Sponsorlu Bağlantılar

TS-2 Konuları Nedir? ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü Formasyon Hakkında

Categories Rehberlik
Sponsorlu BağlantılarKız ve Erkek Öğrenci Yurtları için TIKLAYINIZ.

TS-2 Konuları Nedir? ve Türk Dili Edebiyatı Bölümü Formasyon Hakkında

TS 2 nin konuları neler ? Türkçe öğretmeni olmak istiyorum fakar sayısal bölüm okuyorum.Üniversite sitelerine baktım Türkçe öğr. puanları baya yüksek türk edebiyat bölümünden tükçe öğretmeni olabilirmiyim ? sanırım formasyon gerektiriyormuş fosrmasyon için ayriyetten 1 sene okumak mı gerekiyor formasyon dedikleri şey zor mu? henüz 11. sınıfım gerçekten çok korkuyorum

Derscalisiyorum.com.tr Yöneticisi Cevap:

Merhabalar öncelikle korkmanıza gerek yok. Bu linkte tüm YGS-LYS Konularına ait konuları bulabilirsiniz. (Kendi çözmeniz gereken alandaki konuları görebilirsiniz)

TS-2’de;YGS-LYS

YGS Türkçe yüzde 18,
YGS Temel Matematik yüzde 6,
YGS Sosyal yüzde 11,
YGS Fen yüzde 5,
LYS Türk Dili ve Edebiyati yüzde 25,
LYS Coğrafya-1 yüzde 5,
LYS Tarih yüzde 15,
LYS Coğrafya-2 yüzde 5
ve LYS Felsefe Grubu yüzde 10.

Türk Edebiyat bölümünden Türkçe Öğretmenliği için formasyon yapmanız lazım formasyon yaptığınız takdirde okulunuz 1 sene uzar. Çok zor değildir zaten okulu bitirebilecek bir birikime sahipseniz formasyonu da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

  1. Merhaba. Özel Üniversitelerde Tıp Fakültesi Ücretli, %25 Burslu, %50 Burslu olarak tercih edildiğinde ne kadar ücret ödeniyor ve bunlar yıllık mı yoksa aylık mı ödeniyor ?

    Derscalisiyorum.com Yöneticisi Cevap:
    Bilgiler Üniversiteden Üniversiteye farlılık gösterir.Ücretler hakkında detaylı bilgileri istediğiniz üniversitenin sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir