Sponsorlu Bağlantılar

YGS’den Düşük Aldım LYS’ye Girmeli Miyim?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS’den Düşük Aldım LYS’ye Girmeli Miyim?

ben muhasebe bölümü okuyorum fakat üniversitede uluslararası ticaret istiyorum ama bu sene olması imkansız benim için ygs 6 önemliydi bu bölüm okumam için ama ben 250 aldım yani az 2 yıllık geçiş hakkını kullan diyorlar ama ben istemiyorum seneye hazırlanma istiyorum hocalarım da öyle söylüyor zaten lys sınavına girmek de istemiyorum çünkü yeterli bir bilgim yok ama ısrarla gir diyorlar kaybedecek bir şeyin yok diyorlar sizce girsem ne olur.

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. İstediğiniz bölümün devlet üniversiteleri için puanınız düşük kalmış. Eğer seneye sadece YGS sınavına girmeyi ve YGS’den bir bölüm 11tercih etmeyi düşünüyorsanız LYS sınavına girmenize gerek eğer LYS’den de bir bölüm tercih etmeyi düşünüyorsanız bu sene LYS sınavına girmenizi öneririm. Durumunuz belirttiğiniz gibi fazla bir bilginiz yoksa bile önünüzdeki kısayı olabildiğince verimli kullanıp sınava girin ve sınavda yapmış olduğunuz sonuçları detaylı bir şekilde inceleyin. İnanın size büyük tecrübe kazandırır. Nerede hatalar yaptığınızı görmenize yardımcı olacaktır. Kafanıza bir soru takılarsa admin@derscalisiyorum.com.tr mail atarak, sitemize yorum bırakarak veya facebook sayfamızdan her zaman iletişime geçebilirsiniz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

14 Yorum

 1. MrB hocam ben YGS 3 ten 188 aldim sizce lysye girmelimiydim

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Hangi bölümü tercih etmek istiyorsunuz?

 2. bir şey daha soracam piskoloji kazanma ihtimalim varmı en az kaç puan çıkartmalıyım sizce tahminen

  1. Psikoloji bölümü devlet üniversitelerinde puanı 410 kadar düşüyor (Okul puanı ile birlikte) ama siz hedeflerinizi daima yüksek tutun yoksa pişman olursunuz 😉

  1. Tabi ki kazanabilirsiniz eğer kendinizi LYS’ye iyi hazırladıysanız başarı kaçınılmaz olacaktır. 😉

 3. ygsem çok kötü 213 aldım .sizce lysden güzel bir meslek kazanacakmıyım yani iyi bir yer

 4. bu seneki sınavda ygsnin %40 lık etkisi 30 lara düşücek deniyo bazıları tarafından.Acaba ne kadar doğru ?

  1. Bu tarz söylentiler her sene tekrar tekrar olmaktadır. Siz sınavınıza odaklanan böyle şeyler takılmayın. 😉

 5. merhaba bnm ygs punım düşk 213 puan çktim ve hemşirelik istiyorum üniverte önmli degil bir elktrik-elktrnk dsnüyorm konyada 2. ögretim ama 2 tane 2. öğretm vr birinde teknoloji ünivertesi yazyor anlamını blmiyrm ikisi arasnda bir fark varmı sizce düsndügüm yerler gelrmi?birde sn olark bu sneki yüzdelr kaç ygs-lys?

  1. bilge Yorumunuza Cevap: Merhabalar, Sınavdan düşük alıp üzülmen gayet normal ama toparlandığın için öncelikle seni tebrik ederim. Soruna gelirsek 250.000’den 20.000’e gelmek imkansız mı? değil ama LYS’den çok çok yüksek başarı yapman lazım.

   Ayşe Yorumunuza Cevap: Merhabalar artık üzülmemelisiniz sınavın üzerinden ne kadar süre geçmiş siz hala YGS’ye takılı kalmışsınız bu da sizin belirttiğiniz gibi LYS’ye yönelik çalışmalarınızı olumsuz olarak etkiliyor. Artık YGS’yi unutun iyi veya kötü bir puan aldınız ve bitti. Sizin kafanızda tek bir şey olmalı o da LYS. Oturup yüksek verimle çalışmaya başlayın önünüzdeki kısıtlı vakti daha çok boşa harcamayın. Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

   Ezgi Yorumunuza Cevap:
   Merhabalar. Hemen sorunuza cevap vereyim Teknoloji fakültesi sadece Meslek Liselerin kendi alanlarında tercih yaparak yerleştiği yerlerdir eğer siz meslek liseli değilseniz Teknoloji Fakültesini (M.T.O.K.) tercih edemezsiniz.Teknoloji Fakültesi olmayan yeri dikkate alacaksınız. Diğer sorunuza gelirsek eğer yüzdelerden kastınız YGS ve LYS’nin puanınıza etkisinden bahsediyorsanız; YGS %40 LYS %60 olacaktır.

 6. ygs ye girdm ama beklediğimin altında bir not aldm ve artk sanırım üzüntüden ders çalışamıyorum ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir