Sponsorlu Bağlantılar

YGS’ye Sınava Az Kaldı Ne Yapmalıyım?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS’ye Sınava Az Kaldı Ne Yapmalıyım?

safiye: merhaba hocam. Benim netlerim bir türlü artmıyor. Hep 82 net yapıyorum günde en az 5 saat çalışıyorum ama evde yaptığım denemelerde hep 82 yaptım bir ara 96 net oldu o da en yüksek netim. Kendime şu an en az 120 net yapmalıyım diye düşünüyorum ama olmuyor her denemede aynı. Bu aradada hangi dersten kaç net yaptığımıda söyleyeyim
Türkçe 27 ile 20 arası
Sosyal bilimler 20-15 net arası
Matematik 30 ile 25 net arası
fen bilimleri 15 net
Dershaneye gitmiyorum 12. sınıfım ve kendi çabamla çalışıyorum hocam bu netler nasıl artar yardımcı olur musunuz ? Hedefim de yüksek tıp istiyordum ama yavaş yavaş vazgeçmeye başladım yok sa mezuna kalmalıyım ? son 40 günde bir şeyler olur mu sizce ?

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmak zorundansınız. 40 günde bir şey olur mu olmaz mı onu bilemem. Bu size bağlı eğer düzenli ve sistemli olarak ders çalıştıysanız, önünüzdeki süreyi de düzgün değerlendirirseniz hedefinize ulaşmamanız herhangi bir engel yok.  Öncelikle sizi sizden iyi kimse tanıyamaz illaki kendinizi eksik hissettiğiniz ders veya konular vardır. Öncelikle onlara ağırlık verin ve eksiklerinizi imagesgiderin. Her gün düzenli çalıştığınız konulara ve daha önceki zamanlarda çalıştığınız konulara yönelik olarak test çözün bu sayede bilgiyi daha iyi kavrar ve bilginin taze olmasını sağlarız. Düzenli olarak denemeler çözün süreli olsun (gerçek sınav ciddiyetinde) ve başından asla kalkmayın (Yani sabah matematik çözeyim öğlenden sonra fizik sorularını çözerim yapmayın.) denemeler eksiklerinizi göstermede çok yardımcı olur ayrıca sizi sınava hazırlar. Konu çalışırken,test ve deneme çözerken illaki yapamadığınız veya yanlış yapacağınız sorular olabilir. Bu soruların çözümlerini en kısa sürede öğrenin. Bu sayfada çalışma programı nasıl olması gerektiği hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate alın. Aynı şekilde kendinize uygulayabilirsiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3 Yorum

 1. sınava 60 ggün kaldı konu olarak çok az eksiğim var fakat deneme çözdüğümde düşük geliyor ne gibi çalışma yapmalıyım

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Merhabalar. Bu sayfada çalışma programı, yöntemi hakkında detaylı bir açıklama var uyarıları ve taktikleri dikkate almanızı öneririm ayrıca Sürekli Başarı için yazımızı okumanızı öneririm.

 2. sınavıma 20 kaldı bazı konularda eksiklerim var sınavı kazanmak için nasıl geçirmeliyim bu 20 günü

 3. iyi yayınlar ben sözelciyim bu sene nasip olursa sözelden tercih yapacağım benim sorum şu 20 gün kaldı bu süreçte ders tekrarımı yapayım yoksa soru+deneme şeklindemi götüreyim.kaç günde bir deneme olayım evde ygs ye hazırlanıyorum.şimdiden teşekkürler

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Eğer konuları hakimseniz. Önünüzdeki süreyi bolca soru çözerek konuları tekrar edebilirsiniz. Ayrıca düzenli olarak deneme çözmeniz sınava hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Son 2 hafta kala her gün 1 tane deneme çözmenizi öneririm. Kalan vaktinizde de soru çözerek geçirin.Soru çözerken yapamadığınız soruların çözümlerini mutlaka öğrenerek ilerleyiniz. Eksik konularınız varsa onları hemen giderip bolca soru ve deneme çözmelisiniz. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir