Sponsorlu Bağlantılar

LYS Konularını Hiç Bilmiyorum Nasıl Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

LYS Konularını Hiç Bilmiyorum Nasıl Çalışmalıyım?

Hocam iyi günler öncelikle böyle bir site bize sunduğunuz için teşekkür ederim bir sorunum var hocam hemde büyük bir sorunum:

hocam son sınıf öğrencisiyim ygs ye girdim şu an da da lys ye hazırlanıyorum sayısal öğrencisiyim ve ygs den çok düşük bir puan aldım 255 puan aldım ve lys de hiç bir konu hakkında bilgim yok şimdi onlara çalışıyorum ve dershaneye de gitmiyorum bundan sonra neler yapmam gerek nasıl bir çalışma şekli önerirsiniz bana lütfen yardım edin pilot olmak istiyorum ama puanı çok yüksek 2. ve 3. alternatiflerim de var bunlar fizik mühendisliği veya makine mühendisliği nasıl çalışmam gerekir ve sizce alternatiflerde ki meslekler iyi mi şimdi çalışırsam bunlara girebilir miyim lütfen yardımcı olun.

 

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Sorunuzun Cevabı:

Merhabalar öncelikle güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Yaşadığınız sorunlara gelirsek evet puanınız biraz düşük dolaysıyla LYS’den olabildiğince yüksek puan almanız gerek ama belirttiğiniz gibi daha hiç bir konuyu bilmiyorsanız o zaman bugüne kadar yanlış yaptınız ve yapmaya devam ediyorsunuz. LYS konuları YGS konuları gibi değildir soruların çoğu doğrudan bilgi gerekir dolayısıyla YGS de mantıkla çözebileceğiniz soruları LYS de bulamazsınız. Bu demek değil ki LYS’de başarılı olamazsınız. Önünüzde çok ama çok kısa vakit kaldı ve sizin %100 ve %1000 verimle ders çalışmanız gerekiyor. (Eğer durumunuz belirttiği gibi ise) Gelelim nasıl ders çalışmalısınız konusuna kendiniz için uygun bir sistem 13oluşturun. Örneğin Bugün Matematik şu konulara fizikten şu konuları yarında kimya, biyoloji ve geometriden de şu konuları çalışacağım diye ayırın. Peki Nasıl Çalışmalısın? Başladın Matematikten bir konu çalışmaya önce konuyu bir güzel çalış örnek çözümlü sorulara göz at konun mantığını kavra daha sonra oturup konu ile ilgili kendin test çöz ama kesinlikle test çöz eğer test çözmesen konuyu asla kavrayamazsın diyelim konu çalışma ve testler 2-3 saat sürdü daha biraz ara ver başka derse veya yine matematikten devam edebilirsin. (Eksiklerine göre buna sen karar vermelisin) Ertesi gün okulda veya arkadaşlarına dün çözdüğün sorulardan yapamadığın soruların çözümlerini öğren bu sayede yapamadığınız sorularda tekrar hata yapma ihtimalini azaltırız. Hafta sonu(Cumartesi veya Pazar) komple haftanın tekrarını yap tekrar test çözmeni öneririm bu sayede bilgi taze kalacaktır. Konularda ilerlemeye başlayınca bu şartlarda sizin için 1 ayı bulur deneme çözmeye başlarsınız kendinizi sınava hazırlamanız da büyük katkı sağlayacaktır. Diğer sorularınıza gelirsek alternatif olarak belirttiğiniz bölümler güzel bölümler iş bulma olanakları gayet yüksek özellikle Makine Mühendisliğinin. Dediğim gibi sizin kaybedecek 1 dakikanız bile kalmadı hemen çalışmaya başlayın kafanıza takılan bir olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir