Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?

Sponsorlu Bağlantılar

Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?


Merhaba hocam benim aklıma takılan bir soru var.11. sınıf öğrencisiyim ve sınava çok bir zaman kalmadı haliyle biraz stresliyim birçok eksiğim var bunun farkındayım ama aklımda başka bir soru takıldı şunu merak ediyorum üniversite sınavında karne ortalaması ne kadar önemli? Yani ben okul notlarımın çok üzerine düşmeli miyim yoksa daha çok YGS’ye yönelik mi çalışmalıyım? Bir de en düşük ve en yüksek okul puanı kaç oluyor? Bu okul puanları sıralamalarda çok fazla etki ediyor mudur?  Kısaca Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

——————————————————————————————————————————————

Mert Gültekin Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Yorumunuza Cevap:

İlk olarak stres yapmayın önünüzde yeterli zaman var düzenli çalışma ile yapılamayacak bir şey yok. Diğer sorunuza gelirsek evet karne 17ortalamanız veya yıl sonundaki diploma notunuz (Okul Puanı = (Diploma Notu X 5) X 0,12 (Diploma notu 100 lük sisteme göre) etkili olacak. Siz zaten sınava çalışıyorsanız ister istemez okulunuzda ki derslere de çalışmış olacaksınız. Diğer sorunuza gelirsek okuldaki başarınıza bağlı olarak (Diploma Notu) alabileceğiniz en düşük puan 30 en yüksek 60 puandır ve puanlar düşük bir puan değil 30 puan ile 10.000’lerce kişinin önüne geçebilirsiniz dolayısıyla okul ve sınav çalışmalarını birlikte götürmelisiniz. Eğer çalışmalarında sıkıntı yaşarsanız benim ile iletişime geçerseniz elimden geldiğince yardımcı olurum. (Sitemize yorum atarak veya admin@derscalisiyorum.com.tr mail atarak iletişime geçebilirsiniz.)

 

Sponsorlu Bağlantılar

Yorumlar

"Üniversite Sınavında Diploma Notu Ne Kadar Önemli?" için 2 Yorum

  1. Ali ÇINAR tarafından 23 Aralık 2013 16:56 tarihinde 

    ben şunu merak ediyorum ben 9.sınıf öğrencisiyim üniversite sınavında not ortalaması etkili ya 9.sınıf daha az etkili olcak diyolar öylemi

  2. Seyrek tarafından 10 Aralık 2017 22:57 tarihinde 

    Yani o zaman fen liselerine gitmek dezavantaj. Özel okullar basıyor notu. Bu adalet mi

    Rehberlik Hizmeti Yorumunuza Cevap:
    Merhabalar. Fen Liselerindeki eğitim kalitesi diğer liselerine oranla daha iyi olduğu için Fen Lisesine gitmek dezavantaj değil avantajdır. Sınavlardaki başarı oranları bunu göstermektedir.