Sponsorlu Bağlantılar

YGS ve LYS Aynı Anda Mı Çalışmalı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS ve LYS Aynı Anda Mı Çalışmalı?

CEM:Merhaba hocam ben 11.sınıfa geçtim bu yıl ve ygs ye hazırlanmaya başladım YGS tamamen bittikten sonra LYS ye başlamayı düşünüyorum sizce doğrumu yapıyorum ? bu ilk sorum ikinci sorumda mesela metamatiğe başladım konularının çalışırken bütün konuları bittikten sonra mı başkabi dersemi geçiyim yoksa mesela metametikle fiziği birarada götürsemmi yada matematik fizik ve geometriyi ? üçüncü ve son sorum olarak ise sizce soru çözerken hataya düşmemek için neler yapmak gerekir ben neredeyse hersora işlem hatası yapan yada başka hatalar yapan biriyimde.DEĞERLİ ZAMANINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM CEVAPLAMANIZI BEKLİYORUM.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Hemen sorularınıza tek tek cevaplayayım;

1. YGS tamamen bittikten sonra LYS ye başlamayı düşünüyorum sizce doğrumu yapıyorum?

Cevap: YGS’ye giriş yaptıktan ve konularda ilerledikten sonra LYS’ye de çalışmalısınız yani YGS ve LYS’yi birlikte götürmek daha doğru olabilir. Ayrıca eğer hedefinizdeki bölüm LYS’den alıyorsa çalışmanızda LYS’ye ağırlık vermenizi öneririm.

2.  Metamatiğe başladım konularının çalışırken bütün konuları bittikten sonra mı başkabi dersemi geçiyim?

Cevap: Belirttiğiniz çalışma şekli çok yanlış. Asla bir derse çok fazla ara vermeyin dersleri eksiğinizi ve size olan etkisini göz önüne alarak çalışın. Gün içinde en az 2 farklı ders çalışın.

3. Soru çözerken hataya düşmemek için neler yapmak gerekir?

Cevap: Öncelikle soruda size ne sorulduğunu anlayın; sizin büyük ihtimal sorununuz çözdüğünüz sorulardan yapamadığınız soruların çözümünü öğrenmemekten kaynaklanıyor. Eğer gün içinde çalışmanızı bitirip, soru çözdükten sonra, yapamadığınız soruların çözümünü öğrenerek ilerlerseniz hatalarınız büyük ölçüde azalacaktır.

Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

2 Yorum

  1. 11.sınıfa geçtim şimdi arkadaş çevresiyle orantılı olarak bir umursamazlık var hepimizde hocalarımız da bize çalışmazsanız üzülürsünüz diyorlar ama biz içimizden çok güzel yerler çıkacak diye düşünüyoruz ama ders çalışma şevkini nasıl kazanırız derslerde çok aktif bir insan değilim ama çalışmak istiyorum açıyorum defteri canım sıkılıyo kapıyorum çok da sosyal bir insan değilim ders çalışmak için güzel bir yönüm bence.asıl sorum şu ki ders çalışma isteği nasıl ortaya çıkar nasıl bir düzen içinde çalışmalıyım.şimdiden teşekkürler..

    1. Öncelikle hafiften çalışmalar başlayın ne çok fazla çalışarak kendinizi dersten soğutun ne de çok az çalışarak verimsiz bir çalışma yapın örneğin günde 1-2 saat çalışın örneğin okuldan çıkınca arkadaşlarınızla bir aktiviteye gitmeyi çok istiyorsanız gidin ancak eve döndüğünüz o günkü çalışmanızı mutlaka yapın. İlerleyen zamanlarda çalışma sürenizi artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir