Sponsorlu Bağlantılar

Eşit Ağırlık Mı Yoksa Fen Mi Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Eşit Ağırlık Mı Yoksa Fen Mi Çalışmalıyım?

LYS’ye Az Kaldı Nasıl Ders Çalışmalıyım Adlı Başlıktaki Sorusunun Devamı:

Teşekkürler cevabınız için ben bir soru daha sormak istiyorum..dediğim gibi ben sayısalcıyım matematikle ilgili bir sorunum yok şu an çalıştıkça hatırlıyorum ve iyice kolaylaştı benim için ama fen 2 derslerine çalışmaktansa edebiyat coğrafya çalışmak daha mantıklı geliyor bana..zaten istediğim bölümler pdr psikoloji ve matematik öğretmenliği.. ygsden ham 380 aldım okul puanıyla 434 yapıyor..lys ye de sıkı çalışırsam olur gibi geliyor bana ama fen mi çalışsam eşit ağırlık mı çalışsam karar veremedim..şimdilik matematik çalışıyorum zaten ama konularım bitmek üzere karar versem iyi olacak..siz ne düşünüyorsunuz…

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Sorunuzun Cevabı:

37Merhaba sizinde belirttiğiniz gibi güzel ve sistemli bir çalışma ile hayalinizdeki bölümleri çok rahat bir şekilde kazanabilirsiniz. Sorduğunuz soruya gelirsek eğer 2 sınavda da yüksek başarı elde etmek istiyorsanız ikisini de çalışmalısınız. (Fen Bilimleri ve Eşit Ağrılık) Zaten Matematik sınavı ortak eşit ağırlık ve fen için ekstra vakit harcayarak ikisine de çalışın eğer çok ağır gelirse isteklerinizi göz önüne alarak birine daha çok ağırlık verin ama zaman kısıtlı çabuk davranmalı ve tüm eksiklerinizi gidermelisiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. Merhaba, ben seneye ilk defa gireceğim ama son sınıfa kadar sayısaldım, son sınıfta hukuk istediğim için eşit ağırlık sınıfına geçeceğim dershanede ama okulda tm sınıfları iyi olmadığı için okulda mf de kalacağım. Okul dersleriyle tm dersleri yürütemem diye düşünüyorum. ama fizik ve kimya hocam kolaylık sağlarız dediler, bu arada kolejde okuyorum. Sizce hoca orada fizik anlatıyorken benim arka sırada matematik çalışmam verimli olmaz mı?

    1. Merhabalar. İstatistiklere göre MF öğrenci TM’den sınava girdiklerinde pek fazla sorun yaşamıyorlar hatta çok fazla başarılı oldukları söylenebilir. Sizin soruna gelirsek. Zaten son sene hocalarınız sizi çok fazla sıkmazlar ancak hocanız fizik dersini anlatırken siz arkada fizik çalışrsanız o dersin sınavı olduğunda ister istemez başarısız olacaksınızdır hatta sınıfta kalma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için dersteyken ilgili dersinizi dinlemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir