek Halanıza tekrar konuşmanızı öneririm belki birbirinizi yanlış anlamışsınızdır.

 2. Merhaba ben mert geçen yıl son teoga girdim şu an 9. Sınıf öğrencisiyim teog puanın içeceğini öğrendim ve puanımın nasıl yükseleceğini öğrenmek istiuorum.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Sorunuzu tam olarak anlayamadım. Daha açıklayıcı olursanız yardımcı olmak isterim.

 3. Benim 9. Sinif ogrencisiyim.
  Benim teog puanim 363 dü 1-2 yıl içinda puanimi yukseltip taban puani 385 le alan bir lise ylgirebilirmiyim. Yukselirse nekadar yukselir. Yardımci olabirmisiz.

  Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Lisede nakil yapabilmeniz için nakil yapmak istediğiniz okulda boş kontenjan olmalı ve öğrencinin Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP), okulun puanına eşit ya da okulun puanından yüksek olmalı. Bu 2 şartı sağlamanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir