Sponsorlu Bağlantılar

Derste Anlatılan Konuyu Evde Yapamıyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu Bağlantılar


Kız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Derste Anlatılan Dersi Evde Baktığımda Zorlanıyorum

eylül: merhaba ben eşitağlık öğrencisiyim 10. sınıftayım . matematik ve geometri derslerinde az da olsa bi başarım var fakat daha da ilerletmek istiyorum. derste iyi bi şekilde anladığım konuyu eve gelince yapamıyorum. onuyu tekrarda ediyorum düzenli olarak. fakat yine de bi sonuç alamıyorum yardımcı olurmusunuz ?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Öncelikle derste konuyu dinlerken hocanızın değindiği önemli yerleri işaretleyin kısa hatırlatıcı notlar alın daha sonra eve geldiğinizde hocanızın anladığı yerleri bir kerede kendiniz çalışın. Sınıfta çözmüş olduğu sorular olabilir onları bakmadan kendiniz çözmeye çalışın. Şuana kadar yaptıklarımız konuyu anlamanıza tam olarak yardımcı olmaz asıl yapmanız gereken konu Dersçalışmanız bittikten sonra çalıştığınız konu ile ilgili soru çözmek illaki yapamadığınız veya yanlış yapacağınız sorular olabilir bu sizin moralinizi bozmasın yapamadığınız soruları da ertesi gün hocanıza sorarak öğrenin. Bu sayede konuları kavrayarak ilerleyeceksiniz. Arada düzenli tekrarlar yaparak eskiden çalıştığınız konular hakkındaki bilginizi güncel tutabilirsiniz. Bu tekrarlar konu çalışması veya test çözmeden oluşabilir. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

5 Yorum

 1. derste sorulan soruları, örnekleri çözebiliyorum, fakat test kitabını açtığımda bir soru bile yapamıyorum. Çok zor geliyor. Yardımcı olun lütfen

  1. Öncelikle derste anlatılan konuyu ve soruları eve gittiğiniz bizzat çalışın ve soruları da kendiniz tekrardan çözün daha sonra kitaptan kolay testlerden başlayarak çözmeye çalışın eğer varsa ilk olarak çözümlü soruları çözün yapamadığınız veya yanış yaptığınız sorulara tekrar bakın gözden kaçan hatalarınız olabilir onları da yaptıktan sonra anlayamadığınız soruları da ertesi gün hocanıza sorarak kesinlikle öğrenin bu sayede öğrenerek ilerlerseniz soru çözmede zorlanmalarınızda azalacaktır.

 2. hoca dersi anlatir anlarim ama eve geldim mi tekrar yapmak isterim ama ders tekrari yapacagim sirada uykum gelir ne kadarda denedim calisamiyorum (dershaneye 17.30 20.30 arasi) sizce ne yapmaliyim?

 3. Denemelerde Turkceden yanlislarim hep paragraf oluyor, paragrafi nasil calisip netimi yukseltebilirim?

  1. Sevval Yorumunuza Cevap:
   Öncelikle moralinizi bozmadan soru çözmeye devam edin.Yaptığınız hataları veya boş bıraktığınız soruların çözümlerini öğrenin ve neyi gözden kaçırdığınızı iyice kavrayın. Soruları okurken de öncelikle soruda bizden ne istediğini iyice kavrayın ve ona göre soruyu okuyun. Bol bol kitap okuyun okuma alışkanlığınızı geliştirin. Her gün düzenli paragraf çözün 1 ay sonra hatalarınızın büyük bir çoğunluğunun gittiğini ve hızınızın artığını göreceksiniz.

   Ulaş Yorumunuza Cevap:
   Dershaneden geç çıktığınız ve günün yorgunluğu olduğu için uykunuz gelebilir bu durumda uyuyabilirsiniz zaten erken uyuduğunuz için sabah 1-2 saat erken kalkacaksınızdır sabahları tekrarınızı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir