Sponsorlu Bağlantılar

YGS’ye 2 Ay Kaldı Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Sınava 2 Ay Kaldı Ne Yapmalıyım?

hocam merhaba ben açıköğretim öğrencisiyim bu sene sınava denemelik gircem dershane gidiyorum bir yandan puanlarım derhane de yaptıgım puanlar 230 240 ilk başlarda acayip çalıyordum derslere gun 6 saet çalışyordum baktım panlarım böle boşverdem nerdeyse bır bucuk aydr hiç ders çalışamdmm kendimi motive edyrm okdr çok sey yaptımkı bı turlu derse oturamadmm ve şuann konular çok bıtrıktı canım sıkın çok nerden başlıcm hangi dersten hangi konudan ve zaman çokkk az kaldıı çok morelm bzuk hocam nolur bişey söleyin yardımcı olun bu sene en azından bı 300 320 yapma şansım varmı konularm yetşirmi :(nasıl bir yol izlemeliyim beni bu derten kurtarn ayrıca tm öğrencisiyim matemetigim berbat 4 net falan yapıyorum matematikten geometride o civarda 🙁

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar. Pes etmenize neden olacak bir durum yokken önüzde 3,5 ay gibi bir süre varken pes etmişsiniz ve 1,5 aylık bir kaybınız olmuş. Öncelikle isterseniz 6 saat isterseniz 12 saat çalışın eğer sizin için verimli olacak bir yöntemle çalışmazsanız  hiçbir anlamı yok. Bu yüzden önünüzdeki kalan süreyi kendiniz için en verimli şekilde kullanırsanız belirttiğiniz puanı rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Bu sayfada çalışma YGSprogramı nasıl hazırlanır? hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm. Bir konuya çalıştıktan sonra mutlaka ama mutlaka soru çözün ve yapamadığınız soruların (Testler, denemeler vb)çözümlerini de hocalarınıza sorarak öğrenin. Hocalarınıza soru sormaktan çekinmeyin. Yanlış okuma veya anlama, ufak işlem hataları, dikkat dağınıklığı yüzünden hataları dışında  Zaten bildiğiniz kısımları doğru yapacaksınızdır. Bilmediğiniz yanlış yaptığınız soruları da ancak doğrusunun nasıl olduğunu öğrenerek ilerlerseniz kavrayabilirsiniz öbür türlü sürekli benzer soruları doğru yaparsınız kendinizde bir değişme göremezsiniz. Eğer doğru ve düzenli bir şekilde çalışma yaparsanız kendinizde büyük bir gelişme olduğunu göreceksinizdir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

6 Yorum

 1. merhabalar ben sayısal öğrencisiydim. lise bittikten sonra 1 yıl hazırlanmak istedim ve daha sonra kararımı değiştirerek tm’ye geçtim.hedefimi hukuk olarak belirledim. matematiğim çok güzel fakat türkçeden bazen 7 8 bazen 3 4 yanlış çıkarıyorum. aslına bakarsanız çok da kitap okuyorum, ama türkçeden kaç deneme yaparsam yaayım emin olduğum sorulardan çok yanlış geliyor. şimdi 2 ay kaldı türkçedeki bu sorunu düzeltebilir miyim?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. merhaba hocam ygs ye 50 gün kaldı ama benim bircok konuca cok eksikliklerim var.nasıl adımlar izlemeliyim bana cok acil bir şekilde yardımcı olabilir misiniz?
  şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Merhabalar. Belirttiğiniz gibi sınava çok az bir süre kaldı bu süre bu yüzden önünüzdeki süreyi olabildiğince kullanmalısınız. Bu süre zarfında alanınızıda dikkate alarak olabildiğince eksiklerinizi gidermelisiniz. Bu sayfada çalışma yönteminin nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Önünüzdeki sürede olabildiğince eksiğinizi gidermenizi ve bol bol soru çözmenizi. Sınava 1 ay kalada bolca deneme çözmenizi öneririm. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 3. ben ikinci kez ygs ye giricem ama ümitsiz değilim.kazanacağıma inancım var yani motivasyon tamam ama hiç ders çalışamıyorum daha başlar başlamaz sıkılıyorum.bazen ne yapacağımı bilemiyorum.bu yüzden zamanımın çoğunu boşuna harcadım.belki bana da bir öneride bulunursunuz.çünkü istediğim bölümün puanı yüksek ve bende başarılı olmak istiyorum işimi şansa bırakmak istemiyorum.zaten bu sene puanımda kesintiye uğrayacak eğer bir öneriniz varsa…elimden geleni yapmaya çalışıcam.

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

  Öncelikle etrafınızda çalışmanızı engelleyecek tv, bilgisayar vb eşyaları çalışma ortamınızda bulundurmayın. Artık yetişkin bir bireyseniz bu yüzden sıkılıyorum, yapamıyorum, bırakıyorum gibi düşünceleri bir kenara bırakarak çalışmaya devam etmelisiniz. Bu sayfada çalışma programı nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 4. merhaba hocam ben acık öğretimden adalet okuyorum birinci sınıfım ama sınava tekrar hazırlanmaya karar verdim bir hafta oldu ders çalışmaya başlayalı. daha önceden bilgi birikimim olduğu için konuları çabuk kavrıyorum ya da öyle sanıyorum .sözel öğrencisiyim nasıl çalışmalıyım neler yapmalıyım lütfen bana yardımcı olun ayrıca merak ettiğim bi soru var ben atatürk üniversitesi kontejanlı adalet okuyorum bölüm kontejanlı olduğu için puanım kırılır mı . kırılırsa ne kadar etkiler . cevap bekliyorum . şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Sözel öğrencisi olduğunuz için ders çalışırken kısa kısa hatırlatıcı notlar çıkarabilirsiniz. Bol bol tekrar yapmanızı, aynı şekilde bolca soru çözmelisiniz. Yapamadığınız veya yanlış yaptığınız soruların çözümlerini mutlaka öğrenerek ilerleyin. Diğer sorunuza gelirsek. Kontenjanlı bir bölüm tercih ettiğiniz için okul puanınızın yarısı kesilecektir.

 5. 12.sınıf meslek lisesi bilişim bölümü öğrencisiyim ama üniversitede anestesi yada hemşirelik istiyorum bunun için ygsye girmem yeterli mi ?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Yorumunuza Cevap:
  Evet YGS’ye girmeniz yeterli ancak hemşirelik hem YGS’den hemde LYS’den öğrenci alabilmektedir. Dilerseniz LYS’de girebileceğiniz gibi doğrudan YGS’dende hemşirelik tercih edebilirsiniz sadece YGS’de Sağlık Meslek Liselilerine Ek Puan verildiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir