Sponsorlu Bağlantılar

Dil Öğrencisi YGS Sınavı Yönelik Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Dil Öğrencisi YGS Sınavı Yönelik Ne Yapmalıyım?

merabalar hocam ben coğrafya yapamıyorum geçen sene mezun oldum. sınav yaklaştıkça stres artıyo arkadaşta olduğu gibi. ben İngilizce öğretmenliği istiyorum bunun için ygsyi geçmem gerek ve ben geçemicem diye korkuyorum 🙁 kendim çalışıyorum dersaneye gitmeden ve bu steden yararlanıyorum benim programımda hemen hemen arkadaşınkiyle aynı. hocam coğrafya yapmam için nasıl çalışmam gerekiyor. bide ben ders çalışırken sıkılıyorum yapamıcam diye. lütfen banada tavsiye verir misiniz. lisede dil sınıfındaydım matemetik dersimiz yoktu ama matematiği çalışırsam biraz olsun yapabiliyorum zaten fen kısmını yapmıyorum sınavda.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Konuyu bir öğretmenden dinlemek önemlidir bu yüzden konuyu bir öğrenmen ile dinlerken konun önemli yerlerini dikkatlice dinleyin eğer öğretmenden dinleme imkanınız yoksada önemli değil kendiniz çalışırken konun önemli yerlerini kısa kısa notlar çıkarın, uzun notlar değil bu sizin için vakit kaybına neden olacaktır. Kısa notlar baktığınızda size hatırlatsın yeter. YGS’de Coğrafyada doğrudan ve detaylı bilgi sorusu gelmeyecektir. Bu yüzden konun önemli yerlerini, olayların mantığını kavramaya çalışın.Konuyu çalıştıktan sonra mutlaka ama mutlaka soru çözmelisiniz ancak soru çözerek bir konuyu kavrarsanız. Yapamadığınız veya yanlış yaptığınız yerlerin  çözümünü öğrenerek ilerleyin. Bu saatten sonra sıkılıyorum diye bir mazeretini kenara bırakmanız lazım. Önünüzde ki şu kısıtlı süreyi olabildiğince verimli kullanmayı çalışın. Eğer sıkılıp ders çalışmayı da bırakıyorsanız o zaman kendinize uygun bir program yapın ve programı bozmaya ya özen gösterin. Bu sayfada çalışma programı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alarak çalışabilirsiniz. YGS’de Matematikten 4 işlemle yapabileceğiniz sorular ayrıca ufak bir çalışma ile rahatlıkla yapabileceğiniz sorular gelmekte zaten çalıştığınızda yapabildiğinizi belirtmişsiniz bu yüzden Matematiğe çalışmaya devam etmenizi öneririm. Ayrıca Fen Kısmında da çok kolay sorular gelebilmekte en azından ufak bir temel ile bazı soruların çözebilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. Merhaba, öncelikle yardımlarınız ve ilginiz için çok teşekkürler. Ben 11.sınıf yabancı dil öğrencisiyim. İngilizcede çok başarılıyım. Ama YGS’den korkuyorum. Sözel derslerim iyi, fenim de iyi. Ama matematik yapamıyorum daha doğrusu matematik bende fobi haline geldi. Gelecek yıl sıkışmamak için nasıl çalışmalıyım? Uzun notlar almak çok zamanımı alıyor dediğiniz gibi. Şimdiden teşekkürler.

  Derscalisiyorum Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar.Bu sayfamızda çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. iyi günler hocam bir şey sormak istiyorum size ben 3 ay önce dil kursuna yazıldım bu kurs 6 levelden olusuyor advanced seviyesine geldiğimde YDS sınava giricem YDS den iyi bir puan alabilmem için advanced seviyesinde olmam yeterli mi yoksa tekrar YDS hazırlık kursunada mı gitmem gerekiyor ıntermediate seviyesine geldiğimde lys zamanı gelmiş olucak ozaman dil sınavına girip elimden geldiğince çözmeyi düşünüyorum olmazsa advanced seviyesinde seneye tekrar giricem yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkurler 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Eğer belirttiğiniz seviyedeyseniz YDS sınavı için yeterli olacaktır. Tabi ki bolca çalışıp, pratik yapmayı unutmayın 🙂

 3. merhaba hocam ben eşitağırlıkçıyım hedefim 90-100 net dershaanede türkçeden 30 neti geçiyorum sosyalden de geiyorum matematikte 10-15 arası net yapıyorum nasıl yükseltebilirim matematikteki netimi buarada sömestır tatilinde nasıl çalışırsam matematiği geliştiririm yardımcı olun lütfen ..

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

  Öncelikle düzenli ve sistemli olarak ders çalışmalısınız. . Bu sayfada çalışma programı nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Programda bir konu çalışacaksınız diyelim ki İntegral.. Önce bu konuyu görsel olarak bir hoca tarafından öğrenilmesi önemlidir. Görsellik daima daha kalıcıdır. Eğer hoca bulma gibi bir imkanınız yoksa benim yada başka sitelerde konu anlatımı olan bir çok video bulabilirsiniz. Daha Sonra bu dersten güzel ders notları çıkarın önemli noktaları kısımları yazın elinizde daima bulunsun ve gelelim en önemli yere dersi dinlemek ve not çıkarmak ile asla başarı elde edilmez. Başarının sırrı soru çözmekte. Öncellikle bir test kitabı alabilirsiniz kolaylardan başlayarak soruları çözebilirsiniz. Çözümlü sorularının bol olduğu bir öneririm. Böylece takıldığını yerde size yardımcı olabilir. Soru çözmeden konuyu asla kavrayamazsınız. Daha sonra yapamadığınız soruların çözümünü mutlaka öğrenin.

 4. Ya da herhangi bir ygs türünden barajı geçtiğimizde Lys girmeye hak kazanıyoruz. MF-3 400-450 gibi bir puan alınsa Tıp Fakültesi kazanılabilir mi ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Belirttiğiniz MF-3 puanınız ham puanınız yani okul eklenememiş bir puan ise kazanma şanınız var eğer okul puanı ile ekli hali ise ancak Özel Üniversiteler için puanınız yeterlidir. Çünkü geçen sene devlet üniversiteleri MF-3 454 puanı ile kapattı.

 5. iyi gunler hocam bende size bir sey danışıcaktım ygs ye 3 ay kaldı ve ben ders calısamıyorum daha doğrusu istemiyoorum çünkü 9 10 11 ve 12. sınıftada basarılı bir öğrenciydim fakat bilgilerimi unuttum 3.aydan kısa b,r sure olduğu için konularıda yetiştirememe kaygısı var ben sözel öğrencisiyim fakat dilden sınava girmek istiyorum cunku kucuklukten beri hayalim buydu okuldada dil sınıfı açılmadığı için mecburen sözele gittim şimdi bir dil kursuna yazıldım lys ye kadarda ingilizcem biraz olsun ilerlemiş olucak sizce yaptığım hatamıydı cok riskli olduğunu bilerek bu yola girdim .s

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Eğer istediğiniz meslekten eminseniz yanlış yolda değilseniz. Ancak hedefinize ulaşmanız için ekstra çaba sarf etmeniz gerektiğinin farkında olmalısınız ve çalışmalarınıza ağırlık vermelisiniz.

 6. Hocam merhabalar. Ben sizin sitenizden ygs sınavına çalışmaya başlamaya karar verdim. 11. sınıfım. bu sene ygsyi tamamlamak istiyorum. Siteniz çok güzel ve sizin sayenizde başaran milyonlarca insan var. Ben nereden, nasıl, hangi yolla çalışmam gerektiği konusunda çok kararsızım. Dershaneye gitmiyorum okulda sayenizde başarılıyım. Sizin sitenizden, aldığım kaynak kitaplardan ve yararlandığım diğer sitelerden bu konuyu halledebilirmiyim ? Bana bu durumda yardımcı olursanız gerçekten beni büyük bir çıkmazdan kurtaracaksınız. Çünkü seneye sıkıntı çekmek istemiyorum. Lütfen bana yardım edin. Çok teşekkürler hocam

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:

  Merhabalar. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki şimdiden kendinizi bu kadar psikolojik baskı yapmanız ileride derslerden kopmanıza neden olabilir. O yüzden önünüzdeki süreyi düzenli ve sistemli kullanırsanız ileride istediğiniz başarıyı rahatlıkla, sıkıntı çekmeden başarabilirsiniz. Sorunuza gelirsek. Elinizdeki yazılı kaynakları bilmiyorum ama iyi bir yayına sahip olduğunuz farz ederek söyleyebilirim ki, elinizdeki gerek yazılı kaynaklar, gerek internetteki kaynaklarla başarılı bir çalışma yapabilirsiniz. Bu sayfada çalışma programı nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir