Sponsorlu Bağlantılar

10.Sınıf Geçtim Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

10.Sınıf Geçtim Nasıl Ders Çalışmalıyım?

İyi günler.Ben sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünde okuyorum. Sadece 9. sınıfta ygs derslerini gördük. 10. 11. ve 12. sınıfta sadece meslek dersleri göreceğiz. Ben bu sene 10. sınıfa geçeceğim. Tıp fakültesini kazanmak en büyük hayalim. Ama bunun benim için çok zor olduğununda farkındayım. Sonuçta görmediğim derslerden sınava gireceğim. Lise bittikten sonra dershaneye gitmeyi düşünüyorum. Ama yinede bunun yeterli olacağını sanmıyorum. Aslında ben 10. 11. ve 12. sınıfta da bu derslere çalışmayı düşünüyorum. Meslek derslerim çok zor olduğundan dolayı bu derslere çalışmak benim için çok zor olacak. Ben, sizden bana uygun bir ders programı yapmamda yardımcı olmanızı istiyorum. Siteniz çok başarılı ve oldukça yararlı bir site. Şimdiden çok teşekkür ederim. :))

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi:

Tabiki yardımcı olmaya çalışırız. program hazırlarken temel mantık sudur. Sınavda sorumlu olduğun dersleri en iyi olduğundan en kötü olduğuna göre sıralarsın (net bazında.) bu sıralamayı yaparken bölümünün etkisini de göz önüne almalısınız örneğin sayısal öğrencisisin diyelim sosyalde ve matematik  zayıfsın ikisini de ağırlık vermelisin ama Sosyale verdiğin ağırlık Matematik kadar olmamalı. En kötü olduğun dersi en fazla olacak şekilde bir program çıkartırız. Eğer isterseniz birlikte yapalım bana derslerinizin sıralamasını gönderirseniz.(birde serbest bir gün seçin kendinize).Ben kendimde yaparım diyorsanız. örnek bir çalışma sunayım site.

13misal en iyi den en kötüye ders sıralıyorum. Matematik , biyoloji , kimya , geometri, fizik.

diyoruz ki fizik pazartesi salı perşembe çalışılcak 2 saat.
geliyoruz geometri çarşamba cuma cumartesi çalışılacak
kimya pazartesi çarşamba
biyoloji salı perşembe
matematik cuma cumartesi
pazar da tatiliniz. yinede bu 6 gün sıkıntı çektiğiniz bir ders olursa boş zamanınızda bununla ilgilenin.

Okul açıldığında okulda başarılı olmak için okul derslerinize de çalışmalısınız bunun için yapacağınız programdaki Üniversite sınavına yönelik çalışmada kısıtlamalara gidin örneğin 2 saat çalışacağınıza 1 ve 1.5 saat çalışın kalan sürede okul derslerinize çalışın. Kafanıza takılan bir şeyler her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

18 Yorum

 1. BN SAĞLIK MESLEK 2. SINIF HEMŞİRELİK ÖGRENCİSİYİM DERSLERİM ÇOK KÖTÜ BANA DERS ÇALIŞMA PROGRAMI YAPMMDA YARDIM EDER MİSİNİZ DERS İSİMLERİ
  BİYOLOJİ BİYOKİMYA CERRAHİ DAHİLİYE DİL VE ANLATIM EPİDEMİYOLOJİ FARMAKOLOJİ FİZİK GENEL BESLENME KİMYA KADIN SAĞLIĞI MATEMATİK MİKROBİYOLOJİ İLETİŞİM TÜRK EDEBİYATI DİN
  DAHİLİYE ,CERRAHİ ,KADIN SAĞLIĞI VE MATEMETİĞE AĞIRLIK VERİLMESİNİ İSTİYORUM BİDE CUMA TATİL OLSUN

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Ama programı benim hazırlamamı beklemeyiniz. Herkes için standart olan bir program yazabilir. Bu da düşük verime neden olabilir. Bu yüzden; sayfamızdaki çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alıp, kendiniz için kabaca bir program hazırlayıp tarafıma yollayabilirsiniz. Daha sonra programınızdaki eksikleri, hataları beraber yorumlarız.

 2. 10.sınıfa geçtim. 420 puanla alam bir Anadolu lisesinde okuyorum. Yani çok iyi bir lise değil. Dershaneye yazıldım. İzmir Ege’de psikoloji okumak istiyorum. Motivasyonum çok çabuk düşüyor. Üstüne okulumu ve sınıf arkadaşlarımı hiç sevmiyorum. Bunlar da beni etkiliyor. Şimdiden YGS ye hazırlanmak istiyorum. Ve yıl boyunca motivasyonum hiç düşmeden çalışmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Öncelikle çevrenizle ilgili sorunları çözmeye çalışın, arkadaşlarınızı niye sevmiyorsunuz, sorunları nasıl çözebileceğinizi bulmaya çalışın. Bu sayfamızda Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır, çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. sıkıldığm içinde ders çalışmak istemiyorum sınav günüde geldiğin de çalışıyorum çalıştığımın bir kısmı dışında hepsini hatırlayamıyorummmmm……
  😀 😀 😀

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Ders Çalışma İsteği Nasıl Kazanılır ve Sürekli Başarı ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 4. verimli ders çalışma yöntemlri ile ilgili çözümler verebilirmisinz fazla ders calıştığımda daha sonradan sılılıyorumdaa….

  1. Pardon benim hatam dil bölümü okuduğunuzu belirttiğiniz eski yorumunuzu dikkate almadan yorum yazmışım. İrem Yayıncılık, Teorem Yayınları güzel yayınlardır bunun dışında da birçok yayın bulabilirsiniz.

 5. Ya da yayın olarak hangi yayını önerirsiniz. Ve bildiğiniz eğitimi güzel ing kursu var mı ankarada

  1. Piyasada birçok kaliteli yayın mevcut Güvender, Pi Analitik, Birey, Fem, Sınav vb birçok güzel yayın mevcut. Diğer sorunuza gelirsek Kurslar şubeden şubeye farklılık gösterebiliyor bu yüzden kayıt olmadan önce bizzat gidip bir derse misafir olarak girerek bir fikir etmeniz en doğrusu olacaktır.

 6. Bnde 10. sınıf öğrencisiyim. Anadolu öğretmen lisesine gidiyorum. Dil bölümünü seçtim. Mecburen ağırlıklı olarak gramer işliyoruz. Sizce nasıl çalışmalıyım.

  1. Dil bölümü seçtiğiniz için kendiniz için daha ileri seviye gramer kaynakları alarak oradan çalışabilirsiniz.

 7. ben düz lisede okuyorum 10 sınıfa geçtim sayısal bölümü seçtim çünkü hemşire olmak istiyorum bunun için ne yapmalıyım bide ygs lys gibi sınavlara lise bittikten sonramı yoksa lisedemi giriliyor yorumlarınız için şimdiden teşekkürlerrrr

  1. Yukarıda nasıl çalışmanız gerektiği hakkında bilgiler mevcut bu bilgileri dikkate alabilirsiniz. Diğer sorunuza gelirsek YGS ve LYS lise sonda iken giriyorsunuz. Lise son 2.döneminde YGS’ye giriyorsunuz. Haziran ayının sonunda da LYS’ye giriyorsunuz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 8. 10.sınıfa geçtim sayısal seçtim yaz tatilini değerlendirmek amacıyla ders çalışcam ama bir türlü başlayamıyorum nasıl çalışmalıyım?

  1. Yukarıdaki yazıda nasıl çalışman gerektiği hakkında bilgi bulunmaktadır. Nasıl başlayacağın konusuna gelirsek öncelikle kendinizi çok fazla kasmadan az ama öz çalışmaya başlayın bu sayede dersten soğumazsınız. Örneğin sabah kalktınız ve 3-4 saat boş vaktiniz var kendinize 40 dk ders çalışacağım sonra 2 saat tv, bilgisayar, gezme vb aktiviteler yapacağım diyebilirsiniz bunları yaptıktan da sonra tekrar 40 dk ders çalışacağım diyerek kendinizi ayarlayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir