Sponsorlu Bağlantılar

Konulara Çalıştığım Halde Yapamıyorum

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

Konulara Çalıştığım Halde Yapamıyorum

tuğçe: merhabalar ben geçen yıl liseden mezun olup üniversite sınavlarında istedği sonuca varamayan kişilerdenım butun bı yazımı matemtk çlşmakla geçrdim dershaneye vs gitmedim geçen yıl gitmiştim pek bi verim alabildiğimi düşünmüyorum o yuzden evde bilgisayardan çalıştım .Bütün konularımı kasım gibi bitirdim aralık ayında annem rahtsızlandı ameliyat oldu bundan dolayı derslerde ki tempom çalşma zamnlarımd aksaklık oldu artık odaya gitmek bile istemiyorum kı onumde nerdeyse 40 günüm kaldı elımde bitmem gereken kaynaklar var lütfen bana yardımcı olun ders çalışmak istiyorum çünkü hala beynım bilgiye aç .araya zaman girdikçe sankı bütün o çalştıklarımı çalışmamışım gibi geliyo sankı beynımde hiç bir bilgi yokmuş gibi bu durum gerçekten benı çok uzuyor.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:
Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun umarım anneniz tamamen iyileşmiştir. Sorununuza gelirsek. Önünüzde çok az bir süre kaldı bu süreyi olabildiğince verimli kullanmak zorundansınız. Çalıştığınız konuları çalışmamışsınız gibi gelmesinin nedeni  konu ile bizzat uğraşmadığınız için kaynaklanmaktadır. Bir konuya sadece çalışmak konuyu kavramanıza yardımcı olmaz. Asıl kilit nokta çalıştığınız konu ile ilgili sorular çözmek yani konu ile kendinizin uğraşması. Bu yüzden  sizi sizden iyi kimse tanıyamaz illaki kendinizi eksik hissettiğiniz ders veya konular vardır. Öncelikle onlara ağırlık verin ve eksiklerinizi giderin. Her gün düzenli çalıştığınız konulara ve daha önceki zamanlarda çalıştığınız konulara yönelik olarak konulara çalışın daha sonrada test çözün bu sayede bilgiyi daha iyi kavrar ve bilginin taze olmasını sağlarız. Düzenli olarak denemeler çözün süreli olsun (gerçek sınav ciddiyetinde) ve başından asla kalkmayın (Yani sabah matematik çözeyim öğlenden sonra fizik sorularını çözerim yapmayın.) denemeler eksiklerinizi göstermede çok yardımcı olur ayrıca sizi sınava hazırlar. Yapamadığınız soruların çözümlerini öğrenin. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Inkılaba çalıştığım halde yapamıyorum yani yorum sorularını hiç yapamıyorum ama bilgiyi yapabiliyorum yorum sorularını nasıl geliştiririm

    Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
    Merhabalar. Bol soru çözmelisiniz. Soru çözdükten sonra yanlışlarınızı dönerek kontrol edin. Gerekirse not alın. Hatalarınızı öğrenerek soru çözmeye devam ettikçe başarınızın arttığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir