Sponsorlu Bağlantılar

YGS ile Kazanılan 4 Yıllık Bölümler Var Mı?

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

YGS ile Kazanılan 4 Yıllık Bölümler Var Mı?

Gül:Merhaba hocam.Ben meslek lisesi muhasebe mezunuyum.Benim sadece ygs ile girebileceğim 4 yıllık bölümler var mıdır ? Varsa mesela normal fakultelere sadece ygs ile girebilir miyim?Alt dalım olan uluslar arası ticaret bölümü özel bir üniversitede var ygs ile almıyor , özel üniversitelerede kendi bölümüm olduğu için ygs ile girebilir miyim? Konyada sadece ygs ile girebileceğim bölümümün 4 yıllık fakültesi var mı ? Yani normal fakultelerden kabul ederler mi muhasebenin alt dalları olan alan içi bölümlerimi sadece ygsde ile girmek istesem.Her üniversite kabul eder mi ki? Hocam hızlı cevap verirseniz çok sevinirim çünkü bu doğrultuda ders çalışmaya başlayacağım vakit kaybetmeden.Sitenizdende yararlanıyorum çok faydalı teşekkürler.

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

Merhabalar. Güzel yorumunuz için teşekkürler. Sorularınıza gelirsek.

Benim sadece ygs ile girebileceğim 4 yıllık bölümler var mıdır ?

Evet YGS ile girebileceğiniz 4 Yıllık bölümler var. (Muhasebe, Muhasebe ve Finans Yönetimi, uluslar arası ticaret vb) evet Normal Fakültelere YGS ile girebilirsiniz.images

Alt dalım olan uluslar arası ticaret bölümü özel bir üniversitede var ygs ile almıyor , özel üniversitelerede kendi bölümüm olduğu için ygs ile girebilir miyim?

Kılavuzlar da belirtilen tür dışında giremezsiniz.

Konyada sadece ygs ile girebileceğim bölümümün 4 yıllık fakültesi var mı ? Yani normal fakultelerden kabul ederler mi muhasebenin alt dalları olan alan içi bölümlerimi sadece ygsde ile girmek istesem.

Aşağıdaki bağlantıları tıklarsanız bölümler 4 yıllık ve 2 yıllık olarak ayrılmıştır. Kendi bölümünüz ve alt dallarını görebilirsiniz.

Kafanıza takılan bir soru olursa her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

12 Yorum

 1. Merhaba hocam ben ticaret meslek lisesi son sınıftayım lojistik okuyorum okuldaki rehberlik öğretmenim ygs 6 nın puanıyla 4 yıllık üniversiteye girebileceğimi söyledi bu doğrumu? Doğruysa sadece kendi bölümümemi girebiliyorum yoksa başka bölümde tercih edebiliyomuyum?

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  Kılavuzdan YGS-6 ile alan 4 yıllık bölümleri görebilirsiniz. İstediğiniz yer örneğin MF-3 puan türünden almaktadır. Eğer MF-3 puanınız yeterli ise yerleşebilirsiniz. Alan dışı tercih edebilirsiniz.

 2. Bende imam hatip lisesindeyim oyuncu olmak istiyorum ygs de 4 senelik kazanacağım yer var mı hocam

  Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
  YGS 4 yıllık bölümler var. Kılavuzdan detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Siz ne okumak istiyorsunuz?

 3. hocam öncelikle merhaba ben açıköğretim mezunuyum evli ve bir çocuk annesiyim geçen dönem sınava girdim fakat pekbaşarılı olamadım hedefim anestezi ygs de bu bölüm 2 yıllık mı yoksa 4 yıllık mı ve fizyoterapist kaçyıllık acaba bilgilendirirseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkürler

  1. Anestezi ve Fizyoterapi bölümleri 2 yıllık bölümler olup. Öncelik Sağlık Meslek Lisesinden mezun olanlarda olduğunu unutmayın.

 4. Çok ilgilisiniz hocam , şimdi daha rahat ders çalışıyorum.Aklımda hiç soru işareti bırakmadığınız için size çok teşekkür ediyorum.Size hep dua edeceğim.

  1. Gül Yorumunuza Cevap:
   Güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Başarılar dilerim.

   Gül Yorumunuza Cevap:
   Sorunuza başka sayfada cevap vermiştim ama herhalde bulamadınız. Ben size yeniden yazayım
   Aşağıda size derslerin yüzde etkisini verdim bu kriterleri ve eksiklerinizi dikkat ederek derslere ağırlık vererek çalışmanız sizin için daha verimli olacaktır.
   YGS-4’te;
   Türkçe’nin ağırlıgı yüzde 30,
   Temel Matematik’in ağırlıgı yüzde 20,
   Sosyal’in ağırlıgı yüzde 40,
   Fen’in ağırlıgı yüzde 10,

 5. merhaba hocam ben daha öncede size yazmıştım ama cevap alamamıştım ben 2011 ihl mezunuyum sizden ricam busene gireceğim sınava sadece ygs ye çalışsam yeterlimi

  1. Tüm sorularınıza Cevap sırayla vereyim. İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği YGS-4 Puan türü ile öğrenci almaktadır. YGS-4 puan türüne YGS sınavındaki derslerin yüzde etkileri aşağıdaki verdim. LYS’ye girmesi gerekmemektedir. Bu sene en düşük 368 puan ile öğrenci alımı gerçekleşti ancak hedeflediği üniversiteye göre alması gereken puanda artmaktadır.
   Yüzde ağırlığı;
   Türkçe’nin ağırlığı yüzde 30,
   Temel Matematik’in ağırlığı yüzde 20,
   Sosyal’in ağırlığı yüzde 40,
   Fen’in ağırlığı yüzde 10,

   Diğer sorunuza gelirsek LYS’ye girip girmemek hiç bir şekilde YGS puanınızı eklemez.

 6. Hocam merhabalar.Arkadaşımız sitenize giremediği için onun adına ben soruyorum.Bi arkadaşımız Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği istiyor.Hangi derslere çalışmalı ? Ygs kaçtan alıyor ? Nasıl çalışmalı ve Lys girmesi gerekiyor mu ? Gerekiyorsa hangi derslere çalışmalı ve en az kac puan almalı kazanmak için ? Yardımlarınız için telşekkürler hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir