Sponsorlu Bağlantılar

LYS’ye Az Kaldı Nasıl Ders Çalışmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

LYS’ye Az Kaldı Nasıl Ders Çalışmalıyım?

iyi günler hocam..aslında ben de  konu mu çözmeli yoksa ders mi çalışmalıyım bilmiyorum ama sorun şu..ben sayısal öğrencisiydim aslında hiçbir konuyu yeni görmüyorum ama aradan 4 yıl geçti hiçbir şey hatırlamıyorum o yüzden konuları tekrar etmek zorundaymışım gibi hissediyorum..lysye az kaldı ne yapmalıyım..tekrarlardan hemen sonra mı soru çözmeliyim yoksa bütün konuları bitirip mi sorulara geçmeliyim..yoksa tekrar hiç yapmamalı mıyım.kafam çok karışık..bir de deneme mi çözmeli yoksa soru bankası mı..

SORUNUZUN CEVABI:

Kafanızı nasıl ders çalışmalıyım şeklinde karıştırmayı son verip ders çalışmaya başlamalısınız sizinde belirttiğiniz gibi LYS sınavına az kaldı. Eğer dediğiniz gibi 4 yıl sonradan giriyor ve hiçbir şey bilmiyorsanız o zaman soru çözmeden önce konu çalışmalısınız zaten LYS, YGS gibi bir sınav değil bilgiye dayanır zaten konuya çalışmadan soru çözemediğinizi göreceksiniz veya sorularda çok fazla yanlışınız çıkacaktır. Bu yüzden kendiniz 33her gün düzenli çalışacak ortamı sağlayın ve öncelikle eksiklerinizi gidermeye başlayın. Nasıl Ders Çalışacağım konusuna gelirsek. Diyelim bugün Matematikten Karmaşık Sayılar konusuna çalıştın konuya  çalıştıktan hemen sonra konu ile ilgili sorular çözmeye başla (İlk önce kolay testler) illaki yapamadığın veya yanlış yaptığın sorular olacaktır o soruların çözümlerini öğren nerede niye yanlış yaptığının mantığını kavramak çok önemli. Karmaşık sayılar konusunu çalıştın, anlatın, sorunu çözdün diyelim ertesi gün başka konuya geçtin aynı mantıkla ona da çalıştın diyelim hafta sonu oldu o geçmiş haftalarda çalıştığın konular ile ilgili 1 test çöz  böylece bilgi taze kalsın. Deneme mi çözmeli yoksa soru bankası sorusuna da gelirsek sorunun cevabı her ikisi de deneme seni sınav ortamına özellikle psikolojikman hazırlan eksiklerini görürsün. Soru Bankasında ise soru çözerek konuları kavrarsın. Kafana takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz. Hemen çalışmaya başla vaktin her gün azalıyor 😉

 

Sponsorlu Bağlantılar

4 Yorum

    1. LYS Başlıkları altındaki konuların hepsi LYS konularına dahilken bazı derslerde eksik konularımız bulunmaktadır.Eksikliklerimizi olabildiğince çabuk gidermeye çalışıyoruz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

  1. hocam iyi günler benim ygs puanım 250 çok düşük biliyorum.sözelciyim ve sosyal bilgiler öğretmenliği istiyorum lys den kaç net yapmam gerekiyor ne olur yardımcı olun

    1. Size kaç net yapmanız gerektiğini söylemem sizi yanıltabilir. Çünkü puanlar üniversiteden üniversiteye farklılık gösterir ayrıca sizin hangi dersten daha başarılı olduğunuzu bilmediğim için kesin bir şey söylemem ama puanınız biraz düşük ama düzenli çalışırsanız yapılamayacak bir şey değil. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir